Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране в неделя, но не всяка неделя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

    Качете някоя снимка, да получим някаква представа за карането.
    Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

    Коментар


    • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

      На мен ми хареса или по точно казано със готини хора винаги ми харесва.А колкото до съединителя моят беше чисто нов но вече го няма неиздаржа горкия
      За да оцелееш в нашия спорт трябва да се страхуваш Помага ти да се състезаваш и живееш по дълго

      Коментар


      • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

        Определено се получи добро каране и поне според мен Габрово си е доста добро местенце за каране и кал и камънак и екстримчета си има ,а бе идеално поне аз за себе си ще го запомна така не са ми подали батериите ама отдавна даже и се сваштах на няколко пъти. Та така сега следва малка почивка и после пак на Габрово че пътечката вече води с 2 на 1.

        Коментар


        • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

          Първоначално публикуван от filip mx Преглед на мнение
          Определено се получи добро каране и поне според мен Габрово си е доста добро местенце за каране и кал и камънак и екстримчета си има ,а бе идеално поне аз за себе си ще го запомна така не са ми подали батериите ама отдавна даже и се сваштах на няколко пъти. Та така сега следва малка почивка и после пак на Габрово че пътечката вече води с 2 на 1.
          Май ти хареса нещо на Габрово,имаше тръпка.
          Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

          Коментар


          • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

            Първоначално публикуван от krik4e Преглед на мнение
            Май ти хареса нещо на Габрово,имаше тръпка.
            Ами ако искате този уйкенд пак на Енина, може и с преспиване. Има и мото сабор + састезавие ООФФФФФФФФФФФФФРОУД. ПОМИСЛИТЕ.
            Ако не, да хващам Врачанските екстрими.
            За предпочитане е да паднеш на тревата или в калта, отколкото на асфалта!

            Коментар


            • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

              Първоначално публикуван от Krasimir Djantov Преглед на мнение
              Ами ако искате този уйкенд пак на Енина, може и с преспиване. Има и мото сабор + састезавие ООФФФФФФФФФФФФФРОУД. ПОМИСЛИТЕ.
              Ако не, да хващам Врачанските екстрими.
              Абе каква Враца бе, пътуваме на събор и каране в Енина, аз съм готов, мотора е изряден, съединителя е сменен. Отиваме на смърт, защото сега ни беше малко.
              Последно редактирано от Chinela; 07-06-11, 19:42.
              За да оцелееш в нашия спорт трябва да се страхуваш Помага ти да се състезаваш и живееш по дълго

              Коментар


              • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                Първоначално публикуван от rendi_mamola Преглед на мнение
                Абе каква Враца бе, пътуваме на събор и каране в Енина, аз съм готов, мотора е изряден, съединителя е сменен. Отиваме на смърт, защото сега ни беше малко.
                Браво шефе,само така,харесваш ми много си надъхан бре.
                Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

                Коментар


                • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                  Първа снимка от неделното каране пред блока на Венци от Севлиево. Извинявам се , че закъснях с репортажа.





                  Това е колегата с газ - газ 250, с когото караме за трети - четвърти път



                  Венци налива гориво на мотора си.



                  Анатоли от Левски, който току що пристига.



                  Пред хижа Партизанска песен







                  Започва екипирането



                  Тук сме на 20 тина метра пред дълбоката локва, в посока Пътеката на корените



                  В началото на пътеката, където срещнахме един ендурист с Бета, свалена много ниско долу и един атевист, който съвсем скоро се е излекувал от травма. Казвам тези описания, защото не знам имената на хората, само знам, че са от Габрово. След кратък разговор колегата с Бетата ни каза да не спускаме по пътечката за село Шипка, която се намира непосредствено след пътеката на корените, горе, в дясно и ни препоръча друга пътека за спускане, а от там даде указания - третата в дясно, най леката за обратно към Северна България.







                  Ето тук, понеже никой не направи до сега шоу, реших да покажа колко съм задобрял, дадох малко повечко газ и вижте резултата.



                  Както си снимахме и си мислехме, че сме само ние, постепенно започнаха да се явяват все нови и нови ендуристи и друго си е , когато има регулировчик, което спомогна да има по малко засядания в коловоза в ляво.



                  След като всички изкачихме Пътеката на корените и спряхме за почивка, се запознахме с колегите от Габрово, които бяха около 10 тина човека, все млади момчета, с изключение на колегата атевист, който се обърна към мен с наборе. След кратък разговор, се взе решение да караме заедно в посока село Шипка.





                  Поглед към Шипка и Бузлуджа от билото, която е след пътеката на корените. Тук започва спускането към с.Шипка.



                  Колегата, който ни предупреди да не се спускаме по тази пътека, защото има пирони, не беше послушан и ние се спуснахме, може би защото групата беше вече по голяма и се надявахме, че няма да има пирони за всички. Стотина метра по надолу Искрен забеляза, че предната му гума е на капла. Казахме на колегите от Габрово, че ще се забавим, защото трябва да лепим гумата и ако искат да продължават без нас, като се надявахме, че като се спуснат преди нас могат да оберат останалите пирони. Ама те не, та не, солидарни с нас и ще ни чакат да продължим заедно. На следващата снимка се виждат механиците по демонтаж, лепене и монтаж на гума колко са се специализирали, че тези от Формула 1 ряпа да ядат. Дори апаратчето не можа да ги хване в кадър - толкова са бързи.















                  Няколко секунди преди моторът да е готов за път.





                  Тук сме в някяква закусвалня в с. Шипка, където хапнахме на когото каквото му се яде.





                  Това е втората случайна среща с голегите от Енина, които се спускаха от горе и ни завариха в началото на улеите или сипеите - не знам как точно се казва, но както и да му е името, много ни хареса и се чудя в дъждовно време дали е възможно да бъде изкачено. Колегата от Габрово , в син екип, имаше проблем и не можеше да запали мотора си. В този момент бат Шори извади едно малко, ама много малко чукче от комплекта с инструменти и каза : с това чукче чукнете еди къде си и моторът може да се оправи, защото се е случвало. След неколкократно почукване с лявата ръка на Колегата от Габрово, нищо не се случи. Колегата от Енина реши да пробва и той, но дясната ръка и малко по силно да почука на тайното място - отново нищо. Чукчета не сме го снимали, защото нямаше да се вижда на снемката. След известно обсъждане на ситуацията енинци потеглиха към домовете си. Малко по късно колега , който явно добре си познава мотора откри, че зад предната маска на мотора има прекъснат кабел, свързахме го и моторът запали и всички тръгнахме нагоре по сипеите или както там се казват.







                  Който се изкачи, спира и чака останалите.





                  Тук някъде младо момче от Габрово, което караше Хускварна 450 крос, беше му първи мотор и първо излизане в Балкана, остана без съединител. Притекоха му се на помощ Венци и Ники от Севлиево, които са стари кучета в офроуда и се редуваха да карат неговия мотор, без съединител нагоре в планината, през това време младия колега да кара техните мотори, защото 450 крос само с първа предавка, без съединител се кара трудно.



                  Следват няколко общи снимки на сборната група пред паметника Бузлуджа, на които снимки липсват колегата от Габрово с повредения мотор, Ники и Венци, които все още бяха далече долу, на изкачването.







                  След снимките колегите от Габрово потеглиха в посока запад, по билото и сякаш бяха забравили за момчето, което остана без съединител.
                  Плевенската група в очакване да видим откъде ще се покажат, от гората колегите с проблемния мотор. След като излязоха от гората и ние се спуснахме към тях взехме решение заради повредения мотор Ники и Искрен да придружават момчето по асфалта в посока Шипка, а останалите карахме къде по асфалт, къде през гората, но на края успяхме всички да стигнем до подножието на паметника, където колегата от Габрово можеше да се спусне по инерция.





                  Колегата от Габрово, който пристига с КТМ на Ники.





                  Малко преди подножието на връх Шипка.



                  Решихме да хапнем по едно биволско мляко, което беше минало покрай биволицата и най вероятно е било от бивол, защото един от колегите спомена, че са имали биволица и знае какъв е истинският вкус.



                  Колегата с АТВто от Габрово дойде да ни благодари от името на Габровската група, че не сме изоставили тяхното момче.



                  След като приключихме с млякото, потеглихме по билото в посока Партизанска песен, където ни беше старт - финалът.



                  Всички останаха доволни от карането, всичко завърши добре, колкото тръгнахме, толкова се прибрахме, нямаше сериозни щети по моторите и мотористите. Ако мислите, че лесно се прави репортаж, да ви кажа, че хич не е лесно и трябва да бъдем благодарни на малкото хора, които го правят.
                  Последно редактирано от ДАКАТА; 21-06-11, 22:00.
                  Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                  Коментар


                  • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                    Е това се казва репортаж !!!!!!

                    Съжалявам за снощи, но дръпнахме един разговор с Бочев, докато не ми падна батерията

                    Коментар


                    • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                      Казваса, ама нищо не са казва!! Наборе то поне си умен чиляк, кошкуджам фел си бил, аз ко съм един кмет на Шипка не само гоздеи ами и шипови ша ви сложа!! Как мой, кошкуджам ти Град неколкократно да го наричате СЕЛО??? Амчи то бива бива ама чак пък толкус!! Нали тъй бе Палома?Иначе благодаря за поздравите,напредвате то се види да му мисли Козия пикоч
                      Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                      Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                      Коментар


                      • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                        Извинявам се на всички от град Шипка и околностите за моето незнание, и най вече на кмета
                        Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                        Коментар


                        • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                          Ей Дака, сбъркал си професията си - трябва мачове да коментираш - браво за репортажа,пътеписа и коментара!
                          Силата е нищо без контрол.

                          Коментар


                          • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                            Поради обширния снимков материал се е получила грешка и не ви направих съпричастни към един важен екстрийм, в който всички се представиха много добре.



                            След като Чичко Фър ни се накара във форума за гафа с град Шипка, явно е решил, че не е достатъчно и лично дойде в Плевен да ни посъветва

                            Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                            Коментар


                            • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                              Изненадващото посещение на чичко Фър свари неподготвени репортерите на ендуро общността на Плевен. Само тази снимка удостоверява присъствието му на седмичната сбирка в Приятели. От присъствали около 14 - 15 човека само 2,5 са документирани, но пък шоуто беше незабравимо.

                              Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                              Коментар


                              • От: Каране в неделя, но не всяка неделя

                                Ееееххх, да знаете к`вото е казал народа се ша дъй вярно!!! Вижте подписа ми!!
                                Та вчера по заръка на Паломата - кмета на ГРАД Шипка, напълних една торба с цигански гоздеи и право в Плевен да мушна на всеки по един изутзад-в гумата де! Но каква бе изненадата пристигайки ? Първо Набора ме подкупи с няколко ракийки на 10-тия етаж и аз нали ме е страф от висоти забрайф за к`во съм дошъл!! После ме отведе на традиционната ендуро сбирка и след многобройните наздравици и най-вече с комедийните изпълнения на Шефа вечерта премина под надслова: Какви да бъдат новите фанелки на момчатиите от Тученица? Най - много точки събра идейния проект на шефа! А именно:Дойренци- в дъжд и кал все сме там!!!А на гърди-църквата в центъра!
                                До тук с майтапите!!! Момчатиии,,,, от все сърце ви благодаря за любезното посрещане!!
                                Невероятни сте!! До нови срещи!! Чичко ви Фър!!!
                                Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                                Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X