Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

    Една стара изоставена, но масивна сграда в селото, дали не е било местното училище, когато населението е наброявало хиляди души?!

    Това е училището в центъра на Фролош,доколкото знам в тази сграда е имало освен основно и средно училище(леля на майка ми е била учителка там).А иначе това не е единственото училище във Фролош,в доста от махалите също е имало(разстоянието между центъра и най-отдалечените махали е 10-15км)
    Има една жена,която работи във пощата във Фролош и ходи всеки ден по около 15км.(отиване и връщане от нейната махала),разправяше,че зимата в снега вижда доста често да светят очите на вълците около нея...
    По Фролош е доста интересно,има легенда,че там някъде има златна мина,която е залята с бетон от немците през втората световна война и сега вече никой не знае къде е...

    Коментар


    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

      Браво колега, много рядко, да не кажа никога, да видим Чинела от другата страна на обектива, особено в дупнишката тема, стига с "фотомонтажите" Бая сте се поизпотили всички, невероятно сте си прекарали и невероятен маршрут сте избрали, завиждам ви.
      Beta 450 RR-Factory
      0039 3206052599

      Коментар


      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

        Първоначално публикуван от binky Преглед на мнение
        ......
        По Фролош е доста интересно, има легенда, че там някъде има златна мина, която е залята с бетон от немците през втората световна война и сега вече никой не знае къде е...
        Можеше и по друг начин да поканиш половината иманяри във форума да прекопаят на леля ти лозето и градината.
        Този уйкенд като тръгнете на лов и срещнете 50-60 АТВ-та с лопати по тях и като ви кажат, че са им в случай, че се окопаят, не им вярвай.
        Последно редактирано от Chinela; 26-10-10, 18:55.

        Коментар


        • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

          Редовно гледам тази тема , и за първи път виждам най-добрия фотограф да не снима . Та кажи къде скри златото , щом не си снимал , значи си копал.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Редовно гледам тази тема и за първи път виждам най-добрия фотограф да не снима. Та кажи къде скри златото, щом не си снимал, значи си копал.
            Това към мен ли беше отправено. Ако е така, то отговора ми е: - не помня.
            Затова на всяко каране, щом видя нещо да блести и се хвърлям от мотора веднага.
            А това се случва доста по-често отколкото ми се иска, тоест аз съм шампиона на Дупнишката група по падания.

            Благодаря на всички колеги за проявения интерес към нашите скромни особи, всичко това нямаше да е възможно без Будин, Гаргата, Краси, Асен, Емо.сом, Евгени, Николчо и много други момчета от Дупница.
            И разбира се десетките наши гости, начело със съклубниците ни от MG Racing.

            А за най-добрия фотограф, то той е само един....Жоро Хаджиев, ние сме само бледи копия.

            Коментар


            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

              Карането беше много приятно, благодарение на веселата компания,


              хубавото време и живописната природа.




              Поляните бяха пълни с гъби, но ние бяхме заети с по-важни дела


              като превземането на сипей и дерета




              След изморителното бъхтене из дерето се отдадохме на културен отдих в село Ваксево


              а след това и на некултурен


              Подкрепихме се с минерална вода и пуканки




              след което тръгнахме да открием липсващото звено между два трака


              образуваха се тапи


              имаше и такива моменти


              гората си беше гъста


              но, за сметка на това стръмна


              някой си я харесаха и обърнаха и да минат пак


              В крайна сметка се събрахме и продължихме към Дупница


              оставяйки красотите зад себе си


              Благодаря на домакините за интересното преживяване!
              Поздрави,
              Последно редактирано от Chinela; 27-10-10, 05:45.

              Коментар


              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                Да, наистина страхотно сте си изкарали (както обикновенно), но аз имам един въпрос, който все ме мъчи – какво правите ако на някой му свърши бензина докато сте някъде по средата на гората? Или преди това специално си планирате маршрутите, така че да няма такава ситуация?

                Питам защото като тръгваме с моя приятел да обикаляме Лозенския балкан всеки път се чудим докъде можем да си позволим да стигнем. А пък като ви чета за приключенията не мога да си представя как прекарвате по цели дни из планините без да ви свърши горивото.

                На някой може и да му звучи тъп въпроса, но простете на новобранците за любопитството им и на нас ни се иска да вкусим малко от тази страст от която вече ни е невъзможно да се откъснем.

                Коментар


                • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                  Принципно маршрутът винаги се планира, но не винаги планът се сбъдва.
                  Понякога се съкращава, но понякога се удължава. Все пак доста често се кара по напълно непознати терени.
                  Също така доста често се налага и "кръвопреливане" от една машина на друга - в него ден, по-горе, пак не се разминахме без такова.
                  Че едни коне, много резливи, но и много по-апетитни от други, аз мога доста да говоря за това, но снимката е достатъчна
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:me.jpg
Прегледи:1
Размер:202.9 КБ
ID:5221833
                  Поздрави,
                  Последно редактирано от Жоро Донечки; 27-10-10, 23:19.

                  Коментар


                  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                    Я, Ваксево ... ма вие до там ли стигнахте !?!

                    Трябва да ме заведете някой ден до там, щото преди много години искаха да ме "издигнат" във Ваксево, ама понеже ми се видя малко преди края на света /отне ми около половин час да го намеря на картата/, размахах високо среден пръст и побягнах през глава

                    Поне на снимките изглежда много китно. Да не се окаже, че съм изпуснал шанса на живота си

                    Коментар


                    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                      Змей.
                      Споко батка, там ябълките не са особено за хрупане- поне от тогавашните ми впечатления
                      Не си се минал!
                      Бензин в кръвта!
                      http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

                      Коментар


                      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                        Да не си помислите, че този уйкенд не сме карали, не, не е така.
                        Просто Пачарозов ме помоли да не пускам нищо в ефир, докато той не с отрази закриването.
                        Аз разбира се се съгласих и изчаках, и без това този уйкенд не сме сътворили нищо.
                        Направихме един бърз преход от Дупница до Говедарци да гледаме състезанието 4х4 Самоков.

                        Естествено беше толкова студено, че на никой не му се спираше, още повече, че по този маршрут минаваме за 101-път.
                        Първата и единствена спирка беше тук на местността "Обесен камик"....


                        Всичко беше така, все пак това е на 1700 метра надморска височина.


                        Ето ги момчетата, ако ги видите изобщо де.


                        Няма как, трябваше да спрем. Ние от години не сме минавали 50км без спиране....а сега само с едно.




                        Красотата наоколо беше неописуема, няма измислен фотоапарат който да покаже това което вижда човешкото око.
                        Това е може би най-главната причина да се запаля по ендурото, другата е, че кака ме гони от къщи събота и неделя.


                        Там горе на тези зъбери сме били десетина пъти, това е Мечит...за справка назад в темата.




                        Ето и няколко снимки от самото състезание, не съм щракал много защото се отдадохме на гуляй около скарата.


                        Повече за самото състезание може да намерите в тази тема.


                        Това беше момчета, другия уйкенд никой няма да кара, всички отиваме и двата дни да гледаме състезанието по мотокрос в Бобошево.
                        Най-старото традиционно състезание в България, само на час и десет минути път от София с кола.


                        Да не забравим и фенките на темата, сори в тоя сняг цветя нямаше.


                        Щях да забравя, на връщане се заиграхме на един хилклаимбинг, който единствен Аз не качих...
                        Там не съм снимал защото не ми остана въздух, най-проблемно ми беше спускането на долу...малии страх голям.
                        Последно редактирано от Chinela; 02-11-10, 11:16.

                        Коментар


                        • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                          А аз си мислех, че вече сте намазали с грес машините, зазимили сте ги и сте отворили бъчвите да видите дали се е избистрило виното. Да се надяваме че и вие ще правите закриване на сезона, че не може толкова време без новини, срамота е, стегнете се. А за другата седмица, щом няма да се кара, направете един репортаж от Бобошево за тези които не можем да присъстваме, ще сме ви благодарни много, ще почерпим даже. А пък ние с Будин ще ви държим в течение с новините от мотосалона и модните тенденции в Милано.
                          Beta 450 RR-Factory
                          0039 3206052599

                          Коментар


                          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                            Ванка, засенчи моите снимки с тези твои картички, но все пак браво чудесни са.
                            А по повод закриването, ние АМАТиоРИТЕ не закриваме, това е повод за едно скромно събиране от 300-400 моторчета и един хубав мухабет.
                            Последно редактирано от Chinela; 02-11-10, 19:26.
                            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                            Коментар


                            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                              Поне за мен, за съжаление, единствената тема в раздел Ендуро, която си струва да се следи...
                              Bling bling, money ain't a thing :)

                              Коментар


                              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                                аз пък въобще не съжалявам,че следя темата...

                                Чинела,Благодаря отново!

                                Поздрави,
                                търся си подписа....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X