Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

    Бат Ваньо репортажите са ти страхотни,и до сега не съм пропуснал нито един,ама и вие имате страхотна планина с още по страхотни гледки.Живи и здрави да сте цялата група.

    Коментар


    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

      Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
      Браво!
      Отличен 6
      Много хубави снимки и репортажа е чуден .Винаги като ти разглеждам снимкките и ми се иска да вадя мотора на момента . Много ме надъхват!
      Ехааа, това ми е първата шестица в живота.. веднага ще звънна на мама да се похваля.

      Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
      Бат Ваньо репортажите са ти страхотни,и до сега не съм пропуснал нито един,ама и вие имате страхотна планина с още по страхотни гледки.Живи и здрави да сте цялата група.
      Ице, всички трябва да сме живи и здрави, и най-вече ендуристите, че в тоя балкан много лесно се настива....апчих...

      Сега е време да ви представя и втория ден от гостуването на Змея в Дупница.

      След като пристигна от 50 метра надморска височина в Русе и ние го качихме на 2600, беше ред на малко по-лека разходка за аклиматизиране отново към нормална такава.
      Затова решихме вторият ден да мине изцяло по черни пътища които не бяхме карали от повече от 3 години.
      Естествено не пропуснахме да го заведем и на трасето в Яхиново, което за мое най-голямо учудване ЗМЕЯ покори още от първият път.
      Със срам трябва да си призная, че аз не можах да направя същото когато отидохме там за сефте.
      Бяха ми нужни N брои бири преди да се престраша..

      Змея в акция на Яхинесберг.


      Този път аз съм се изложил и снимките не показват наклона както трябва...








      Наистина останах много приятно изненадан от лекотата с която се справяше Змея.


      След краткият престой на Яхинесберг, беше ред на един кратък преход до село Клисура.


      Водопровода за Сапрева баня е толкова изровен от ерозията, че тръбата се виждаше почти навсякъде.


      Някъде из горите над село Клисура. Гаргата и Краси на по цигарка.


      И още веднъж спирачката на Змея сдаде багажа, но този път открихме проблема.




      В гората кипеше усилен труд...






      С това снимковият материал приключи, а дали Змея е доволен и как е видял гостуването си при нас, ще оставим на самият него да сподели, но след като поутихнат емоциите.


      Това беше всичко момчета. Сега колегите от Дупница ми дадоха един диск със снимки от двата прехода до Иван Вазов, на които аз не бях поради посрещане на гостите от MG Racing.
      Снимките са изключително интересни и ще ви ги пускам на порции тази седмица.

      Коментар


      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

        Дали съм доволен !?! Хм ... май "доволен" прекалено бледо изразява емоциите, на които бях подвластен през цялото време.

        Още в самото начало - от разговора ми с Чинела - имах усещането, че ще направя голяма грешка, ако и този път не се възползвам от поканата му - крайно време беше. Оказа се, че чувството ми не ме е подвело дори за миг - прелестите на Рила и прекрасната компания на Чинела, Будин и Ко. не могат да оставят равнодушен дори Обесен камик

        Та, дали съм доволен ... май "Възторгнат" е по - подходящо

        Коментар


        • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

          Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
          Браво, много хубаво. А ЗМЕЯ наистина е доволен, доколкото го познавам. Ванка, да беше казал, че карането върви с боровинки и жени вечерта. Може ли толкова скрито. Аз, че не мога да карам, ама с ..... боровинките добре се справям.
          Хм...
          Нещо много те е "олабил" семейният модератор...

          Има една приказка за гората - кой каквото си носи, това яде, та...кой к'во си доведе, това..."такованката".... За Африка не знам каква е приказката...прости ми, Вики!
          Mitsubishi L200 DobbleCab

          KTM XC 450 RW 2009
          KTM 350 SX 2011

          Коментар


          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

            Сега искам да ви представя непубликувани кадри от разходките на колегите от Дупница.
            Коментари много няма да има защото тогава не съм бил с тях, но от време на време ще се обаждам.

            Както винаги групата закъснява или заради Гаргата, или заради мотора му..


            В очакване..


            После пУна газ за наваксване на закъснението и почивка под връх малък Полич.


            Това е посоката, нагоре и наляво.


            В далечината язовир Дяково.


            Краси "Синята акула"...


            Гаргата...


            Спуканата втора гума на Гаргата.




            Ред Бул дава криле...


            Колебание...


            Ясно, ще се лепи гума тука значи.


            Вулканизират я в момента.


            Внимателно по тия камъни, че ако се спънеш.....отиде ред була.


            Наздраве на всички почитатели на групата.


            През това време кипи усилен труд на вулканизация.


            Вече си мисля, че Гаргата нарочно си пука гумите...


            После пак са раздавали пУна газ за наваксване и .......затова след малко.

            Коментар


            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

              Най- важното е че случиха на време.
              Аз се скъсах от яд, че нямах възможност също да отида с тях, а и с моя късмет Гаргата нямаше да си спука гумата нито веднъж
              Бях малко на инжекции в коляното, но сега съм готов за приключения.

              п.п. Хайде в петък на Пловдивския, аз не го пропускам.
              Бензин в кръвта!
              http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

              Коментар


              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                Време е да продължа със снимките.

                Пристигнали са на хижа Иван Вазов по тъмно...но са щастливи като ги гледам.


                Пилето дали ще повтори пак не знам. Аз не бих.


                Това е виновника за снимките Асен.


                От тук нататък съм подбирал снимките, но ми беше много, ама мнооооого трудно.


                Такава влюбена снимка съм сигурен, че Асен и с жена си няма...


                А Гаргата, Гаргата се кефи вече и на луната...


                Краси го посвещават в рицарско звание, но не английската кралица а рилската девица..


                Тръбата свири сбор....


                На сутринта поляната изглежда така....има и жертви даже.


                Време е да се гримираме, време е да се костюмираме и е време за тръгване.


                Закуска за шампиони.


                Сутрешен тоалет.


                Коневръза.


                Някой не могат да се погледнат в очите....ЗАЩО ЛИ... Какво ли се е случило през нощта...


                Снимка за спомен, че май никой нищо не си спомня за този преход...




                Пешаците атакуват първи...




                Хижа Иван Вазов.


                Това е пътят за връщане.






                Ти помниш ли какво стана снощи??...- Не помня!!!...- И аз...


                Момчета това което виждате е плод на моята болна фантазия и на уменията ми с фотошоп. Никога не се е случвало.






                Първо на първо не е вярно и второ на второ беше много отдавна...

                Коментар


                • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                  Леле, така пресъздаваш историята Ванка, че за момент забравих, че не си бил там.

                  Коментар


                  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                    Първоначално публикуван от Мариан(zloster) Преглед на мнение
                    Леле, така пресъздаваш историята Ванка, че за момент забравих, че не си бил там.
                    Мариане, ти като ученик не си ли правил преразказ по картинки... пък и за 4-5 години с тях ги познавам до болка.

                    Има още снимки от друг преход, но тях ще пусна след ден два, те не отстъпват на тези.

                    Коментар


                    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                      Мога да кажа само едно,Браво.Когато гледам снимки с текст се пренасям духом,и все едно и аз съм присъствал,звучи леко откачено но е така,какво да правим като обичаме моторите и планината.

                      Коментар


                      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                        Хаха тази снимка много радва и доказва твърдението за силната мъжка любов

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2201.JPG
Прегледи:1
Размер:252.3 КБ
ID:5213177
                        WR400-in-in-in...
                        LZ1RAO

                        Коментар


                        • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                          Невероятен преход с преспиване или по-точно с препиване,на сутринта всички гледаха лошо,както обича да казва Будин,жалко че и той не е бил,но поне неговия мотор е бил.Само една подробност не е отбележил Ванката,колко алкохол се е изпил онази вечер,отговора си давам сам,горе долу колкото бензин са изхарчили за целия преход,с оглед на компанията.Шегата настрана,момчетата са железни,поздравления.
                          Beta 450 RR-Factory
                          0039 3206052599

                          Коментар


                          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                            Ех майка му стара, като ви гледам как яско си прекарвате просто полудявам. Остава ми само още няколко годинки да потренирам и може и мен да ме огрее. Офф, какво говоря, аз дотогава ще съм толкова дърт, че сигурно няма нито да искам нито да мога ((

                            Браво момчета, много яко!!!
                            Отивам да си рисувам във Фотошопа и да си вляза в моя имагинерен свят...

                            Коментар


                            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                              Вчера се случи поредната сага от серила "Дупница екстрийм" и както винаги без предварителен сценарии.
                              Забелязал съм, че колкото пъти напишем и начертаем маршрута предварително, толкова пъти нищо не се случва.

                              Така беше и вчера, около два часа се кумихме на къде да хванем, съобразявайки се и с ловците и тяхното откриване на сезона.
                              За наша и тяхна радост, досега никога не сме имали конфликт, и се надяваме така да е и за в бъдеще.

                              Та докато подготвяхме моторите се водеше дискусия на къде да хванем, която продължи чак до бензиностанцията.

                              Накрая не издържах и напомних на Будин за една пътечка която си бяхме набелязали през лятото....
                              Той веднага се съгласи, не за друго, а заради липсата ни на избор в момента.....ГОЛЯМА грешка от негова страна.

                              Имаше само един проблем и той се казваше Иво, никога не идва с нас когато караме по пътеки, никога.
                              Аз и Будин си намигнахме и му казахме, че е нищо и никаква, да тръгва и това е.
                              Това в никакъв случай не беше с цел да го наиграем, а просто да го накараме да започне да кара и екстрийм.
                              Винаги има първи път, пък и ние щяхме да му помагаме........и не само на него, както се оказа в последствие.

                              Май се поувлякох в писане, но тази пътека заслужава това, от вчера е на ПЪРВО МЯСТО по трудност в нашата класация.

                              Държа да отбележа само за протокола, че ние също не бяхме я карали, а само сме се качвали в началото до първия S образен завой и се върнахме, но това всичко е описано по-назад в темата.

                              Опит за шунтиране който се оказа неуспешен, май трябва да се кара по пътеката.


                              Всеки чака своя ред по ред при доктор Гарабед.


                              Това е в началото, ако не се засилиш достатъчно, няма качване по мокрите камъни.
                              Тук бях с пресни сили и единствено аз и Будин се качихме от първият път.


                              Сега беше време да оставя коня да почине заедно с този на Будин и да помогнем на колегите.


                              Това беше и единственото място което качих сам, от тук нататък всичко се развиваше в стил "Публиката на Ерзберг".
                              Тоест само и ЕДИНСТВЕНО НОСЕНЕ на моторите, но вие сами ще се уверите.


                              Това е първото засукано място което ни взе силите от раз....от дясно на парапета е нещо като пропаст.


                              Тук е мястото да споделя, че от вчера сме тясно специализирани в носене на мотори по засукан терен и очакваме оферти от бъдещите участници на Ерзберг.
                              Обещаваме, че ще им изнесем моторите до върха по-бързо отколкото Тади ще се спусне надолу.


                              Почивка, но за колко ли време, та това беше само първия мотор на Гаргата и при това най-лекия.


                              Това всичкото желязо чакаше да бъде буквално пренесено....


                              После следваха ей такива качванки, отвесни и с много иглички, торф, кал и др....


                              Но да се върнем на тези S образни завои, много пот и вода се проля там.
                              Аз направих опит да се кача колкото се може по-нагоре, но задницата не искаше и да чуе, поднесе и до там.


                              По-нагоре колегите се бореха с поредния мотор а аз снимах..., не за дълго де.
                              Започнаха да питат за мама, за леля и за нам си кой, и се наложи да захвърля фотоапарата, и да понося малко и аз.


                              На снимката от тук изглежда равно и лесно нали.


                              Ето ви го от друг ъгъл, преценете сами, а място за засилка няма нито сантиметър.


                              И дърветата даже са прави.., много криво място ви казвам и требе да ми вервате.


                              След толкова много мука и пот, се наложи да приложа всичко онова което съм учил по пътно-инженерните науки в училище.
                              Тоест да се опитаме да подравним и и асфалтираме поне първия завой.


                              С Гаргата веднага се заехме, надяваме се за втория завой да се преборим за евросубсидии, нали така е модерно да се краде сега.


                              Вече сме с нови прякори, Багера и Валяка...само да не ни подгони бате Бойко сега.


                              А екипировката ни пътуваше отделно от нас, ето така...
                              Абе въобще май това вчера не беше никакво каране, беше си чист фитнес на полеви условия.


                              И това си беше мъка вервайте ми.


                              Гаргата или по новуму Багера, се любува на новооткритата отсечка на "магистрала" Рила.


                              И дойде време Будин да пробва нашето трасе, но уви....не стаааа.


                              Асфалта се оказа лошо качество, в базата където го поръчахме са откраднали половината битум и той се разпадна..
                              Време беше за упражнението "Мъртва тяга", не за друго ами след 4 мотора вече бяхме мъртви всичките.


                              Дали си личи денивелацията в рамките на един метър....да много е голяма и без поне 2-3 метра засилка няма мърдане.


                              Дай сега да видим дали ще тръгне.....не тръгна, задната гума се свличаше въпреки, че си бях подложил ботуша отдолу.


                              Аз въпреки заканите, че ще ми наврат фотоапарата там където лентата нямало никаква опасност да се освети, все пак щракнах още няколко снимки.


                              Да, около един час ни отне да минем около 20 метра....




                              Това беше последният мотор, но не и последното криво място...


                              Дори и Гаргата вече не палеше цигара след всеки мотор...


                              Опит за визуализация на мястото, но не ми се получава май, нищо аз знам, че скоро след като пусна репортажа телефона ми ще започне да звъни и към края на месеца го дават синьо лято ще има нови жертви тук.


                              Будин крещи от кеф, всички мотори са вече горе, но ако знаеше какво ни чака занапред, щеше да застреля всички нас, и най-накрая себе си да не се мъчим повече.


                              Тази пътека вчера получи и име, "ПЪТЕКАТА НА ШЕРПИТЕ", но както се досещате бирата ми свърши, да бирата, винаги неделя сутрин пия бира със закуската.
                              Да по повод бирата отивам за нова и за половинка кайма, ще си пържим кюфтета за обяд.
                              А какво стана по-нататък ли... ми нищо не стана, но ще ви разкажа по-късно.

                              Коментар


                              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                                ...Отварям и аз една бира и очаквам продължението.
                                I am just a simple man.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X