Обява

Свий
Няма добавени обяви.

04.04.09 инцидента с Ади

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 04.04.09 инцидента с Ади

    Днес има снимки ама не много...
    Преди това обаче Ади направи една фотосесия на моторите под стряхата...Този на Чинела май вече се чувства като у дома си...




    Както обикновено "на мястото на срещата" почакахме Кики...И докато чакахме, Ади прилагаше техники от Монтеската на неговия и моя мотор...












    Я сега "на тати" маторя...








    Тренира тръгване от място...


    Накрая отсече :"Бива!"...


    Накрая и Киро се довлече......(под секрет - кърмил бебето, затова закъсня)


    Тук сме на 200м. над пътя за Огоя. Пробивахме отгоре една пътека, камениста, много добра, но тук точно се оказа, че има свлачище и ...не става, та пак обратно нагоре към върха...






    Вече сме на ракийка в "Тихов дол"...т.е. само Кики, останалите пием айрян.






    Поръчката на Здравко...


    Спас(Митака) си беше забравил червеното червило, та ползваше ...бялото


    От там опитахме 4 различни пътеки, не обозначени, нагоре по направление вдясно от Мургаш. Почти всички бяха непроходими - миналогодишния смерч на последните 200-300 м. от пътеките беше "застлал" с полегнали буки и борове...


































    Последната ми снимка от днес е на сладка дрямка до кладенчето на ловния фургон на р.Елешница.
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

  • #2
    До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

    Ето от днес малко снимки .
    Иво пристига на мястото на срещата.

    Тук сме вече на "точката". Здравко ни чака сам каза,че КТМ-а върви повече от Хускварнатаи е дръпнал Гълъбин,Ади и Милко.





    Междувременно дойде и Кики и веднага си поръча бензин по телефона щото при тех не работела бензиностонцията през нощта, а не трябва да закъснява







    Мики пристигна пръв от групата която Здравко беше дръпнал



    Ето ги Ади и Гълъбин




    Тук Кики и Иво се опитват да направят повече луфт на газта на Бетата на Иво щото много рипа ама нещо не стана.









    Мноо топло днес бре








    А и на това място се разделихме Гълъбин,Ади ,Здравко и Мики тръгнаха преди нас ,а Аз ,Кики и Иво минахме по друг маршрут в крайна сметка се срещнахме на Тихов дол.
    От там снимки няма.



    Тук вече като хапнахме и Гълъбин реши ,че е време за екстрими









    И тук се оказа че не стаа





    Първа помощ -Дай да ти помогна


    Не не аз сам
















    Айде обратно




    Това е.
    Имаше много интересни моменти и други неща ама всичко по реда си.
    Много здраве на всички и безаварийно.
    Кавазаки КЛХ 300 04г
    Кавазаки КХ 65 04г
    Опел Астра 94г
    Мерцедес 124 91г

    Коментар


    • #3
      До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

      Има и аз няколко снимки от неделя. Тук на Ади му се опъна едно дърво......е..верно, чепато беше, ама...








      А тук е другата "ситуация", след като се разделихме двете групи - на бързи и бавни...Та "бързите" изпохвърляхме водите на този камънак, който Гълъбин незнайно защо си беше харесал...


      А долу, дето не се вижда, е нещо като дере с малка рекичка, по-скоро вадичка...ама затлачена...






      Това е снимковия мат'рЯл от мен.

      ПО-късно, на изхода на една от каменистите пътечки от Викторито-08, горе на билото, при елементарна ситуация, Ади прескача купчина камъни, струпани на най-горната точка, при което ...никой не знае какво е станало, но по всяка вероятност при даването на газ задното колело е разхвърляло камъните и поднесло мотора настрани, Ади на другата страна и при падането си удря главата в земята.
      Здравко кара след него го и го намира така паднал.
      Външно нищо, не знаем дали е губил съзнание, но беше получил амнезия, не знаеше къде е, какво прави там, нито пък какво е било последните 2-3 седмици...
      Оттам звъня на жената, тя с джипа и ремаркето на бегом, оттам във Военна болница - скенер, пълни изследвания кръв и урина, ехография на вътрешни органи. Резултат - мозъчен оток, едвам не го оставиха в болницата. Но сложиха абокат и вляха манитол и разни други неща. Сега е в къщи и жената му пуска втора система....
      От вчера до сега през 1 минута ми задава ръпроса "Какво е станало?...аха..Как съм паднал?...аха...Има ли ми нещо?..." ...Аз отговарям. Е...не ги броих, ама вече сигурно около хиляда пъти се събира да му обяснявам едно и също нещо през 2-3 минути. Казват, така е било нормално да не помни...
      А в къщи...скандал. Жената заяви, че обявава моторите за продан и ще ходи на ескурзия до Бахамите.
      Днес сутринта вече има проблясъци в паметта...Спомни си, че е карал и Гълъбин с нас...

      Другого, което ще спомена на кратко, е за това момче, което снощи са споменали по медиите - удара в стълб с мотор в Нови Искър. Докато на Ади му слагаха системите, съобщиха, че карат моторист с "Бърза помощ" в тежко състояние и всички се юрнаха натам...Едва след 30 мин, след като се появи бащата на момчето, разбрахме, че става въпрос за 16-годишното приятелче на Ади, казва се Бранимир и е на живее на 300м от нас. НЕ е карал по главната, а на една странична НОВО-асфалтирана уличка. Свидетели не знам да има, не знам за сега какво точно е станало. Беше докаран с много тежки увреждания - храчеше кръв, счупени прешлени и вероятно прекъснат гръбначен стълб...каската била счупена, с дупка...След 3-4 часа в реанимацията почина.
      Моля в темата да не се коментира нищо по отношение на момчето. На родителите няма да им стане по леко.
      Ади се размина с големия дявол...
      Докато бяхме в болницата, ми звънна колега - търсеше съдействие, че неговия син(18 години) беше размазал колата му. Жив и здрав е, няма му внищо...
      А по-късно ми звъннаха и за една катастрофа с друго приятелче, от Стара Загора, катастрофирал тежко със съпругата си - тя е загинала, той май в тежко състояние.

      Абе...е...си деня.

      П.С. На Ади съм му изключил мобилния, няма смисъл да му звъните. Трябва да лежи в тъмна стая поне седмица, без ТВ, компове, телефони и т.н.
      Последно редактирано от miki64; 06-04-09, 12:49.
      Mitsubishi L200 DobbleCab

      KTM XC 450 RW 2009
      KTM 350 SX 2011

      Коментар


      • #4
        До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

        Мики пожелавам бързо оздравяване на Ади. Дано да няма дълготрайни последствия. Прочетох текста няколко пъти и неможах да го повярвам... нямам думи
        Honda Africa Twin RD07 '95

        Коментар


        • #5
          До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

          Мали ..... трябва да се внимава много
          Бързо възстановяване на Ади

          Коментар


          • #6
            До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

            Ади пожелавам ти бързо възстановяване че състезанията наближават.
            KTM FACTORY RACING #97

            Коментар


            • #7
              До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

              Лелееее тази черна серия тъкмо беше затихнала и пак се почна
              Жалко за момчетата и бързо оздравяване на Ади
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

                Милко, прати специални поздрави на Ади и скорошно оздравяване!
                Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                Коментар


                • #9
                  До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

                  Дано се оправи скоро поздрави на Ади и от наща група.За другото даже и не ми се говори!!
                  Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                  Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                  Sofrace Offroad Team

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

                    Ей, тоя моя малък приятел да се оправя, че кофти!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

                      Бързо оздравяване Ади! Зa напред бъди по-внимателен
                      KTM Fen

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

                        За момчето не ми се мисли.Пожелавам бързо възстановяване на Ади.
                        [COLOR=darkorange][B][SIGPIC][/SIGPIC][SIZE=7] [/SIZE][SIZE=5]
                        [/SIZE][/B][/COLOR]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

                          Офф , много лошо вече става , само инциденти.Дано повече да не се случват. Ади имаш и от мен бързо възтъновяване!
                          [SIZE=1][B][SIZE=2][URL="http://sixdayscrazyjob.com/"][IMG]http://ftp.domainbg.com/JORO_HD/Six-days-logo.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/B]
                          [B][SIZE=1]КТМ 450EXC-R '09[/SIZE][/B]
                          [B][SIZE=1]-------------------------[/SIZE][/B]
                          [B][SIZE=1]Ендуро клуб "Луда работа" - Стара Загора[/SIZE][/B]
                          "Колкото по-трудно , толкова по-лесно"
                          [/SIZE]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

                            Тая неделя верно е била калпав ден! Скорошно възстановяване на Ади!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

                              Грозна работа... Скорошно оздравяване и след това с още една идея разум в карането...
                              EnduroX Alba-Damascena 2019

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X