Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варна, морето - снимки и клипове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Варна, морето ...

    Малко снимки от днешното каране...бутане



















    Добре че ми дойде помощника-Рекс





    И от цялата разходка май Рекса изглежда повече изморен но и двамата щастливи

    Коментар


    • #17
      До: Варна, морето ...

      Ето един кратък разказ за една не много кратка (като време) разходка състояла се на 08.03.09г.
      След дълго мислене най-накрая към 16:10 си изкарах мотора и се разбрахме да се чакаме с Иля и Стоян (момчето с АТВто) на бензинонстанцията в кв.Галата.Отидах на мястото на срещата пръв, както никога до сега.Заредих бензин и докато наливах масло дойдоха и останалите.Казах им, че отивам до нас да долея още 50-60гр масло и да идват пред нас.Няма да се впускам в подробни обяснения, само ще спомена, че през цялото това време се чудех от къде да минем и къде да отидем понеже Стоян беше без екипировка и нямаше кой знае какъв опит, но се справи що годе добре.Ето първата снимка:

      Тук след като Стоян неможа да изкара АТВто горе от първия път Иля се зае с тази задача.И той не можа, но това се дължи на изтърканите гуми.Ето тук пак го бутат на същото място:


      И двамата доволни:


      Отидохме до Долен Близнак, хапнахме малко и тръгнахме уж към Таляна ама АТВ-то почна да прави проблеми, забавихме се, аз се ядосах понеже времето си летеше и не стигнахме до скалата.Пратихме Стоян надолу, а ние с Иля решихме да си пуснем пак едното байрче по безпътието.Тук съм спрял за да махна едно дърво от пътя ми понеже се наврях в един улеи, а дървото беше на една никаква височина.Гледката е на това което е зад мен.Виждат се други 2 такива дървета, но значително по-ниски:



      Ето какво е надолу:



      Пак изглед над мен.Илято си бута мотора над едното дърво понеже го подходи по кофти начин:



      Ето ме и мен малко ядосан след 5 минутно чакане да доидат другите, а те седят и си бутат АТВто напред назад да го запалят понеже пак се строшило нещо по стартера или незнам си какво там:



      Пак по същото време.Стана си вече доста тъмно.Снимката е със светкавица и в нощен режим:



      Реших да се прибираме през Паша Дере като минем по един път с малко повечко асфалт понеже си беше вече бая тъмно.Както си караме и точно преди да излезем на плажа на Паша Дере и в една локва пред нас какво да видим - Лада Нива и трима мъже бягат към нас с викове "в дясно, в дясно".Е в крайна сметка минахме от ляво.Стояха си там пичовете от бая време май и чакаха да дойдат да ги измъкнат.Дано да си ги извадили вече.Ето как беше окопана Нивичката:







      Това е нашата не много кратка като време разходка.Надявам се да ви е било интересно (едва ли).
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #18
        До: Варна, морето ...

        Много хвърчитеeee ... а пък не се обаждате ... добре че имам UV филтър на фотошопа за да ви се видят тайните крила прозрачни ....



        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • #19
          До: Варна, морето ...

          Дуасти , днеска с Вахко си покарахме бая. Поне аз де. Супер яко Правих опити за бекфлип .. добре де стана случайно. Счупих си калника малко, няма проблем. Ама разбрах 1 ... незнам колко съм ставал за каране преди паузата, ама сега яко имам да наваксвам. В началото изобщо не можех да се отпусна и все едно карам мотор за първи път Обаче след паузата за "манджа" в Долен Близнак май малко дойдох на себе си и малко повече му стъпвах на главата на РМХ-а За премеждията ми на баира ще оставя Вахко да приказва, аз сега пускам снимките от моето апаратче

          Пред Вахко и до Каши-то Тук е момента да спомена, че точно преди да спра Иван кара зад мене с кола и засякохме към 120км/ч и мотора загасна точно на завой и си мислех ... "ей ся задра". Добре че стиснах съединителя иначе щях да си полегна после пък не можах да запаля и се оказа проблем свеща. Да **а .. ремонт прая, една свещ не си купих Добре че беше Вахко та ми даде една от неговите и мотора стана доста РЕЙСИНГ



          Вече в Долен Близнак ... Казани


          Добре де Ето ги бегачките ... особено жълтия, неще да тръгва на първа като хората съединителче иска май.




          Вече на "скалата". Доста проблеми имахме докато накараме моя мотор да седи на едно място много му се бяга



          Леко загадъчно "арт" изпълнение




          Ако не сте виждали мотори ... вижте


          Айде и ние тука. Ама Вахко не се вижда малко


          Айде ... вижда се


          Синьо Сузи


          Жълто Сузи


          Е без нас на къде ...


          Тука след "лека" среща с дърво/клон/храст Иван леко падна ама без сериозни последстивя


          Тъкмо преди да си тръгнем се хваля с прозиведението си


          Та така де, толкова от мене. Аз пак малко снимах де. Сега чакаме Иван да обясни по-подробно карането, че аз малко съм скаран с писането Ама пак да си кажа. За първи път "атакувах" по-серозни баирчета, нищо, че се попречуках ... хареса ми Мисля, че трябва да спра отлагането за смяна на гумите защото на места определено има нужда. Ама това значи пък да прекратя опитите за занасяне в завой, защото то мойто толкова си може де Общо взето това е. Отново мерси на Вахко за свеща, разходката и за това, че отново ми приюти мотора
          [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

          Коментар


          • #20
            До: Варна, морето ...

            Еи Кашито не е нашо.Нашето отдавна го няма вече.Как да е.

            Ето малко клипчета:

            Това е първия опит на Лансерчо да качи едно баирче:

            http://tinypic.com/player.php?v=1531axf&s=5

            Тук мъките му.Не беше тегаво и го оставих да се поизмъчи малко сам, не го глезя много много.
            http://tinypic.com/player.php?v=2d6s9j4&s=5

            Ето го и "полета" когато строши задния калник:
            http://tinypic.com/player.php?v=33nci03&s=5

            Тук е едно мое ... малко левашко падане.Лансерчо видя един байр и вика "Сигурно ще е яко да се спуснеш от там.", аз го погледнах, огледах от къде да се кача до там и избрах от къде, той каза "или от там" и посочи точно там от където мислех да се кача, лесно се качих, но при слизането се оказа, че става доста тясно, залитнах и айде долу по-бързия начин.Вижте сами към края.
            http://tinypic.com/player.php?v=97tzpx&s=5

            Тук катеря същия байр на който Лансерчо строши калника:
            http://tinypic.com/player.php?v=27wrv54&s=5

            Тук на Черноморец едно приятно байрче.Малко се замотах горе.
            http://tinypic.com/player.php?v=1rsrkp&s=5
            http://tinypic.com/player.php?v=fxtd3c&s=5

            А ето ги и снимките:
            Тук малка част от машините на Сузуки 2т Офроуд тийм Варна (като си купим и по една РМЗ-тка ще махнем 2т ):






            Тук Лансерчо в някаква странна поза:



            Малко пози:



            Не му вървеше на тоя байр на момчето и това е.Трябва си нова гума.

            Уморен, но щастлив:
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • #21
              До: Варна, морето ...

              Мисля, че е време малко да се върнем към темата Днеска Иля пак се ската и мисля да го глобя 1-2 кръгчета с РМ-чето. Да обясня на кратко. Карахме част от Бийч Ендуро Варна 2008 ... и ония баир пак не можах да го кача отказвам се!!! Ще пробвам с нови гуми и съединител. За сега ще го заобикалям. Имаше едно шибано спускане което успях да преодолея за което много се радвам. После се погонихме малко с Вахко супер много се надъхах карах по пясък ... е не ми се получва като на Вахко-то, щото той минава като пистарка покрай мен докато аз се боря с резонанса в кормилото После пък водих една обиколка на частта която ми позволява дакарам на трасето, демек без шибания баир и пак супер се надъхах мисля, че с тренировки още ще почна да влизам в темпото на по-добрите, ама айде да не казвам големи думи, че той адреналина ми е на макс сега Обаче трябва да си оправя машинката. Ето няколко снимчици да не е без хич

              Открийте 10-те разлики







              На Вахко пистарката (на която и се случи едно проблемче, ама оставям той да обясни )
              [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

              Коментар


              • #22
                До: Варна, морето ...

                Неее, обиколката на трасето я правихме преди да караме до онея камъни по пясъка, а обиколката не е част от Бий Ендуро Варна, а от Ендуро Бийч Варна 2008.А на мотора ми какво да му стане ... скъса се просто жилото на газта.Понеже не си беше оригинално, а правено от знаини и незнаини майстори.Сега ще го понаправя малко и ще си чакам марково жило.Днеска и аз бая си полежах на едно байрче, но клиповете от там немогат да покажат как точно си лежах.Ето сега малко снимки, този път са доста по-малко от преди.Само 2-3.
                Тук на Стелко любимия баир.Чак на мен започва да ми харесва да седя отстрани и да го гледам как го "качва".Талант си е момчето сякаш, или поне аз рядко виждам такива гледки:


                Аиде тука малко ... арт изкуство или как да го нарека незнам, може би просто следа от Мишелин АС 10.Как ясно си личи буквичката М:



                Ето го и плажът на хижа Черноморец погледнат от по-височко.Може да се види кой от къде е минавал по пясъка.Голямата дъга е от мен.




                Е това беше за днес.Покарахме си горе долу добре.Имаше и возене имаше и каране.Гонитбата беше готина, на трасето на Паша дере също беше готино, после докато Стелко ме дърпаше от Черноморец до нас също се накефих.То било много готино да те дърпат.Дано обаче не ми се налага повече.
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • #23
                  До: Варна, морето ...

                  Здравейте отново.

                  Днеска с Иля (от скоро и той е член на Сузуки 2т отбора) пак си покарахме, но доста по скромно и разходкаджииско.Малко решихме да разнообразим и от Долен Близнак през нивите стигнахме до ... Приселци. По пътя малко започна да ми свършва бензина, понеже тръгваики от нас си мислех, че имам достатъчно.За щастие всичко си беше добре и се прибрах както трябва.Ето и малко снимки:

                  Първата снимка беше направена на доста късен етап от ... разходката - в някакво дере до Приселци.





                  Там се натъкнахме на някаква съборетина и след като видимо нямаше как да излезем лесно напред, се върнахме (след справка с ГПСа разбира се)



                  Прескачам лутането из разни храсти, треви, гори и трънаци и се преместваме в т.нар. заден двор.На плажа на х.Черноморец, където при последното каране скъсах жилото на газта в опити да кача байра ... на който днеска успяхме да качим мотора ми.За жалост не можах да кача байра, за това качихме мотора.Благодаря много на Иля, без който нямаше да се справя и най-вероятно щях да се откажа и да си спестя 10мин мъки.Тук на тези снимки съм все още на една почти никаква част от байра:







                  Ето го и човека без който нямаше да успея.Жалко, че той прояви зрял разум и не се съгласи на предложението ми да качим и неговия мотор горе.





                  А мотора му кротко си седи долу:



                  Ето и една снимка за финал.Горе беше доста красиво и жалко, че нямах хубав фотоапарат в себе си.Добре, че в оригинален размер снимката е малко по-хубава:



                  Извода от днешното каране лично за мен е:Добре е да си в 21 век и да имаш ГПС, когато бензина ти свършва, макар, че със същия успех се справях и преди с най-обикновенно пътно атласче на България.Това е от мен за сега.Надявам се скоро да заснемем нещо по-интересно.
                  Иван Маринов
                  Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                  ЕНДУРО ВАРНА

                  Коментар


                  • #24
                    До: Варна, морето ...

                    тази събота най-накрая успях да открия сезона ,като използвахме случая и
                    да поизведем дечурлигите малко на чист въздух












                    И в неделя вече малко по сериозно но нямаше много време за снимане









                    Ивановците да сложат и те някоя снимка ако искат

                    Коментар


                    • #25
                      До: Варна, морето ...

                      Те мойте снимки пълен боклук се оказаха.Снимах на "спортен" режим и са зле.То и без това нокията не може кой знае колко повече.

                      Само това деренце ако се сетите къде е да ми го покажете ако може:




                      Че бях тотално дезориентиран, а и в тази част на региона не бях ходил дълго време.
                      Иван Маринов
                      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                      ЕНДУРО ВАРНА

                      Коментар


                      • #26
                        До: Варна, морето ...

                        Пичове, уговорки, лафове и прочие ги прехвърлете в тази тема - OFFRoad Варна - крайморски уговорки

                        Тази тема тук нека си остане систематизирана само за снимки.

                        п.п. Пускайте снимките в няколко отделни поста, а не само в един, за да може да се събират по по-малко снимки на една страница.
                        Иначе зареждането убива тези с по бавен нет.
                        Последно редактирано от Жоро Донечки; 11-12-09, 11:56.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Варна, морето ...

                          Ето пропуснатите снимки от предния път, макар че не са кой знае какво:





                          А ето малко и от днес.Събуждам се сутринта за лекции (трябваше да се отучва) и гледам сняг.Хич не ми се вярваше, че ще има из Варна сняг въпреки прогнозите и бях приятно изненадан.По обяд след кратко размишляване в близкото до ВУЗ-а кафе пиеики чай ми скимна, че ще е по-добре да изляза днес докато има сняг, защото утре може да го няма.След обличането на няколко ката дрехи поех ... към мотокрос пистата в Игнатиево макар че духаше силен вятър и знаех, че няма да мога да карам там.А ето как изглеждаше тя когато пристигнах:



                          От там поех към т.нар. Аксаковска панорама.Ето малко снимки от едно възвишение до пистата:





                          Тук самото село Игнатиево:



                          На Аксаковска панорама духаше доста силно и като цяло по платото горе не беше много приятно.Слязох до тази чешмичка:







                          Малко "автопортрети":



                          От там поех към гората над кв.Владиславово.Карах си в горичката покраи асфалтовия път за с.Кичево и беше търпимо, но излизаики на откритото поле попаднах на няколко що годе дълбоки пряспи.На места вятъра беше навявал достатъчно сняг, че да ме замисли дали е удачно да се продължи напред, но понеже не обичам да се връщам и отказвам лесно реших да се помъча да видим до къде ще стигна.Е стигнах де:



                          Влязох си в гората.Там срещнах три джипки, следи от АТВта, следи от пешеходци, следи от птички ... абе имаше живот там.Беше доста красиво, макар да не можех да се насладя изцяло на гледката понеже ми се бяха запотили и намокрили очилата отвътре и макар и да ги чистех си беше мътно и размазано.На места спирах да погледам, но направих само 2-3 снимки:







                          Жал ми е само за червения дъждобран който взех от дядо ми понеже мойте остана у нас.Не издържа на клоните.

                          Доволен съм от първото ми каране в по сериозен сняг.През миналите години поради една или друга причина все изпусках.Така като гледам очертава се пак профилактика на мотора, може би и тази ще я изпусна.
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • #28
                            До: Варна, морето ...

                            От днеска пак нямам много снимки.Събрахме се бая народ на ТВ кулата над кв.Виница, но набързо се разделихме на 2 групи.Аз останах сам Сузукиджия с 4 КТМа и поехме към мотокрос пистата в с.Игнатиево (Аксаково).



                            Там доидоха две джипки и още едно момче с Ямаха и в крайна сметка през деня си карахме така:





                            Това е от към снимков материал.

                            От пистата поехме към Чифлика като по пътя пък се събрахме с още една джипка.От там е ясно.Кюфтета и супи в Чифлика и газ към Варна.Тамън се беше изваляло вече, на мен повече прибирането ми се стори като плуване особенно на някой места и групата доста си ме чакаше за което се извинявам.

                            Благодаря на всички.

                            Ето и снимките в оригиналния размер, не че са кой знае какво:

                            http://i48.tinypic.com/263wshh.jpg
                            http://i45.tinypic.com/351zuc3.jpg
                            http://i45.tinypic.com/2urla3k.jpg
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • #29
                              До: Трите писти, а може би не.

                              Днес съблазнен от хубавото време и сравнително приятните температури около 10 градуса, реших че е време да направя първи "ходови изпитания" след последното обслужване по мотора.Речено сторено.

                              Поех към пистата в с.Игнатиево където естествено във вторник по обяд е нормално да няма никой, но врътнах няколко леки обиколки (наистина леки обиколки):



                              След което си викам да тръгна на някъде пък където ида (почти всяко мое излизане е такова).Тръгнах към с.Доброглед, после с.Калиманци, а по пътя, в предвид че се намирах от северната страна на езерото си имаше на места снежец където по игривите могат да се окопаят качествено понеже беше навяло.От снимката не си личи, но на места си имаше все още по 40-50см високи преспи и дълги по няколко метра:



                              Естествено на други места си беше сухо и ... жълто:



                              Ето още снежец:





                              Тук преди с.Калиманци имаше образувано блато покраи пътя от топящите се снегове и зърнах за първи път тази година щъркели.Бяха два, но при опита ми да ги снимам избягаха:





                              Тук от северната страна духаше и имаше облаци, но все пак беше приятно:



                              От там къде карах, какво правих и аз не знам.Продължих по асфалта към Суворово, после свих на ляво през една нива към земеделското летище по пътя за с.Баново, от там пък по склона към с.Слънчево и по едно време си викам "Аиде към ферибота на Белослав и на юг".Снимки през това време нямам.Минах и през пясъчната писта в Слънчево, където също врътнах някоя друга обиколка.Ето вече качен на ферибота, чакам да тръгнем:



                              Оглеждам се на юг, а небето все по ясно и все по слънчево става.Тук съм бил:



                              Но тук не съм:



                              Там на онзи хълм се оказа, че са гробищата, но си имаше по обходен маршрут.А горе, горе все едно в Мексико, кактуси на поразия:





                              Но промишленноста не спи:



                              Тръгнах да заобикалям хълма от другата страна, защото вече бях решил да ходя към пистата в Девня (за това и името на поста е "Трите писти...".Там се натъкнах на, нещо дето малко ми поизяде силиците, но не се оплаквам.Имаше доста нападали дървета, камъни и не чак толкова приятен наклон, а това беше само началото:



                              Минаваики през първите няколко препятсвия стигнах до по чисто място където имаше следното:















                              Следва продължение.
                              Последно редактирано от VaHk0_; 17-03-10, 11:21.
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар


                              • #30
                                До: Варна, морето ...

                                От там се спуснах надолу за да се кача пак горе на друго възвишение където също имаше доста интересни поне за мен камъни, както и дупки като по горната.Видях поне 10тина дупки дълбоки по 50-100см.Може би иманяри?Тук отидох на мястото където беше така да се каже бойното ми кръщене.За първи път каране в голяма група, а 10тина мотора поне за мен си е голяма група.Всъшност беше първото ми каране с някого изобщо, до тогава си карах сам, но имах мотора от скоро.Беше преди може би 2г и половина и минахме тук покраи тези скали:





                                Ха ето и снежец.Тук сняг почти нямаше, всъшност където имаше сняг, се криеше доста умело.Ето го тук в една дупка:



                                Гледаики тази картина се сетих за стихотворението на Вапцаров - Завод:



                                Ето една снимка която не знам защо, но ми харесва (не е обработвана, само ресаиз):



                                Ето ми я отново физиономията:



                                Имаше и купчинки с камъни, незнаино поне за мен защо:





                                Но да не се отплесвам толкова.Къде карах, какво правих пак не знам, но карах с ясната мисъл да стигна до Разделна и от там до Девня уж лесно.На равното покраи скалите над Разделна се натъкнах на нещо интересно.Както си карах и "а скелет":



                                Този си имаше и главичка:



                                Приличаше ми на най-различни животни.От където и да го погледнех все на различно ми приличаше, но може би беше магаре или кон.По знаещите да споделят.



                                Обръщам се на дясно - скала:



                                А наляво още един скелет.Този път без долна челюст:



                                Всъшност останалите кости от животните бяха разпръснати наоколо най-вероятно от диви животни или кучета.Продължих си по пътя и за нещастие стигнах до почти края на пътя ми на запад (Девня).А именно стигнах до хижата над Разделна.Там портата беше заключена, а пазача поклащаики се каза ако мога да заобиколя.Заобикалянето непосредствено покраи портата беше доста налудничево, за това реших да търся обход през гората и там се случи най-лошото нещо него ден което можеше да ми коства прибирането наобратно с бус.Бях подпрял мотора на степенка и тръгнах напред търся от къде точно да мина.Връщаики се при мотора видях че той е паднал.При падането се е сурнал и надолу и се беше ударил в едно дърво при което се е счупила конзолата/тръбата/масура за газта.Леко се поизнервих, но се спуснах по инерция наобратно, понеже ми беше ясно вече че пътят ми напред не е добра идея.На равното поиздялках малко счупеното за да мога да закрепя жилото някак си и да се прибера до Варна на ход.Обтегнах повече жилото и нямаше проблеми навръщане.След като видях че държи добре жилото, се върнах по почти същия път по който доидох, но като избягвах по засуканите места.Пресякох езерото пак с ферибота и газ към Слънчево-Игнатиево-Аксаково–Варна.Естествено с минимално стъпване на асфалта.А комбинацията сняг и пясък много ми харесва:



                                Ето и снимка на отчупеното от тръбата за газта:



                                Това беше от мен за днес.Тук таме не ми върви много мисълта, но съм гледал да спазвам хронологичността на деиствието.

                                Надявам се Варненския регион да се пораздвижим и да започнем да пишем и ние по-честичко репортажчета.

                                Успех и безаварийна на всички!
                                Иван Маринов
                                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                                ЕНДУРО ВАРНА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X