Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най кривият аматИОр приключи с моторите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

    Жоро, не се плаши - тия болежки ги имат поне половината мъже, не бързай да се отказваш - всичко ще се нареди, ако ти го искаш.

    Аз имам два счупени прешлена - боли, дърпа, схваща се, ама по - добре няма да става, затова - газ до ламарината, докато мога

    Коментар


    • #32
      От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

      Е то рано или късно от активен спорт се отказва всеки и става ветеран. Аз си къткам три бр. дискови хернии и не съм продал ендурото. Естествено не мога да се меря с младите и здравите. Но пък си се разхождам сравнително редовно и по-пенсионерски по горички и полянки.

      Адаш пожелавам скорошно оздравяване! Аз за отказване нищо няма да казвам. То само ще те напъне отвътре като спре да боли толкова. Само гледай следващия мотор да е по-кротък!
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #33
        От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

        Точно така!
        Нешев оцели в десятката. Няма нищо по-хубаво от една кротка разходка сред природата, особено ако си на ендурото.
        Не бързай с продажбата - всички остаряваме ей
        Бързо оздравяване!
        Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

        Коментар


        • #34
          От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

          Понеже не знам какво му е на колегата, но бях чел някъде, че го схванал кръста май.....Ще разкажа моята случка, пък всеки да си ползва каквото му е полезно.
          Имам проблеми с кръста от около 10-12 години, като оттогава имам непрекъсната болка. Дотолкова, че
          да не мога да се наведа да си измия зъбите. От време на време имах и по-сериозни схващания, ходил
          съм по лекари, уж нищо особено. Болката е много неприятна - монотонна и постоянна - идвало ми е да
          тръгна нанякъде само и само да падне някакси от мен. През цялото време не съм се спирал от нищо -
          бачкане ремонти и какво ли още не. Преди около 2 год. вече започна да става по-сериозно - ходих на
          скенер и казаха, че нищо притеснително или поне НЕЩО ЗАРАДИ КОЕТО ДА МЕ БОЛИ ТОЛКОВА /с главни
          букви, е защото после ще се върна на него/. Започна еднаболка, която наричат ишиасна - по целия
          крак. Беше ми много трудно да съм седнал. Казах си майната му, не ми пречи докато ми мине да
          поработя и прав. През това време невролога изписва инчекции, милгами и др. - без ефект. Изкарах така
          още малко време и една сутрин просто не можах да помръдна - страхотна болка, която не ти дава да
          мръднеш. Приеха ме в болница, 20 дни системи, мускулни инжекции, някакви смешни упражнения и
          нагревки, нивалин и др. Така си ме и изписаха - леко подобрен /имам чувството, че повече от 20-те
          дни отколкото от лекарствата/ Скенера, който правих в болницата вече показваше проблеми на 4 места!
          Казаха ми задължително консултация с невролог /сещате се/ Крака ми беше загубил рефлекси, нямах
          никаква сила да си вдигна стъпалото, походката ми беше на една страна.
          Докато бях в болницата изчетох много от руските сайтове, както и много книги за лечебна физкултура,
          Ниши и др. Случайно стигнах до човек, който е бил готов за операция и е бил в инвалиден стол.
          Оправил го един мъж, който му казал, че са му разместени 4-ти и 5-ти прешлени, наместил едния, след
          седмица другия и пред мен се навеждаше и подскачаше. Никога не съм вярвал на такива неща, но малко
          ли инжекции ми направиха. Отидох, каза ми същото и с дълбок масаж по същата схема първо единия, след
          седмица -другия. Още вечерта крака ми, който беше изцяло изтръпнал започнах да го усещам. Мястото,
          което каза, че е наместил се наду все едно, че ме е ритнал, а той само ме разтри силно и ми вдигна
          леко крака! 20-те дни не могат да се сравнят с това което се случи за няколко часа!
          По този въпрос толкова, да не излезе, че правя реклама./никога не съм вярвал и още не вярвам
          особено/


          От всичко изчетено /а то не е малко/ си направих извода, че гръбнака трябва да се поддържа гъвкав,
          както и да се стегнат мускулите, които формират корсета, който поддържа торса изправен.
          Прочетох една книга на Сарно, която в голяма степен помага за всички въпроси с болките в гърба, по
          начин, който никой от нас не очаква! Големите букви бяха за тук!Накратко според него и много други
          лекари постуралните мускули имат способноста на подсъзнателно ниво да се снабдяват с по-малко кръв
          като така предизвикват истинска болка, която да те накара да мислиш за нея вместо за натрупан гняв
          /семейни проблеми, в работата, с парите, с това, че си перфекционист и т.н./


          Моята рецепта за безпроблемен кръст след тази процедура: Лесно ми беше да повярвам на теорията на
          Сарно, тъй като току-що ми бяха "оправили" кръста. Това ми даде много сили да продължа напред.
          Опитах всички упражнения, свързани с корсетните мускули и намерих програма от упражнения, която ме
          направи по гъвкав отколкото въобще някога съм бил /от малък не ставам за гимнастик/. Свалих 10-тина
          килограма, които бях добавил. Особено внимавам да са ми топли краката, да са ми удобни обувките и
          други дреболии.


          Та сега се чувствам добре, с леки намеци намалко болка, малко схванатост и т.н., но достатъчно да си
          водя нормален живот, да си карам мотора, колата, атв-то /не хард разбира се/.
          При всяка възможност си разтягам гръбнака с някое и друго завъртане или навеждане.


          Ако мога да дам съвет на всеки в тази ситуация:
          1. Проблема може да е в голяма степен в главата ви! Така или иначе имате нужда да сте силни
          психически, защото подобно схващане е много обекуражаващо и си мислите че всичко беше до тук. Само
          който не го е изпитал не знае за какво говорим.
          2. Така или иначе кризата ще отмине - важно е веднага да се предприемат мерки за заздравяване на
          мускулатурата и гъвкавостта на гръбнака - от всичко изчетено разбрах, че когато се налага операция в
          западни клиники не се прави преди половингодишно заздравяване на мускулатурата, защото няма да има
          ефект/ За мен серията упражнения направиха чудеса! Имам моменти в които усещам болка в кръста точно
          каквато беше преди години но вече е достатъчно да се разпъна хубаво и да си поразместя прешлените,
          за да се почуствам отново свободен/
          3. Всички дребни неща, които ви идват наум помагат - да не простудявате кръста, да си направите
          масажче, да се намажете с дяволски нокът, да са ви топли крачетата, да са удобни обувките и д.р.
          Малко е бабешко, ама помага, или поне не вреди.
          4.Операцията е последното нещо, което трябва да предприемете - освен ако не е наложително /НО КОГА Е
          НАЛОЖИТЕЛНО ???/ Аз бях за операция и може би щях да я направя, ако не трябваше да са четири.


          Понеже ми стана поста като на някой месия, спирам се. Ако мога да съм полезен на някого с нещо съм
          насреща. НЕ СЪМ ДОКТОР - просто съм си изпатил от тях
          Колега, важно е психически да зпазиш ума си трезв, ако мога с нещо да съм полезен, само кажи!
          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

          Коментар


          • #35
            От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

            Жоро, няма да е все така. Макар да сме карали само веднъж заедно, се знаем - нали! Трябва ти КУРАЖ за всичко по-нататък.
            Ето, АЗ ти го давам!
            От 13 години съм със дископатия, от 9 със опериран бъбрек и без далак след падане с мотор. Две години почивка. За капак на всичко, преди година и малко - инфаркт със клинична смърт. Докторите викат - 2 кила няма да вдигаш, а аз им викам, че моторите ги пускаме в дола и ги вадим с въжета, а те. Всичко е преходно, но( мАтора 450R) ще е последното което ще откажа. Тъй че недей се зарича, има време и ЩЕ СЕ ОПРАВИШ - желаем ти го ВСИЧКИ.
            Последно редактирано от maki449; 16-11-11, 18:45.
            Силата е нищо без контрол.

            Коментар


            • #36
              От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

              Ейй чак в Сръбско разбрах за случилото се и веднага изчетох всичко от край до край. Абе Пачароз ти докато бе поп сега да не си станал погребален агент?? Чиляка жив и скоро ше бъде -дай боже здрав а ти дай та дай да го разкулачим!! И аз като си продадох КТМ-ма бях на същия хал ама пак си имам матор! Та ще му поомине на чилякът по-полечка пак ще си побръмква. Тя същата работа като жените като родят ииии оооо то много боли!! Повече няма да се е.а!! Няма няма ама само по малко...иии айдеееее!! Та и Жоровата работа!!
              Най-добре е да имаш богати приятели!!!
              Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

              Коментар


              • #37
                От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

                Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                Та ще му поомине на чилякът по-полечка пак ще си побръмква. Тя същата работа като жените като родят ииии оооо то много боли!! Повече няма да се е.а!! Няма няма ама само по малко...иии айдеееее!! Та и Жоровата работа!!
                А така Чичко Фър!
                Бравус ( както ти казваш ) точно така е .А маторя кат иска да го продава, да го продава, тъкмо ще си купи по нов.Айде, много здраве и наздраве.
                Не е важно какво караш, а как го караш !

                Коментар


                • #38
                  От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

                  Нещо ,което може би няма да изглежда като написано от моторист, но какво пък и защо не...
                  Жоре, за да оздравееш по-бързо аз ти изпращам музика. Знаеш кой е Бах... а Токата и фуга в до минор смятам за върха на цялата музика по света. До степен на магия. Пусни я малко по-силно, да изпълни стаята, да я усещаш с гърдите, с цялото си тяло ,затвори очи и се отпусни. Скоро ще усетиш ,че през теб минават безброй мисли , хубави и лоши спомени, картини, чувства....толкова много ,че все едно не мислиш нищо / като кръга с цветовете, които преминават в един бял цвят като се завърти / Става ти леко , чувстваш се независим, силен, пълен с енергия. Казват ,че музиката помагала човек да оздравее по-бързо.
                  Пожелавам ти го!

                  А и говорихме ,че някой път ще направим още едно каране около Етрополе в някой топъл слънчев летен ден.

                  http://youtu.be/fZFu6vtExpM
                  Последно редактирано от Тодор Етрополе; 17-11-11, 18:26.
                  С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

                    Тошкааа, неземна музика!! Дано Жоро се умисли и я ислуша до край! Дано музиката да навлезе дълбоко в душата му и изпъди всички ония зли демони дето са се вселили в него! ДАНО!!!
                    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

                      Жорка,сигурен съм ,че на 80% от колегите на нашата възраст включително и на мен, лекарите забраняват мотор,обаче рак и мерак -не се лекува.
                      Сега те боли и си викаш "Само да се оправя и няма да барна вече мотор",а като поодмине ще ти дойде друг акъл/ще видиш/,то е като махмурлука и пиенето.
                      Пожелавам ти скорошно оздравяване приятелю и само не прибързвай.
                      Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

                        Не познавам Жоро, но му пожелавам от все сърце бързо оздравяване и дано да не му се наложи да приключи окончателно с гората.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

                          И от мен скорошно оздравяване и февроари да се видем на БУРКАНА в Енина.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

                            Първоначално публикуван от Хляба Преглед на мнение
                            И от мен скорошно оздравяване и февроари да се видем на БУРКАНА в Енина.
                            Ееееее, най-накрая една добра новина! ЩЕ ИМА БУРКАН!!!
                            Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                            0894328706

                            Коментар


                            • #44
                              От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

                              Не се познавам лично с Жоро Витлиемоф, само виртуално, но тук сме едно голямо семейство, така мисля аз.
                              Скорошно оздравяване ти желая Жоро, моторчето и да го продадеш, ще си купиш ново после (трудно става отказването, ей)
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар


                              • #45
                                От: Най кривият аматИОр преключи с моторите.

                                Вижте какво аз ще ви кажа - този АМАТИОР Жоро Витлемоф го познавам много добре. Знаете ли каква хиена е, само разлайва кучетата. Мотора не иска да го кара от една година и сега го свил кръста и ОХ МАЛЕ КВО СТАНА? Да върви да му врътнат една операция и ще се оправи, ама нали е бъзливец. За да кара човек мотор трябва да иска, а нашият Жорко не щеееееееееееее. Да ви кажа аз какъв е проблема: Та получи нашия наследство една къща в едно забутано село, та взе да я възстановява и покрай това си завъди и кучета. Нали си ходи всеки ден, що да не вземе да ги въди и да изкарвал по некой лев. Та откато взе да се занимава с това, за което ви говоря, спря да кара, но той е решил да стане фермер и сега му трябва пикап, та някой, ако може да му намери за мотора, е той ще даде и някой лев му намерете и престанете да го съжалявате - като не ще да кара, ако ще, затова пък АЗ ЩЕ КАРАМ
                                Последно редактирано от viki terzieva; 18-11-11, 21:08.
                                За да оцелееш в нашия спорт трябва да се страхуваш Помага ти да се състезаваш и живееш по дълго

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X