Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътешествия и разходки на Black hole

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Пътешествия и разходки на Black hole

    След като напуснахме Янина този хубав град се отправихме с кучо към
    Игуменица.След като заредих в Янина гориво като че ли таралясника започна да върви по-добре..Купих си билет за ферито и айде на кея.
    На сутринта вече бяхме близо до Бриндизи и аз направих това:
    http://www.youtube.com/watch?v=I0e3p1M4IQQ .
    Времето в Италия вече е хубаво и аз се отправих на пътешествие:mrgreen
    .Стигнах близо до Касано където има минерални води,но ............
    не работеха и аз не можах да се изкъпя. Преди това се къпах в морето ,ама си беше доста студена водата?. Това е коментара за тези снимки. Продължение с посока Везувий..
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #77
      До: Пътешествия и разходки на Black hole

      Пристигнах в Касано с надеждата да се изкъпя в минерални води,но........
      .Обаче пък посетих пещерата сан Анджело,която е над града.
      Направил съм панорамни снимки на града от високото където е пещерата.
      В далечината се вижда моренцето с мекия климат.От Касано през планината и в Помпей . Вече пристигнахме до Везувий,но снимки от
      самия склон или конус на Везувий ще има друг път ,щото вече съм 3ч.
      пред компа и ми дойде много..Помпей както всички знаят е унищожен от изригването на Везувий през 79г. н.е. Освен Помпей са
      унищожени и други села като /Х/ Ерколан. Но Помпей е по-известен,
      защото там има древни разкопки на постройки и хора затрупани от лавата.След като са затрупани са разкопани в днешни дни и са
      туристическа атракция и огромен бизнес в днешно време.Везувий
      е известен на българите и с това,че по времето на изригването на вулкана там е бил и Спартак като гладиатор.Всеки знае,че има паметник
      на Спартак в Сандански.Значи Спартак гладиатора е бил българин живял
      по времето на изригването на вулкана.Това създава интерес в някои българи да посетят вулкана и околностите където е бил и Спартак.
      Има нещо интересно от Везувий ,но вече казах друг път..
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #78
        До: Пътешествия и разходки на Black hole

        Здравейте.Ето го продължението.Тука всички снимки са от Помпей.Само
        последните с монумента - голямата глава наречена очите на Везувий
        са от подножието на Везувий над Еркулан.Точно на това място направих ето това клипче.http://www.youtube.com/watch?v=NCll6HRlGXg.
        Сетих се и взех повече парчета от лавата.Ако някой иска да притежава
        парче лава от Везувий да пише на лични.Идеята да си взема лава ми дойде от Помпей,защото там продават парчета лава на туристите.
        А аз най-после видях Помпей където на античния стадион Пинк Флойд
        правят концерт без публика Ако е имало публика са щяло да сринат стадиона.Гледал съм го концерта и се докоснах до това
        световно историческо място. Следва продължение.......
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от black hole; 19-02-10, 21:06.

        Коментар


        • #79
          До: Пътешествия и разходки на Black hole

          Всички тези снимки са от Везувий..
          Следва продължение с посока Пиза и наклонената кула.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #80
            До: Пътешествия и разходки на Black hole

            Продължение.......... Тези снимки оше са от Везувий. Това са около първите 10 снимки. Снимал съм как лавата е застинала набръчкана .Тази набръчканост дава истинска автентичност на вкаменената лава и не може да има съмнение,че това е лава.Виждат се оградите как са иззидани от парчета лава.След Наполи се отправих за Пиза.Преди това посетих тази крепост или замък,който е служил като училище за древна навигация на корабите и други занаяти развиващи се в двора на замъка.
            След тези снимки е Пиза..
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #81
              До: Пътешествия и разходки на Black hole

              Вече съм на път за Пиза.Но забравих да кажа,че в Помпей хапнах крочоне
              .Беше ми за първи път и за последен.Това крочоне е зеленище което сигурно расте по склоновете на Везувий.Нещо като малка марула.
              Пекът я на скара зада умекне и се ароматизира.Слагат малко чесън и готова салатка колкото кочан на зеле.
              Ето я Пиза с кулата.Следва посока планината.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #82
                До: Пътешествия и разходки на Black hole

                Преминавайки планината където се заредих с природна енергия
                през Пяченца влезнах у Милано.Милано си е
                Милано.Център на световната мода и опера.Аз съм рокер почитател на
                операта.И билетите за миланската скала са нормални.Тука спирам,защото другият път ще е само за Милано,защото има около 70 снимки още.А след това посоката е Швайца..
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #83
                  До: Пътешествия и разходки на Black hole

                  Нарочно съм снимал пътя в планината как е изчистен.Този проход е на около 1700м.н.м.в. А комплекса Мальовица на колко е? Защото аз не си спомням някога да е бил чистен добре пътя до к.Мальовица.До там се стига само с вериги през зимата.А е на около 1200-1300 метра някъде.
                  Да не говоря за друтия проход който го минах на 2057м..

                  Коментар


                  • #84
                    До: Пътешествия и разходки на Black hole

                    Здравейте.Това са снимки само от Милано.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #85
                      До: Пътешествия и разходки на Black hole

                      Това са последните избрани снимки от Милано.Последните 5 снимки са от Леко и езерото.А водопада е от Киавена - последното
                      градче преди Швайца.За Швайца другият път.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #86
                        До: Пътешествия и разходки на Black hole

                        Здравейте.Ето снимки от Швайцарско.Бях в Сейнт Мориц.Световен
                        ски курорт.Снимките показват само 30% от красотата на курорта.Другото
                        което не се вижда е горе в планината където са пистите.Аз показвам само селото и известната писта Креста за шейни.Креста мисля,че е частна писта и е само за членове на клуба.Обаче студа си беше як
                        -15 градуса. За няколко мин. и батериите ми падаха от студа,но направих малко снимки.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #87
                          До: Пътешествия и разходки на Black hole

                          След Сейнт Мориц исках да отида в Бормио.Обаче се оказа,че
                          там откъдето минах проходите са затворени.Затова продължих към Болцано и после до една красива местност също курорт,
                          но по-малко известен наречен Масо Корто.Следват снимки от сърцето на Доломитите,но другия път.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #88
                            До: Пътешествия и разходки на Black hole

                            Здравейте.Разгеле днес се разписах за първи път.Видях едно екстремче
                            зад окръжна болница и реших да го пробвам днес.Като за начало за влизане във форма за сезена не беше зле. После ще кача малко от обещаните снимки от Доломитите..

















































                            Последно редактирано от cveti; 03-04-10, 13:46.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Пътешествия и разходки на Black hole

                              Ето как изглежда почистен път на 2057м. н.в. Пасо Федая.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #90
                                До: Пътешествия и разходки на Black hole

                                Здравейте.Отидох в Огоя и оттам на х. Лескова.Не очаквах,че ще има
                                ядене но останах приятно изненадан.Хижара имаше супер пача.А на
                                връщане пък опитах от ориза сготвен много вкусно. Часът и
                                датата на апарата не са верни.Няколко пъти го сверявам и нещо става.
                                Тази разходка я направих сега в неделя 11 април. От Лескова отидох до
                                Козница и направих ето това клипче.
                                http://www.youtube.com/watch?v=hbzloGvEA6Y
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X