Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Екстрийм Ендуро Петрич

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    Offf Божке,як мотор!!!
    Тея кенефи ако на деня не им развиеш поне три пъти свеща все едно не си ги карал !
    Джартони , няма общо със свеща тука , може да питаш Венци-Самоков, колко добре си вървеше мотора , когато ми бяха на гости / с изключение на зверския разход дето ми даде/, но други проблеми и индикации за проблеми нямаше. Просто пичовете са отворили , видели са ,че нещата вървят към ремонт от порядъка на 4-5-600 лв , не им се е искало да ги дават , събрали са мотора и следващия / в случая Аз / , да се спасява и да ремонтира !!!

    Пак казвам ,здраве да е , ние да сме добре , че за нас е трудно с ''резервните'' части , на техниката......м*йната й , все ще се оправи !!
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • От: Екстрийм Ендуро Петрич

      Здравей.
      Обърни внимание на отворите на цилиндъра.В никакъв случай не трябва да са по-малки.Това се отнася и за прозорците на буталото.Просто няма да е същият мотор,когато го събереш.

      Коментар


      • От: Екстрийм Ендуро Петрич

        Едва ли Жорката може да направи нещо, след като ризата вече е набита - не е невъзможно, но ще е много по-трудно Това е трябвало да го свърши изработилия ризата. Не само размера на прозорците е от значение, а и едни ъгли на насочване на сместа за правилното и завихряне в надбуталното пространство.
        Точно тези неща, като не се прекопират точно от цилиндъра ,са причина за различното вървене на мотора с риза и в 99% от случаите, вървежа е към по-лошо. Широко разпространено мнение е ,че мотора повече върви с никасил отколкото с риза ,а причината е точно в тези минимални неточности и разлика няма, ако ризата е изработена прецизно.
        Силата е нищо без контрол.

        Коментар


        • От: Екстрийм Ендуро Петрич

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
          Offf Божке,як мотор!!!
          Тея кенефи ако на деня не им развиеш поне три пъти свеща все едно не си ги карал !
          Две години карам 2-т още не зная на къде се отвива свещта май нещо не познаваш 2та
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • От: Екстрийм Ендуро Петрич

            4т като се счупи го давай на скрап
            Много лошо, че мотора ти се счупи като моя Какво да се прави освен да се направи. После както ти викаш газ на макс и след една година сменяш буталото и сегментите, като вече знаеш, че само това ще трябва да се прави + някое друго масалце. Да го сглабяш, че не става така

            Коментар


            • От: Екстрийм Ендуро Петрич

              Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
              4т като се счупи го давай на скрап

              E що?
              Не е важно какво караш, а как го караш !

              Коментар


              • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                Хайде сега не осирайте темата на човека.Пишете в темата ма Живота простотии за двутактови и четиритактови.Жорка,интерсно ще ми е да напишеш,като го събереш,как се държи мотора,че съм малко скептичен с тези ''прозорци''които описваш.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                  Не виждам с какво се "осира" темата от моето питане?! Нека да се знае защо като се счупи 4Т да се дава на скрап,утре Жорката може да реши 4Т да вземе и така ще има по голяма информация.....


                  ....пък и на Ванката гумичката за триене на акита винаги е на разположение.
                  Не е важно какво караш, а как го караш !

                  Коментар


                  • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                    Защо се дава на скрап ли ами поради простата причина, че ако това стане на 4т мотор, което е вероятно, защото както вие казахте тук доста от продавачите, които си хвалят моторите всъщност ги продават само работещи прикрепени на последни сили. Не плюя 4тактовите, но трябва да дадеш повече пари за нещо в добро състояние, докато при 2т и да се счупи правиш го веднъж и от там нататък само караш после едно буталце хвърляш в цилиндъра и пак караш. Аз бих искал да имам 4тактов, ама ще трябва да се посъбира доста време за читав такъв

                    Коментар


                    • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                      Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
                      Здравей.
                      Обърни внимание на отворите на цилиндъра.В никакъв случай не трябва да са по-малки.Това се отнася и за прозорците на буталото.Просто няма да е същият мотор,когато го събереш.
                      Буталото е 1 към 1 с това , което свалих от мотора , т.е това , което годават за Тм-а Прозорцитее не знам точно , ще го видим като го събера , в момента и цилиндъра не е при мен , че съм го дал да ми нагласят клапите..

                      П.п Ямахата е с цилинцър с риза и да ти кажа върви си на поразия , даже кика дето прави във високите е по-готин от колкото с никасила , не знам каква е причината за тая аномалия, а не е като да не съм експериментирал с клапата
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                        Хайде сега не осирайте темата на човека.Пишете в темата ма Живота простотии за двутактови и четиритактови.Жорка,интерсно ще ми е да напишеш,като го събереш,как се държи мотора,че съм малко скептичен с тези ''прозорци''които описваш.
                        Ще напиша , няма проблем , само да го събера ! Чакам си клапата и за 2 часа мотора е събран от-до ! Тогава ще си проличи кой, какво , що и колко
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                          Сега ще се опитам да обясня.
                          В България,голяма част от старите двутактови мотори са претърпяли неприятният момент на счупване на сегмент или бутало.
                          Което се получава от нередовно сменяне на буталото.
                          След това в 99% никасиловия цилиндър отива по дяволите.
                          Естественно ние сме сиромаси, и не можем да си позволим нов цилиндър, и отиваме на варианта риза(втулка).
                          Това е директно осакатяване на мотора и моето мнение е че е закърпване на положението.
                          Всеки който стигне до там си го знае и гледа да се отърве от мотора със естественно по ниска цена.
                          Шаранчета като Жорката си купуват въпросното моторче и след няколко карания се убеждават в неизбежната истина.

                          Извинявай Жорка нищо лично,но това е нашата действителност.
                          И кое е евтината поддръжка на двутактовите мотори ???
                          Това е мое мнение ,и не искам да ангажирам никой, и да убидя никой

                          Вярно е че има хора които си поддържат моторите,но те са малко.

                          Абе Пачароз,ти колко нови никасилови цилиндри си сложил бе ???
                          Николко брат !!!

                          Коментар


                          • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Сега ще се опитам да обясня.
                            В България,голяма част от старите двутактови мотори са претърпяли неприятният момент на счупване на сегмент или бутало.
                            Което се получава от нередовно сменяне на буталото.
                            След това в 99% никасиловия цилиндър отива по дяволите.
                            Естественно ние сме сиромаси, и не можем да си позволим нов цилиндър, и отиваме на варианта риза(втулка).
                            Това е директно осакатяване на мотора и моето мнение е че е закърпване на положението.
                            Всеки който стигне до там си го знае и гледа да се отърве от мотора със естественно по ниска цена.
                            Шаранчета като Жорката си купуват въпросното моторче и след няколко карания се убеждават в неизбежната истина.

                            Извинявай Жорка нищо лично,но това е нашата действителност.
                            И кое е евтината поддръжка на двутактовите мотори ???
                            Това е мое мнение ,и не искам да ангажирам никой, и да убидя никой

                            Вярно е че има хора които си поддържат моторите,но те са малко.

                            Абе Пачароз,ти колко нови никасилови цилиндри си сложил бе ???
                            Николко брат !!!
                            Няма от какво да се убиждам, но не съм съгласен ,че ризата е временно решение ! Временно е , ако си състезател , какъвто аз не съм и нямам амбицията да бъда ! Пак казвам Ямахата , макар и 125сс, съм я карал и с никасил и с риза и смело заявявам ,че ризата по нищо , ама по-нищо не отстъпва на никасила..
                            Отделен е въпроса кой и къде я е правил и съответно как се правят в Бг ! За никасил на цилиндъра цената щеше да е 2на, която за мен е доста солена...
                            Нов цилиндър от друга страна струва дори повече от цена , на която съм взел мотора !

                            И все пак с 2ра ръка нещата всичко е хазарт или печелиш или губиш, аз явно тоя път съм от втория тип ! Ще видим какво ще стане след като събера мотора , ако не ми хареса как върви , нищо не ми пречи да отскоча до Гърция и там да си търся никасилов цилиндър , но това ще е краен вариант
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение

                              Абе Пачароз,ти колко нови никасилови цилиндри си сложил бе ???
                              Николко брат !!!
                              Николко а защо
                              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                              Коментар


                              • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                                +1 за мнението на Петьо Джартов, много точно написано и то на правилното място
                                SUZUKI DRZ SuperMoto

                                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X