Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка до Мотосъбор Берковица '2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка до Мотосъбор Берковица '2009

    Първо искам да поздравя всички, които взеха участие в събора, както и неговите организатори. Получи се наистина страшен купон.
    И така, решихме да тръгнем за събора още в петък сутринта. Както обаче много често се получава при нас, успяхме да тръгнем към обяд.. Снимките са от моя телефон и от фотоапарата на Цветко. Един без нещо вече бяхме на сборният пункт - пейката срещу хижа Пършевица:


    След 20-на минути дойде и част от другата група от Зверино, с които щяхме да ходим на събора. За съжаление на КТМ-а на Камен му се беше пръснал предния пиньон, и се позабавиха. Камен даже по едно време се отчаял, и мислел изобщо да не идва. Само че не знаеше каква компенсация за лошия му късмет му беше подготвила съдбата..


    Обща снимка преди тръгване:




    Дъждът наближаваше, и трябваше да тръгваме. Точно 5мин. след като потеглихме, заваля като из ведро. В горичката стана голям екшън в калта. Някои даже се отказаха, и се върнаха, за да минат по по-лесният чакълест път. За съжаление от там нямам снимки, заради водата, която се изливаше.
    Тук вече дъжда спря, и изчакваме да се съберем:


    По-натам последва бързо каране през Дружево, и чак до платото. Там разбрахме, че Камен е намерил пиньон, и идват. Спряхме да ги поизчакаме.

    Време за цигари и снимки:


    След като се събрахме, продължихме натам. Панорамният път е много красив, но за съжаление на отиване заради облаците почти нищо не се виждаше:






    А това е платото. Снимката малко лъже, защото изглежда, че сме някъде долу в ниското. Всъщност, сме в самата планина, на височина над 1500м:


    Същото място, само че - от другата страна:


    Някъде горе е връх Ком, където щяхме да отидем на следващия ден:




    Ето я и хижа Ком. Петък вечер е, и тепърва почват да се събират нови и нови мотори:


    Имаше и такива крузери с огромни двигатели 1500куб.см:


    Не е лесно


    Първата вечер беше супер. На снимката се вижда кладата, а зад нея - рок-сцената:


    Радко:


    Групата забиваше яко:


    Повече снимки от тази вечер нямам, защото преминахме към други, по-приятни дейности

    На другият ден, след малко трудното ставане, решихме да се разходим до връх Ком. Тук сме точно в подножието:


    Изглеждаше, че облаците всеки момент ще ни обгърнат. Обаче в момента, в който се покажеха съвсем леко над зъбера, и вятърът ги връщаше обратно. На мен обаче не ми се стоеше на едно място, и затова подкарах към вр. Малък Ком. Снимките са отгоре:


    Красавица:


    Горе вдясно, намръщен и обгърнат в мъгла, е вр. Ком:


    Другите са на пейката, някъде вдясно от храста:


    Облаците бяха невероятни:


    И една снимка a-la-kiki.t


    Докато другите тръгнаха направо към вр. Ком, ние с Цветко решихме да минем през вр. Среден Ком. Натам нямаше пътека, и се наложи да караме направо през храсталака. Беше много коварно, защото под гъстият и висок храсталак се криеха големи и остри камъни:


    Синя и червена Ямахи:




    А надолу:


    Фотографията изисква жертви :


    А ето и резултата:


    Вече сме горе:




    Като захарен памук. Някъде в центъра, точно под мухата, се вижда язовир Монтана:


    Някой знае ли, защо му викат „Орела“ :


    Май Радко знае :


    Обща снимка:


    Никак не ми се тръгваше:


    На връщане ги заведох до вр. Малък Ком:


    Новият ми аватар:


    Красота:


    А някои се забавляват:




    И обратно на събора. Там имаше драг-рейсинг:


    В клас ендуро спечели Камен (който преди това беше счупил пиньон, и се чудеше дали да идва)! Наградата беше каска. Късметът беше с Камен и вечерта - от томболата пък спечели 4л масло . Да са му честити! На снимката горе обаче не е той - така и не успях да го щракна.
    И Ангел се пусна, но за съжаление нямаше късмет, и остана втори:


    А пичовете от Кюстендил не оставиха 3 дена моторите си на мира - ето този на всеки 10-15 мин се палеше, и се държеше на прекъсвач. Как издържа машината, не знам.


    Вечерта гвоздеят на програмата беше Берковската духова музика. Не бях виждал досега рокери в кожи и екипи да играят хоро,..





    Ето и клипче (16мб) - забележете пича с червеният екип : https://htftp.offroad-bulgaria.com/A...a/SNC00107.mp4

    После пък дойде полицията :


    Жалко, че не ме арестуваха. . Тук апарата на Цветко здаде багажа. Натам останалите снимки са от телефона ми.

    Последва едно страхотно огнено шоу. Този път факлата беше запалена от огнегълтачите. След това имаше и заря. В това клипче е цялото огнено шоу, както и зарята (37мб): https://htftp.offroad-bulgaria.com/A...a/SNC00111.mp4

    На другият ден тръгнахме обратно към Враца. Тук сме на вр. Тодорини Кукли:






    Докато ние се снимаме, мъглата настъпваше. Почнаха да се чуват и гърмежи, и решихме да тръгваме:


    По-натам обаче се наложи да спрем, заради малък ремонт. Без съветите на Радко сме за никъде :


    Докато някои ремонтират, други се снимат:




    Вляво са куклите:


    Платото:


    И мъглата зад нас. Вече беше доста близо:


    Който си има дъждобран е добре:


    Оттам нататък дадохме газ, защото почна да вали. Спряхме чак на ресторантчето при Лакатник. Там, въпреки дъжда, настроението беше на 6:


    Последно редактирано от ACCELERATOR; 02-07-09, 22:12.

  • #2
    До: Разходка до Мотосъбор Берковица '2009

    Усещам че е било страхотно шоу и най - вече разходките из планините на хубавата ни даржавица(особенно природатата и).
    Браво много добър репортаж и снимки

    Коментар


    • #3
      До: Разходка до Мотосъбор Берковица '2009

      браво,супер снимки.даже се познах на една
      Оф-Роуд клуб "Без Граници" - Сливница

      Коментар


      • #4
        До: Разходка до Мотосъбор Берковица '2009

        ето малко снимки и от нашата група














        Последно редактирано от cveti; 04-07-09, 12:37.

        Коментар


        • #5
          До: Разходка до Мотосъбор Берковица '2009

          Евала, много яки снимки, изкарали сте си супер. Завиждам ви.
          И аз съм от Враца може да се срешнем някои ден.

          Коментар


          • #6
            До: Разходка до Мотосъбор Берковица '2009

            Браво за репортажите.
            Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

            Коментар


            • #7
              До: Разходка до Мотосъбор Берковица '2009

              А някой има ли някаква информация за първото място снимки клипчета или нещо подобно от награждаването или от състезанието?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X