Обява

Свий
Няма добавени обяви.

04 февруари 2006 - глътка спънце от Сандански

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 04 февруари 2006 - глътка спънце от Сандански

    След тежка и натоварена седмица + гадно Софийско време аз, Митко от БТВ и Васко(Митирейсинг) успяхме да се организираме да заминем да покараме в Сандански. Натоварихме моторетките още от петък следобед и потеглихме. Настанихме се в много хубав хотел с охраняем паркинг (нещо задължително за нас!). Събота сутрин бяхме навили чесовниците за 8:00, но никой не дочака да звъннат, защото се вълнувахме като на 1-ва среща. Облекохме се бързо, хапваме и денят започва.



    Не бях карал до сега в тази част на БГ и бях много приятно изненадан от уникално красивите гледки. Докато измислях заобиколен маршрут до Роженският манастир(за да покараме повече километри) - професионалистта си каза думата, извади телефона си и бързо запечета момента:





    ... реките по картата се оказаха сухи:



    ... и не след дълго по обяснения на дядо от някакво селце тръгнахме по пътека за Роженският манастир, но явно объркахме пътеката с такава където заек е минавал преди седмица и е разместил тревата:





    ... нещата не върваха на добре и избързах напред на разознаване и какво да видя - на "пътеката" се оказа малко препятствие:



    ... а ние не си носехме парапланерите

    След като дойде и Митко решихме да се изкачим на двата близки връха за да разознаем местността и да видим дали има някъде възможност за пробив

    Митко:


    който видя:


    и Събин:


    който видя:


    ... та върнахме се ние и се оказа че имало черен път до там и след няма и 5-6 мин след като излязохме на верният път бяхме на църквичката под манастира:


    ... бързо се ориентирахме къде е манджата и живота беше пак прекрасен


    ...на връшане минахме и през Мелник:


    ... обратно в хотела, къпане и пак газ към кръчмата


    Звъни ми телефона в стаята - вдигам аз и сърдит мъжки глас ми вика "Вие ли сте мотористите?" - казвам "Да" и чувам "Аз съм охраната на парка, и за да не се глобявама да не съм ви видял в парка повече!!!" - Бре?!? каквъв е пък този парк дето оцелихме в тези пустоши си мисля, но в крайна сметка се извинявам и обещавам да не ходиме в парка повече. Слизам на рецепцията с идеята да разбера каде е този парк кадето обещах да не карам и жената много любезно ми обясни че парка бил пред австрийският хотел - опа, почвам да се ориентирам какво е станало - някой колега явно е покарал там и ние го отнесохме Както и да е преглътнах и се запътихме в кръчмата. Снимки от там няма да пускам, че не даваме добър пример на младото поколение, но с две думи похапнахме и ... Естествено ноутбука беше с нас, разгледахме върху картите къде сме ходили, направихме план за утре и си легнахме.

    8:00 ставам и гледам - Сняг! Мамка му нали сме в Сандански! Предната вечер администраторката ме обеждаваше, че там никога не валял сняг! Знам си аз че никога не трябва да се казва никога! Подозирайки какво ни чака на пътя съндански-софия решаваме да се възползваме от шветската маса на закуската и да се стрелнем за софия. Както и подозирах положението беше трагично - 2ч. на смясто - станали разни катастрофи. Като цяло 5 часа път при положение че задминах над 50коли лазещи с 40км/ч. Ремъркето с 3 мотора и летни гуми се лъзгаше на ляво и на дясно по един метър, добре че колата беше със зимни гуми

    По живо по здраво пристигнахме, разтоварихме моторетките и естествено неиздържах - и без това съм с шипове, я да врътна едно кръгче ... ама не ми беше до снимане ... шапка акрапович, диоптерки и дънки - може да си представите ... предполагам

  • #2
    Чудесен излет!
    Радвам се искренно, когато се организират такива мероприятия.
    Събине, как са там условията за ендуро, че мислехме края на Февруари да ги пробваме. Пясъчниците около Мелник май са много подходящи?!
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #3
      Много е яко. Има много пътеки към и от тези пясъчници, където човек може много добре да се позабъвлава, но понеже Васко му беше 1-ви ден с кросов мотор в гората(той е по супермотото) и избирахме по лекичък терен, да не го откажем. Ще ти пратя трак, като затръгвате...

      Коментар


      • #4
        хехе Съби тва на първата снимката познато ли ми е или само така ми изглежда ?

        Коментар


        • #5
          Благодаря, ще се възползвам от трака!
          По тези места преди две години обикалях с джип и си мечтаех да съм с мотор, та ще осъществя намеренията си тази година.
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Sand
            хехе Съби тва на първата снимката познато ли ми е или само така ми изглежда ?
            Еха, най сетне и ти се включи! Честит 1-ви пост!

            Еиии много е яко това ремърке, особенно в завойте на снега с вратите

            Коментар


            • #7
              Хаха Съби - мене така веднъж ме викнаха у КАТ за справка по СНИМКИ

              добре че беше ти да ме спасяваш

              Коментар


              • #8
                Защо не се обадихте бе хора. Нямате представа колко маняци имаме по Сандански, щяхме да направим страхотно каране. Маршрути има колкото щеш, ма трябваше да напишете, че сте решили да покарате в страхотния ни град. Ако някой друг реши да идва да се обажда имам вила в планината ще хапнем ще пиинем и на другия ден ще направим страхотно каране. Всеки който реши да идва да се чувства поканен.
                99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                Коментар


                • #9
                  Ники мерси за поканата!

                  Абе да ти кажа честно голяма част от кефа(поне за мен) е да се чудиш на къде и да се ориентираш в нова обстановка. Трябва да ти кажа че много се изкефихме, защото тук около София си ги знаеме на 90% маршрутите и не ни е толкова интерестно, предполагам че знаеш за какво говоря

                  Това обаче не означава че няма да караме, пинем и хапнем заедно занапред!!!

                  Коментар


                  • #10
                    То е така де прав си, но сме близо до планината и маршрути много и
                    винаги е интересно. То всашност там където сте карали не е нашия
                    район, а като продължиш нагоре по патя от хотела в който сте били
                    на 20км след това почва истинския горски off road придруже от
                    красивите гледки на Национален парк Пирин. Другия път като решите
                    да идвате ще кажете и ще си направим кефа.
                    99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                    It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                    Коментар


                    • #11
                      Ники аз се видях с момчетата даже обещаха другия пьт да се обадят
                      не казвай всичко но знай какво казваш

                      Коментар


                      • #12
                        Супер.Що сами бееееееее..........

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X