Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки около Враца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходки около Враца

    Привет!
    Не видях тема за разходки около Враца, та да попитам - има ли врачани, пишещи в този форум?

  • #2
    До: Разходки около Враца

    Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
    Привет!
    Не видях тема за разходки около Враца, та да попитам - има ли врачани, пишещи в този форум?
    Абе не знам дали има или не ама ако си от там пусни някоя снимка че с колегите от Плевен се каним да идваме и да видя за какво става въпрос

    Коментар


    • #3
      До: Разходки около Враца

      Имам няколко снимки, но за съжаление снимам с телефона, защото фотоапарата ми е доста тежък, с обективи, и ме е страх да го нося с мотора.
      Иначе е много красив врачанския балкан, ще се убедите сами. Жалко, че след седмица-две заминавам към Варна, и сигурно няма да се засечем.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Разходки около Враца

        Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
        Имам няколко снимки, но за съжаление снимам с телефона, защото фотоапарата ми е доста тежък, с обективи, и ме е страх да го нося с мотора.
        Иначе е много красив врачанския балкан, ще се убедите сами. Жалко, че след седмица-две заминавам към Варна, и сигурно няма да се засечем.
        наистина е много хубаво имах колебания дали да тръгна но вече ги няма .няма за какво да съжаляваш сезона е пред нас (живот и здраве)докато падне снега а след това пак.все ще се засечем някога остави си телефона или ми го прати на лс.

        Коментар


        • #5
          До: Разходки около Враца

          0898-632093 - Ако идвате скоро се обадете. Иначе се връщам чак около септември.
          Има доста каменисти стари римски пътища из балкана, така че се подгответе с по-дебели вътрешни гуми, или поне спрейове. Аз последните две карания два пъти пуках гума, мисля да търся някаква усилена.

          Коментар


          • #6
            До: Разходки около Враца

            Ми то септември е перфектния месец за каране.Няма за съжаление да идваме скоро ,че първо ще направим един Мазалат,че Драго от Севлиево чака на полу съединител.Живот и здраве ще се засечем околу септември а до тогава ще караме заедно в форума

            Коментар


            • #7
              До: Разходки около Враца

              Септември ще е идеално, да

              Коментар


              • #8
                До: Разходки около Враца

                Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                Имам няколко снимки, но за съжаление снимам с телефона, защото фотоапарата ми е доста тежък, с обективи, и ме е страх да го нося с мотора.
                Иначе е много красив врачанския балкан, ще се убедите сами. Жалко, че след седмица-две заминавам към Варна, и сигурно няма да се засечем.
                Колега що не пуснеш още снимки така и така си започнал тази тема а колкото до gsm-а явно е добър защото снимките не са чак толкова лоши .Давай аз чакам от другата страна.Няма да е лошо и малко коментар от къде тръгвате има ли хижи по билото маршрути и др . такива неща .даже ще е полезно за такива като мен дето не са идвали по вашия край .поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Разходки около Враца

                  За съжаление, това са единствените снимки, които съм направил до момента, но при следващото излизане ще поснимам повече.
                  Аз съм начинаещ, досега имам 4 карания, от които 2 - сам, така че не съм толкова запознат с маршрутите все още. Ще напиша тук за тези, които знам досега.
                  Относно хижите - не съм ходил до х.Пършевица все още, не знам дали се ходи до там с мотор, ако някой е запознат - нека напише. Иначе станции за спане има доста - до пещера Леденика, между Леденика и мандра Пършевица има няколко хотела, а на самата мандра се намира х-л „Зоров“. Снимките, които съм качил, са от върховете над „Зоров“.

                  Пътища, които знам засега: от Враца тръгвате нагоре, в посока Леденика. Пътя е асфалт. На разклона завивате наляво към „Зоров“. Оттам карате по пътя, докато не видите хотела и мандрата. Точно на завоя, от който излизате, и се открива гледката пред вас, вдясно има път, който води към Миланово. Стар, каменист римски път. От Миланово можете да стигнете до Лакатник (наляво), или към Дружево (надясно). Към Дружево има пряка пътека, по която трябва да се отклоните от римския път. Около Дружево е доста красиво, но все още не съм проучил пътеките, а като отидох беше късно, и нямах време. Ако тръгнете към Лакатник, малко след Миланово, ще видите една шарена спирка. Там завивате по пътя в дясно, и ще стигнете до паметника над скалите над Лакатник, откъдето се открива прекрасна гледка към Искърското дефиле. Покрай всички пътища, които описах досега, има разклонения, по които можете да карате, ако не ви се кара по асфалт, или камънак. Но без ГПС е лесно да се затриете, а и вече тревата е доста висока, и на места пътя изчезва.
                  Ако не се отклоните към Миланово при Зоров, продължавате само направо, без да завивате към мандрата и хотела. Ще минете покрай 2-3 цигански фургона с дървосекачи. Карате по този път 4-5км. Към края си той стига до една изоставена мина. Преди да се види мината, пътя прави широк обратен завой. Точно на завоя вляво има разклонение (стига до някаква къща), а вдясно нагоре, покрай едно поточе има пътека. Тръгвате по нея, само нагоре. Пътеката минава покрай върха, и после се спуска надолу. Стига до село Осеновлаг, и оттам излизате пак на Искърското дефиле.
                  От другата страна на Искър - от гара Лакатник към село Лакатник пътя е много красиво, асфалт е обаче. От селото нагоре тръгва каменист път към х. Тръстеная. Има доста пътеки от онази страна, от които на където и да тръгнете, все ще стигнете до някое село.
                  Стана доста дълъг този пост, но поне вече имате някаква представа (надявам се). Спирам засега, че почна суперМото по канал 1 .
                  При следващото ми каране ще гледам да пощракам повече.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разходки около Враца

                    Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                    Ми то септември е перфектния месец за каране.Няма за съжаление да идваме скоро ,че първо ще направим един Мазалат,че Драго от Севлиево чака на полу съединител.Живот и здраве ще се засечем околу септември а до тогава ще караме заедно в форума
                    чакам не ами чякам и то как
                    само дай знак и отпрашваме за нагоре
                    Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разходки около Враца

                      Първоначално публикуван от dragorip Преглед на мнение
                      чакам не ами чякам и то как
                      само дай знак и отпрашваме за нагоре
                      наближава още малко .в събота ще се уточним

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разходки около Враца

                        Акселератор, а имаш ли представа как се стига от Лакатник до Околчица без да се слиза надолу в дефилето?

                        Доколкото знам от Околчица има доста пътеки и черни пътища
                        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разходки около Враца

                          Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                          Имам няколко снимки, но за съжаление снимам с телефона, защото фотоапарата ми е доста тежък, с обективи, и ме е страх да го нося с мотора.
                          Иначе е много красив врачанския балкан, ще се убедите сами. Жалко, че след седмица-две заминавам към Варна, и сигурно няма да се засечем.
                          с този GSM не ти трябва фотопарат,снимките са добри,продължавай да снимаш и чакаме още снимки

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разходки около Враца

                            Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                            ... Стига до село Осеновлаг, и оттам излизате пак на Искърското дефиле...
                            Да се чете Очиндол
                            Пътеката до Околчица не я знам. Чувал съм, че има, но още не съм ходил натам. Ако я открия, ще пиша

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разходки около Враца

                              Привет
                              Вчера се опитах да стигна до вр. Вола, а от там до Околчица. Тръгнах по един черен път, който започва от една стара изоставена мина. По мои изчисления, трябваше да ме отведе до Вола.
                              В началото, пътеката беше доста приятна, широка, тук-там с камъни. Нататък обаче, започнаха да се появяват неприятни препятствия, като това паднало дърво от снимката по-надолу. 2-3 км след него, пътя съвсем изчезна, и се превърна в тясна камениста пътека. Стана доста неприятно за каране, защото някои от камъните бяха доста високи, трябваше да се минават внимателно, на полусъединител. Пътеката ставаше все по-зле, а часът вече беше към 19:30. Тъй като бях сам, а на моторът ми (все още) му липсва предпазната ламарина под двигателя, реших да не рискувам по-нататък, и да поема обратно.
                              Предполагам, че съм бил почти стигнал, защото покарах доста.
                              Така че - толкова засега относно пътя от Лакатник до Околчица
                              Лошото е, че по пътя не забелязах отклонения, по които би било възможно да се заобиколят тези камъни.
                              ПП: май ще трябва да измисля начин да напъхам фотоапарата в раницата, защото с този ГСМ е мъка
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от ACCELERATOR; 12-07-08, 17:46.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X