Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вр.КОМ-изпитание за моториста или приятна разходка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вр.КОМ-изпитание за моториста или приятна разходка?

    От няколко години съм се зарекъл да се кача с мотора на КОМ ама все изниква по нещо,което ме възпрепядства.Тази година твърдо бях решил да го покоря (вече с по-сериозен мотор) но това опустушително наводнение в селото ми провали всичко!!!
    Та мисълта ми е някой ако е ходил да ми даде малко информация-как са пътищата,има ли какво да се види,колко е разстоянието(приблизително) от София и т.н.!!
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

  • #2
    На връх Ком съм се качвал доста пъти.Аз знам 2 пътя за горе.
    Сигурно има и други.Моя вариант е да тръгнешпосока Видин.
    По-краткия а и по -красив път е през Петрохан.От Берковица
    нагоре има път по който се отива до една хижа(името забравих(
    и от там нагоре няма да се объркаш.2 подминаваш Берковица
    и гониш разклона за Дълги Дел,Дива слатина и Говвежда.
    Отиваш Д.Дел оттам през селото пътя е само един и по него
    излизаш извън селото на една застава(незнам има ли я още.(
    От нея към върха водят 2 пътя.Единия върти и е по-дълъг
    става и с джип.Другия е една много стръмна пътека само за
    мотор.Целиш я малко след заставата-пътя завива в дясно
    пътеката-право.Денивелацията-заставата 700 м.в.Ком 2016м.
    Аз лично съм за вариант 2.Препоръка-остави начинанието за
    късна пролет,през зимата много си останаха там.
    Успех.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      Благодаря ти за информацията!!!
      В никакъв случай няма да ходя през зимзта,даже и пролетта няма да е ами май месец и по-късно!!!
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #4
        Има път от самият Петрохан, безпроблемен дори за джипки до подножието на върха, после нагоре е пътека по която може да се качи почети всяко ендуро(ако е сухо и не е с гуми за асвалт.)

        Иначе до петрохан може да се отиде от софия почети без асфалт. Ако имаш ГПС мога да ти нарисувам маршрут.

        Коментар


        • #5
          Нямам ГПС ама имам огромно желание и живот и здраве напролет тръгвам! Без книжка съм ама и без акъл!!! Само намирам някой та ако стане нещо непредвидено да не вия в гората сам като вълк>
          Пък ще си взема повечко парички за чичковците по Петрохан!!!
          НЕ НА КОРУПЦИЯТА ПО НАШИТЕ ПЪТИЩА!!!!!!!!!!
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Evgeni Enduro
            Нямам ГПС ама имам огромно желание и живот и здраве напролет тръгвам! Без книжка съм ама и без акъл!!! Само намирам някой та ако стане нещо непредвидено да не вия в гората сам като вълк>
            Пък ще си взема повечко парички за чичковците по Петрохан!!!
            НЕ НА КОРУПЦИЯТА ПО НАШИТЕ ПЪТИЩА!!!!!!!!!!
            Ако хванеш черен път до там, ще трябва да спиш на петрохан или хожа ком, защото София-ком си е един ден път!

            Коментар


            • #7
              А хижа Ком по билото ли е някъде? Впрочем не са ли две-Ком 1 (стара) и Ком 2 (нова)? Черният път от София до Петрохан откъде трябва да се хване и къде върви?
              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
              А+
              LZ1DRZ

              Коментар


              • #8
                Това е изрязка от моята офроуд карта. Със светло синьо сам ти отбелязал маршрута.

                Коментар


                • #9
                  Колко е разстоянието по тея завъртулки?
                  Колкото и да е си заслужава...........!!!!
                  "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                  А+
                  LZ1DRZ

                  Коментар


                  • #10
                    около 100km, но ако не знаеш пътя и се луташ, може да се окаже че няма да ти стигне един ден да отидеш.

                    Коментар


                    • #11
                      До Лакатник го знам на пръсти. Минавал съм го и нощем. След това ако имам проблеми.........!?
                      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                      А+
                      LZ1DRZ

                      Коментар


                      • #12
                        Без ГПС е трудно, има няколко места където може да се отклониш от пътя...

                        Коментар


                        • #13
                          Нали сме ловци на пътища..... Само мечки да няма!?
                          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                          А+
                          LZ1DRZ

                          Коментар


                          • #14
                            когато решиш да тръгваш пиши,защото и аз съм навит на този маршрут, а и ако стане нещо , не даи си боже,няма да си сам

                            Коментар


                            • #15
                              А ти с каква машина си? Няма проблем ще се разберем
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X