Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуристи от София?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ендуристи от София?

    Добре сте покарали момчета,видео,снимки ,супер.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • От: Ендуристи от София?

      Евала пичове само искам да кажа на колегата дето снима мястото с корените е доста известно и много народ се мъчат там.Там обаче за да се качиш с дрз-ката трябва толкова газ да дадеш че камерата да не може да снима нормално а при теб ми се струва че не е така. Не искам да обиждам никой просто споделям от опит.
      0878424143
      0887424150

      Коментар


      • От: Ендуристи от София?

        Не е така при мен, прав си. През целия ден му давах малко гас. Карам рядко и докато си припомня ме е малко страх. Умората също не е за подценяване. Въпреки всичко ще го кача това, пък ако ще камерата да се спраска на две. Що се отнася до дрзто, да ти кажа там и с друг мотор трябва смело да се дава газ, обещавам че следващия път ще е така. Точно от там, където спирам става още по-сртъмно, а то си е стръмно по принцип. Само че спрях не поради липса на мощност, а защото почна да си върти на едно место. Ако бях дал повече гас от самото начало, бях влязъл в коловоза с по-голяма скорост, имах грайфери на гумата и т.н. можеше да стигна и по-нагоре.

        Коментирайте грешките, които допускам, не се притеснявайте, на никого няма да се обидя. Аз по принцип с тази идея ги пускам тия клипчета, ама май на повечето хора не им се пише. Ще е полезно за мен, а може и за някой друг.

        ПС. ДРЗ -та все пак е К варианта, разликата с Е-то не е само в ел.стартера, доколкото съм чел из разни други форуми.
        Последно редактирано от LightOfJah; 13-05-13, 09:59.

        Коментар


        • От: Ендуристи от София?

          Абе ти направо ми изземваш функциите , аз мислех ,че само аз си мятам мотора , ма като гледам , си тръгнал по моите стъпки хахахаха . Шегата на страна.

          Аз от последното ми каране /преди мотора да предаде Богу дух / разбрах едно ! Не трябва да се плашиш човече !!
          Тея места с корените , ако има възможност ги преодолявай прав! Едно ,че ще имаш повече тракшън на задната гума, друго , че ще можеш да стиснеш мотора по-здраво с коленете и трето ще имаш една идея по-добра видимост на препядствията пред теб!
          Както каза BATKO PEPI WR , здраво газ нагоре, дори да те подмята мотора, не се плаши , той си следва пътя, лошото е когато се стреснеш и върнеш газта , те тогава мотора излита където си поиска!
          Не случайно в повечето клипове,които съм гледал за ендуро уроци се казва , че повечето ситуации се оправят с ГАЗ!

          П.п Трудно е , няма спор , и аз 1-2 пъти го правя , после се сряскам , връщам за момент газта и падам, но с повече тренировки се свикна да знаеш!

          Успех и чакаме клип с покорена пътека
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • От: Ендуристи от София?

            Под страх имам предвид - не в конкретния случай, а че докато си карам по черен път или някъде, където може да се развие по-висока скорост ме хваща шубето да не се претрепам. По тия стръмните пътеки няма и от какво да те е страх, все пак скоростта е малка, като стане проблем слизаш от мотора и готово. Обаче като съм карал 2 часа, от които през повечето време с 40-50-60 км/ч и на пътеката забравям, че е пътека и пак не давам газ. После като се сетя вече съм с изцедени сили . Иначе гледам да спазвам принципа - здраво стъпил на степенките, прав и газ нагоре. Като в случая третото май го позабравих.
            Последно редактирано от LightOfJah; 13-05-13, 14:46.

            Коментар


            • От: Ендуристи от София?

              Е именно де, аз затова говоря като казвам страх. То и аз съм непукист по принцип , най-много мотора да изфраскам , но става въпрос ,че с повече газ /момента ,в който имаш достатъчно ... ммм инерция да го наречем , за да преодолееш дадено препядствие/ или както го казват братята хАмериканци momentum ,нещата се получават като на детска игра, но когато не си свикнал мотора малко се подмята, именно тогава идва ''страха'' ,връщаш за момент и спираш или падаш...
              Нз дали ме разбираш правилно
              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • От: Ендуристи от София?

                Ще поправим тази грешка при следващото посещение на Тихов дол.

                Коментар


                • От: Ендуристи от София?

                  Тази грешка не се поправя с посещение на Тихов дол.
                  Трябва каране.С карането идва всичко.
                  Тази пътечка,която си пробвал иска скорост.Загубиш ли скорост по-добре спри.
                  Не знам ДРЗ-та с какви пиньони е,но ако се върти около съотношението 13/50 другият път пробвай на втора скорост.Ще се учудиш колко по-различно ще го усетиш.
                  И гледай колкото може повече да караш.
                  Между другото в неделя нямаше много хора на Тихов дол.Преди години нямаше свободна маса събота и неделя ...

                  Коментар


                  • От: Ендуристи от София?

                    Е, то до Тихов дол минаваме и през други места. Карам когато мога и ако имам възможност го правя. Ясно ми е, че с каране се поправя грешката. Надявам се тази година да покарам повече от предишните 2. За скоростта и аз си го представям така както казваш, иначе не става. Пиньоните са 14/47 и тъй като така и така скоро трябва да сменям и верига, и пиньони се чудих какви точно да бъдат, мислих си за 13/51, но дали няма да е прекалено това? Имаше осем души, когато пристигнахме, а 2ма срещнахме, които точно си бяха тръгнали от там, и ние двамата... - на мен ми се видя, че е много това, обаче явно не съм виждал за какво става въпрос.

                    Коментар


                    • От: Ендуристи от София?

                      Дълъг е с тези зъбаци.Трябва да го нагласиш,така че да ползваш първа само на много спънати места.

                      Коментар


                      • От: Ендуристи от София?

                        Колега шанса да успееш да го покориш ще се увеличи драстично със смяната на зъбаците. Отпред задължително 13 за да разтовариш мотора а отзад 50 или 51 ти сам прецени.Това е мое мнение не те задължавам но мисля че ще останеш доволен от промяната.Ааааа и клипове да видиме ще има ли напредък.
                        0878424143
                        0887424150

                        Коментар


                        • От: Ендуристи от София?

                          За утре някой планувал ли е нещо?
                          09 YZ290F Athena BB

                          Коментар


                          • От: Ендуристи от София?

                            За неделя май ще останем, че не сме се събирали всички от доста време.

                            Коментар


                            • От: Ендуристи от София?

                              Някои да иска да се повозим утре при мен над Балша(Стара планина)
                              0887 377417 Иво
                              Honda CRF 250 X
                              Touareg 3.0 TDI

                              Коментар


                              • От: Ендуристи от София?

                                По Люлин сме, иначе с удоволствие

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X