Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

    Аз един път качвах Вихрен. Мотор с каране не знам как ще иде до горе Ама знае ли човек.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #32
      Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

      е сега видях снимките..ясно що толкоз са го дърпали и влачили тва чз
      ..що поне не са му загасили двигателя да не харчи бензин

      ..все пак ако сме с триал мотоциклети и си помагаме няколко души ..може и да стане

      ..ама ще е голям "будаллък" де
      ..виж от БКП ако пак помогнат..ще е песен

      Коментар


      • #33
        Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

        ..виж от БКП ако пак помогнат..ще е песен [/quote]
        Ами че помоли им се Митков, помоли им се , пък може и да ти изпратят няколко старци с каскети да те дърпат нагоре с въжета. даже може и един с автомат Шпаген да ти изпратят ( като на една от снимките) ,да те пази от мечките и от банскалийките, да не вземе някоя да провали изкачването я.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #34
          Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

          ..лелее и с автомат шпагин ли има снимка бе
          ..а стига бе ..не я бях видял
          ..ами как нема а се качи чз на вихрен като има автомат шпагин опрян в гърба..не на вихрен ами и на еверест ще го качат ако требе

          Коментар


          • #35
            Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

            Не мисля, че е невъзможно за добър карач с лек мотор. Напротив. Аз мотор не карам, но на вихрен съм бил много пъти, и като гледам Вие по кви места минавате, няма да е голям проблем. Все пак това е висока планина и условията (времето) са от първостепено значение. Има пътека от долу до горе по която и възрастни хора и деца се изкачват без проблем при подходяща подготовка и условия. Става дума за най-лесния път до върха, виж ако някой се наеме да се качи по един, а да слезе по някой от другите ръбове (те са 3 на Вихрен) т.е. да направи траверс на върха с мотор, това вече ще е изключително постижение според мен. Ето задачка за тези дето се оправдават, че вече било правено и не е интересно) Това го приемете като шега последното, после да не ме търси някой за дето съм пуснал мухата
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #36
              Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

              icerunner, някои отговори са малко в кръга на шегата. Но ако трябва да сме обективни, то един траялкаджия няма да има никакъм проблем да го превземе. Все ще се намери подходящо място да отскача до върха.

              Коментар


              • #37
                Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

                Мене ме бройте че съм за качването на Вихрен, само да има компания тръгвамe когато е подходящо времето Може за загрявка да си пробваме силите да се качим първо на х. Рай,щото в района само там не съм се качвал.Няма страшно както казваше някой хижата е превзета няколко пъти с мотор така че само дружина да има и тръгваме

                Коментар


                • #38
                  Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

                  Момчета и аз съм в групата

                  казвайте кога ще го покоряваме

                  без значение с мотори или пеша
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

                    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                    icerunner, някои отговори са малко в кръга на шегата. Но ако трябва да сме обективни, то един траялкаджия няма да има никакъм проблем да го превземе. Все ще се намери подходящо място да отскача до върха.
                    Не знам дали е така! Аз досега траял съм гледал само по телевизията, и наистина ако е просто до препятствия, за тия момчета май няма невъзможно. Обаче тука има и някой други фактори като надморска височина и метеорологични условия например. При тези условия човешкия организъм понякога се държи странно, за машините пък дане говорим. Например течностите завират при по-ниска температура при по-голяма надморска височина. Карбуратора може да има нужда от специални настройки щото въздуха е разреден (хората също се уморяват по бързо поради същата причина). Също така по най-лесния маршрут - Кабата ,склона е от доста ронливи камъни. Абе общо взето работата не е като в зала или пък като да изкачиш някоя скала в полето. Казвам го защото по Вихрен има доста паметни плочи на такива които са го подценили. Аз самия никого не искам да подценявам, или да обидя. Бих се радвал много ако мога да участвам в такова начинание пък дори и само като помагач!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

                      Подкрепям напълно последното мнение
                      Мисля, че само траяладжии от ТОП 20 на Европа биха се качили без проблем на Вихрен. Out door състезанията по траял са най-трудни и опасни, а за катерене по камъни се избират здрави, монолитни камънаци, които се знае, че няма да се ронят и да подведат състезателя. Извън трасето нещата не стоят много ровозово дори за напредналите !
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

                        -то че няма да е лесно няма да е
                        ..а триалкаджии добри в БГ ..не знам да има -още повече че няма и такъв спорт у нас ..и не е и имало
                        ..тези коли и дървета като за триал..са смешна работа
                        а и триала не е само това което виждаме по телевизията
                        -всяко препятствие се оглежда много внимателно а и по време на преодоляването заедно със състезателя има и още един човек който му дава съвети отстрани
                        .иначе триала не съм съгласен че е опасен..тва е най безопасният мото спорт-до сега няма някой с някаква по сериозна контузия..че и с по несериозна много много рядко
                        ..само като им погледнете екипировката и ще разберете -ами те ботушките им са като ботички касчиците -колкото да имат нещо на главата и освен един клин да се не жулят друго няма
                        иначе за тези от топ 20 наистина този връх едва ли би ги затруднил
                        ..за надморската височина..колко е
                        ..не мисля че ще е толкова проблем..може би малко ще тр да се пообедни карбуратора и това е

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

                          Митков, Ханес дето му карахте траялката в Австрия каза, че от 4 метра като паднеш на глава БАЯ боляло !
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

                            е то тва ясно
                            ама говорим -че практически няма такива пострадали ..или и да има те са на ..не знам си колко години -веднъж някой нещо да се понавехне
                            ..а то аз познавам много хора и дето като са си и вървяли и са се спънали ..и после -боли

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

                              ако се разрови из нета, не може някой французин да не се е катерил из Алпите с траялски мотор... пък там има и по-високи върхове...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Изкачване на вр.Вихрен 1968г.

                                именно..редовно се катерят а там ..тяхното ниско е по високо като надморска от вихрен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X