Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво ендуро да избера?

    Човека иска да се похвали ,че ще си купува мотор ,не го режете така дееееееееееее ))))))))) .Колкото до километража ,какво ти пука наистина и да има и да няма все тая БРАТ.Вземи си един за колело от 10 лв и си готов с километража.
    Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

    Коментар


    • От: Какво ендуро да избера?

      Jasen85 километраж не ти трябва според мен. Аз примерно хич и не го гледам, Miki64 ти е отговорил много точно. Ако си има мотора километраж - хубаво, но ако няма това наистина е последното нещо, за което да се погрижиш. И не се притеснявай да питаш. Все ще се намери някой да ти прави забележка.

      Коментар


      • Какъв мотор да избера ?

        Мисля си да е ендуро ,но не знам точно каква марка да е мисля си нещо между suzuki,honda,kawazaki,yamaha нещо японско може би ?
        Бюджета ми е 2500 лв. за тези пари ще ми трябва мотор до 200 кубика най-добре да е 125 , ще ми трябва за черни пътища и затова с повече конски сили . Ако се сетите за някое моторче . Благодаря предварително .

        Коментар


        • От: Какъв мотор да избера ?

          Първоначално публикуван от mig36b Преглед на мнение
          Мисля си да е ендуро ,но не знам точно каква марка да е мисля си нещо между suzuki,honda,kawazaki,yamaha нещо японско може би ?
          Бюджета ми е 2500 лв. за тези пари ще ми трябва мотор до 200 кубика най-добре да е 125 , ще ми трябва за черни пътища и затова с повече конски сили . Ако се сетите за някое моторче . Благодаря предварително .
          Не мога да ти изпратя съобщение, достигнал си лимита.
          Последно редактирано от speedrifter; 23-03-12, 21:39.
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • От: Какво ендуро да избера?

            Здравейте колеги , нов съм в форума и търся съвет кой е по добрият мотор Yamaha yz250f или Honda Crf 250 ?

            Коментар


            • От: Какво ендуро да избера?

              здравейте колеги мисля другата седмица да вземам Yamaha XT600 даите някакви съвети какво да гледам кои са слабите места
              метнал съм око на тия двата какво ще кажете



              смъкнаха с по 200лв от цената
              дали си заслужава първия макар че ми се вижда доста пари за такъв мотор


              или ако знаете някои които си заслужава да ми препоръчате бюджета ми е до 2000 лв

              Коментар


              • От: Какво ендуро да избера?

                За 2000 лева звънни на 0887/869589.

                Коментар


                • От: Какво ендуро да избера?

                  Здравейте почнах да гледам Бети 2008 2009 година и мисля да си взема става въпрос за бета 450 кубика какво ви е мнението за този мотор ?
                  [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                  Коментар


                  • От: Какво ендуро да избера?

                    Здравейте. Нов съм във тази област ,но мисля да налазя и тук Та по темата- на 18 години съм и искам да си взема ендуро като за начинаещ. Няма да имам възможност да го сменя след 1 година,така че съм се насочил към 400-660cc. Чета от 2-3 седмици и гледам,че много се хвалят xt 600cc били здрави, надеждни, с неголям разход и т.н. Като цяло и мен ме интересува това. Искам да ми предложите и 2-3 алтернативи, защото все пак, ако обикалям да търся само него и ще идат парите само за бензин. Бюджетът ми е ограничен - 1700лв. Моторът ще се ползва за разходки из полетата на село, чат-пат пресечен терен и няма да се тормози много. Интересуват ме конкретни модели, години и болки, които да гледам на място.

                    Коментар


                    • От: Какво ендуро да избера?

                      За тия пари в посочената кубатура добре си се насочил към ХТ.
                      Алтернатива може да ти бъде и Honda XL 600. Сравними са.
                      Общо взето това са доста разпространени модели и за тях части и информация се намират сравнително лесно.
                      Не каза дали ще ти е първи мотор или имаш опит и с други, но дори да си начинаеш ХТ-тата са податливи на дресировка и не са много нервни което ще ти е в голям плюс докато му свикнеш.

                      Коментар


                      • От: Какво ендуро да избера?

                        Да,ще ми бъде първи мотор.Малко се притеснявам,защото досега съм карал няколко пъти скутерчета 75cc.Значи,ще търся xt600 и xl600.Знам,че тези пари са малко,но просто немога да отделя повече,а ако чакам ще дойде зимата.Сега ако някой може да ми каже и какво точно да гледам за тези двата модела сте царе

                        Коментар


                        • От: Какво ендуро да избера?

                          Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
                          Да,ще ми бъде първи мотор.Малко се притеснявам,защото досега съм карал няколко пъти скутерчета 75cc.Значи,ще търся xt600 и xl600.Знам,че тези пари са малко,но просто немога да отделя повече,а ако чакам ще дойде зимата.Сега ако някой може да ми каже и какво точно да гледам за тези двата модела сте царе
                          За тези пари които си приготвил мотора трябва да е перфектен,тези модели се водят клас кораб и стават единствено за леко Ендуро и каране по шосето,демек точно това което търсиш.Задължително ще гледаш мотора да има оригинален талон ако е внесен,или БГ регистрация,иначе парите ти отиват на вятъра при среща с органите на МВР,техническото състояние трябва да е задоволително и е добре да е в оригинален вид,без износени гуми,венци верига,изправни спирачки,ходова част,двигателя трябва да работи перфектно без шумове,ауспуха трябва да е чист и сух без нагари,ако видиш червен силикон по него бягай на далеч,токсичен е.Ако не спазиш всички тези основни изисквания те чакат дълги срещи с раздел технически дискусий.

                          Коментар


                          • От: Какво ендуро да избера?

                            [QUOTE=shisharkata;1863716]Моторът ще се ползва за разходки из полетата на село, чат-пат пресечен терен и няма да се тормози много.

                            Колега, ХТ 600 е мотор, който тежи 150 килограма и не е от най-ниските. Ако го вземеш, оставаш с разходките из полетата, но за "чат-пат пресечен терен" ще иска много солидна физика. Моторът наистина няма да се тормози. Ще се тормозиш ти. Приятел от Дряново вече пробва ХТ 600 из пресечения терен и беше достатъчно честен да си признае, че трудно го командва... а физика не му липсва. Разбирам ограничения ти бюджет. Според мен се насочи към клас 250. Скоро друг приятел продаде неговия DR 250 за 2000 лв. С този мотор правеше чудеса. Ако пък си чак толкова увлечен по кубиците, има и DR 350, но 600 си е експедиционна машина, с която повече ще ти хареса на асфалта, отколкото в гората...

                            Коментар


                            • От: Какво ендуро да избера?

                              Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                              Колега, ХТ 600 е мотор, който тежи 150 килограма и не е от най-ниските. Ако го вземеш, оставаш с разходките из полетата, но за "чат-пат пресечен терен" ще иска много солидна физика. Моторът наистина няма да се тормози. Ще се тормозиш ти. Приятел от Дряново вече пробва ХТ 600 из пресечения терен и беше достатъчно честен да си признае, че трудно го командва... а физика не му липсва. Разбирам ограничения ти бюджет. Според мен се насочи към клас 250. Скоро друг приятел продаде неговия DR 250 за 2000 лв. С този мотор правеше чудеса. Ако пък си чак толкова увлечен по кубиците, има и DR 350, но 600 си е експедиционна машина, с която повече ще ти хареса на асфалта, отколкото в гората...
                              Който си го умее, не му пречат килограмите. Имам много приятели с XL 600 и XT 600 и излизат абсолютно навсякъде, където и останалите от групата. Не говорим за хард ендуро тип Ерзберг, но все пак не е кой знае колко сложно да се управлява един такъв мотор.
                              Yamaha WR 200

                              Коментар


                              • От: Какво ендуро да избера?

                                Ами аз нямам никакви претенциИ,но това ми предложиха.Физика изобщо не ми липса.Висок съм 180 и тежа 84кг,блъскам си...И аз си мисля,че този мотор,ще ми е голям като за първи и най-много ме притеснява височината.Пак казвам бюджета ми е 1500лв. Все пак ще видя и други мотори какво да гледам във клас 250-350cc.Малко ме объркахте със това,че тоя голям мотор не става за по-пресечен терен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X