Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво ендуро да избера?

    OK , момчета.Благодаря за отговорите .Само още нещо.Ако изключим варианта за регситрация , същите ли биха ви били съветите , или ще се променят нещата.Честно казано за мен не е много фатално ако не е регистриран.Така че нека да видя какво друго бихте посъветвали

    Коментар


    • От: Какво ендуро да избера?

      Ако сега трябваше да препоръчваш първа кола на някое 18 годишно момиче щеше ли да и препоръчаш бегачка с 500коня и задно предаване?
      Кросовият мотор иска опит, за начинаещ си трябва трактор, и се катериш по стълбичката. След време в зависимост какво каране предпочиташ започваш да търсиш по-лек и мощен мотор за екстремно каране или тежко пътешественическо ендуро за дълги обиколки, или като доста от нас просто си купуваш и от двете .
      За тези пари избора не е голям, аз ако трябваше да го правя бих започнал с 250 4Т, до година две ще установиш, че ти е слаб, ще вземеш 400+YZ, CRF, SX който пък ще установиш, че ти е прекално мощен, ще започнеш да търсиш компромиса...

      Коментар


      • От: Какво ендуро да избера?

        И аз започнах с бюджет 2500 лв.Търсих и кросов,и ендуро.Най-накрая си купих СУЗУКИ ДРЗ 400 за 4000 лв с регистрация.Много съм доволен от него.Само гуми и накладки съм сменял.Маслото ми беше бонус от продавача.Ако можеш вземи си ендуро,дори и без регистрация(все пак тя си е голям плюс,ама зависи от финансите).С този бюджет търси Сузуки ДР 250 4Т,Ямаха ТТР и най-вече Кавазаки КЛХ 250 4Т(то май,най-много се вписва в бюджета).Успех с търсенето.
        DRZ 400S

        Коментар


        • От: Какво ендуро да избера?

          Здравейте бъдещи колеги и аз съм пред същата дилема като колегата [COLOR=DimGray ]svilgg[/COLOR]
          аз съм висок 191см и тежа 100кг
          От толкова четене съм се насочил към Yamaha Xt 600
          бюджета е до 2000лв
          и аз искам да карам по асвалт и по горите и да може да се регистрира
          но ме интересува до колко може да се кара по горите с това XT защото имам познати с KTM и WR и незнам дали ще мога да ходя с тях да карам по разни преходи
          Ако имате други предложения кажете
          започвам да се замислям за някое 250 или 350 4т но незнам дали ще ми е слабо

          Коментар


          • От: Какво ендуро да избера?

            Ако в бюджета ти от 2000лв. влиза и екипировката, то за мотор ти остават не повече от 1200-1300 лв. По добре събери още пари и си купи едно ДРЗ S варианта и си цар. Аз например 2 години събирах пари и пак не ми стигнаха, ама повече не можех да издържам и взех на заем от баща ми.

            Коментар


            • От: Какво ендуро да избера?

              ХТ-то може да се кара в гората,споко,само да имаш желание ще ходиш навсякъде с твоите приятели,в нашата група има момче с ХТ,което идва с навсякъде с нас.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • От: Какво ендуро да избера?

                И аз преди 2 години бях пред подобна дилема и в крайна сметка се спрях именно на Ямаха ХТ 600Е. Тази машина напълно удовлетворява нуждите ми, които включват не малка част градско каране и придвижване по асфалт, както и каране по черни горски пътища, а през последната година и с товар ( с приятелката ми залепена до мен). Тук не включвам хард разходки, с изключение на няколко отделни случая, където главно заради гумите(шосейни са) усетих че не съм за там. Карам предпазливо, като цяло и ако не се чувствам уверен не се ръчкам. Тази пролет ще сменя гумите и се надявам да се усети - поне по кални терени. Така че, прецени какво би удовлетворило твоите лични нужди.
                Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                Ямаха ХТ 600Е 95г.

                Коментар


                • От: Какво ендуро да избера?

                  Взимай сузуки 350 4т и си гледаш кефа.По лек е от всички 600 кубикови машини ,доста икономичен(според мен),уникална возия,достатъчно мощен и адски здрав.Ма парите няма да ти стигнат със сигурност за някой читав мотор.
                  Търси и в car.gr , там са излизали доста читави машини от всички марки.Гръцки сайт ,ама ей го де е гръцко.
                  Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

                  Коментар


                  • От: Какво ендуро да избера?

                    Здравейте,нов съм във форума.
                    Изправен съм пред дилема какъв ендуро мотор да избера.
                    Висок съм 160см и тежа 50 кг.Бюджет около 2500 лв.
                    Искам да карам само в гората,така,че мотора не е нужно да има регистрация.
                    Няма значение каква марка ще е мотора,само да не е нещо китайско.
                    Задължително искам да е нещо 4Т,защото не съм фен на цвайките.
                    Ако може да е нещо от около 110cc до към 250cc,защото не съм много висок а пък и съм начинаещ.

                    Коментар


                    • От: Какво ендуро да избера?

                      Бюджет около 2500 лв.
                      За тези пари, може да си намериш читав и даже и нов внос, някое Сузуки DR-250 или ЯмахаTTR-250, икономичен, здрав, със стартер, идеален за първи мотор, който и да е от двата.
                      Gas Gas ec 250

                      Коментар


                      • От: Какво ендуро да избера?

                        Ще се почетвъртя, но... и за екипче трябва да се помисли Извинявам се, ако е помислено и бюджета от 2500 лв. е само за дзвера, а за екипировката под дюшека се крие хилядарчицата.

                        Коментар


                        • От: Какво ендуро да избера?

                          Както колегата ИСКРЕН Г. вече препоръча ДР 250,допълвам от 1998г. нагоре-доста лекичък и поврътлив мотор(ако не се лъжа е със стартер)и с поносима поддръжка.Успех и като си купиш моторетка пусни някоя снимка.

                          Коментар


                          • От: Какво ендуро да избера?

                            Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                            Ще се почетвъртя, но... и за екипче трябва да се помисли Извинявам се, ако е помислено и бюджета от 2500 лв. е само за дзвера, а за екипировката под дюшека се крие хилядарчицата.
                            От кога пък стана задължително екипчето,за каска съм съгласен,за 100лв си взима хубава втора ръка с очилата и си свирка.

                            Коментар


                            • От: Какво ендуро да избера?

                              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                              От кога пък стана задължително екипчето,за каска съм съгласен,за 100лв си взима хубава втора ръка с очилата и си свирка.
                              Екипа не е задължителен но протектори за колената, лактите и нагръдни са задължителни ако иска да кара в гората.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • От: Какво ендуро да избера?

                                Екипа не е задължителен,но протекторите са повече от задължителни.Има ризници и наколенки за по-тънки пари,взима си и една каска и е готов.
                                Иначе и аз мисля,че един Dr 250 на него би му подходил чудесно,а даже и на бюджета му.
                                Симеон Симеонов - 0878666200
                                Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                                Suzuki - A way of life

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X