Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво ендуро да избера?

    Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
    Има и зелено Сузуки 400 , близнак на дрз-та.
    За KLX 400 ли става дума? До сега съм виждал само едно в продажба... Вярно, че е близко, като технология до DRZ, но не бих го рискувал.
    Последно редактирано от господин никой; 30-01-11, 14:28. Причина: потъмняване на текст...

    Коментар


    • От: Какво ендуро да избера?

      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
      За KLX 400 ли става дума? ... Вярно, че е близко, като технология до DRZ, но не бих го рискувал.

      Не е близо - еднакво е с DRZ 400

      Коментар


      • От: Какво ендуро да избера?

        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
        За KLX 400 ли става дума? До сега съм виждал само едно в продажба... Вярно, че е близко, като технология до DRZ, но не бих го рискувал.
        ДРЗ-та и КЛХ-са се произвеждат в завода на Сузуки,но се продават под различни търговски наименования и се различават единствено по цвета . Е има и други не толкова очевадни разлики: на двигателя на КЛХ-са нищо не пише,на рамата му пише Кавасаки ....,ама си е родено Сузуки в зелена премяна.

        Коментар


        • От: Какво ендуро да избера?

          Е те бяха до скоро едно, но вече не са. Както и да е де - има предостатъчно DRZ-та

          Коментар


          • От: Какво ендуро да избера?

            Първоначално публикуван от С Стефанов Преглед на мнение
            Здравейте, от доста време чета темите на повечето от вас и затова реших да се регистрирам и аз та днес го направих. Радвам се, че има доста грамотни хора тука, които разбират и биха дали съвет за някои неща. До сега съм имал 5-6 мотора, сега съм без, последният ми бе Ямаха 125 28коня ендуро, но като цяло не останах доволен. Искам отново да се сдобия с мотор и да си го карам само за хоби, решил съм да е ендуро на 100%. Първо исках чист крос, но след като чета каква поддръжка и колко ремонти всеки сезон се отказах. Аз го искам за обиколки по баири, горска местност, черни пътища и т.н. Та след като доста четох тука се спрях първо на Ямаха ТТЕ 600 (43 коня), но разбрах че имат проблм със скоростите, не само този модел та както и да е, та моя краен избор е Хонда XR650 R (61 коня). Тука във форума четох доста добри неща за него. Много ще съм доволен някой да изкаже собствено мнение за този модел, а и притежателите ако може ще е идеално. Много мерси предварително.
            Здравей, колега, специално за Honda XR 650R модела може да питаш колегата Чумпов. Той има такъв и мисля, че са много малко хората да не кажа,че няма никой, който може да ти даде повече информация от него за този модел със сигУрност.
            Успех пожелавам!
            Последно редактирано от viki terzieva; 01-02-11, 10:32. Причина: правопис
            КОЛАТА ВОЗИ ТЯЛОТО,А МОТОРА ДУШАТА!!!
            (YAMAHA DT 125-1981,SUZUKI DR 650R-1992,SUZUKI DR 600R-1989,HONDA CRF 450R-08,HONDA CRF 450R-09,KAWASAKI KFX 700-08).KTM EXC 250-06.

            Коментар


            • От: Какво ендуро да избера?

              Е добре де,защо не каже нещо повече колегата Сашо дакара,за тези проблеми които знае за главата и прегряването на хр650р-а,да знаеме всички!Нали затова е форума!

              Коментар


              • От: Какво ендуро да избера?

                Ми щото няма какво да напише, затова. Не съм чул някой да е казал лоша дума за този модел, а и щом пресичат цели континенти с него и то без ремонт, това говори достатъчно.

                Коментар


                • От: Какво ендуро да избера?

                  Като начинаещ много дълго се чудих какво ендуро да избера. Това, което прочетох тук ми беше обяснено от приятели. Прочетох го и тук. Така избора ми за ендуро мотор се спря на Ямашка ВР 250ф или Хонда ЦРФ 250х. Като исках да има и ел. стартер /за ВР-а/, като това изискване се отрази и на цената и то не малко. В крайна сметка се спрях на Сузуки ДРЗ 400Е, като по "спокоен" от 426 и 450 кубиковите ВРи и ЦРФ 450х, ама той няма кик стартер, не че е кой знае какъв проблем, но си представях как се прецаква нещо насред гората, като от всички страни ти е нанагорно. Обаче видях, че има ДРЗ 400К - само с кик стартер. Струва ми се, че в България не се предлагат много такива, но за късмет попаднах на обява за този модел във форума на добра, според мен, цена. Побързах да го купя преди някой да ме е изпреварил. Сега съм адски доволен от мотора. Досега съм изгорил 3 резервоара и впечатленията ми са, че е достатчъно лек - 113 кг, сух, достатъчно мощен, но в същото време лесно контролируем /падам само по 1 път на каране /, по евтин за подръжка от 250 кубиков ВР или ЦРФ /но да не се залъгваме - ендурото си е скъпо удоволствие/. Чудесен избор за начинаещ - лек, не толкова скъп, мощен, но не твърде "нервен" /пробвах ВР 426 - видя ми се доста по "нервен"/. Опита ми с каране на двуколесно с двигател, преди мотора, се изразява в около 2000 км на Малагути Ф12 /50цц скутер/. Ако преди това не бях карал скутер и колело /като деца си правихме "писта за мотокрос" на село, по която карахме с колела/ може би нямаше да ми е толкова лесно да го управлявам, но този мотоциклет - Сузуки ДРЗ 400К за мен е перфектен. Не трябва да се забравя, че когато се купува мотоциклет ендуро на старо освен първоначалната цена за закупуването у трябва да се добавят и още няколко стотин, вече зависи, за консумативи или ако има нещо за оправяне и приблизително 1000 лв. за пълна екипировка. Още на първото ми излизане в планинско-горска местност се убедих, слава богу не върху себе си, че е задължителна, макар, че на момчето, за да не пострада, щяха да му трябват коленни шини от тия дето са по 1200-1400 лв./
                  Последно редактирано от LightOfJah; 26-04-11, 14:56. Причина: правопис

                  Коментар


                  • От: Какво ендуро да избера?

                    Някой може ли да даде малко информация за Ямаха ТДМ 850, Ямаха XJ Diversion 600-900.
                    Накратко- говорим за нискобюджетен мотоциклет, ендуро или турър.Пистов не става защото пътят до вкъщи е леко офроуд. Ако има други модели,които са що годе сполучливи и им се намират части дайте предложения.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Какво ендуро да избера?

                      TDM 850 е по-стария модел на 900 и е много здрава машина. Имам добър приятел, който караше такава и летата я в Гърция, я другаде и не му е правила никакви проблеми. После си взе 900 и от него е много доволен. XJ Diversion май караше tatkobarba, но не мога да гарантирам... Модела е лесен за каране и евтин за поддръжка. Това е относително - колкото евтин за поддръжка може да бъде един четиритактов. Не бих ти препоръчал да вкарваш в ендуро който и да било от изброените. Ако става въпрос за улица с някоя дупка... ми горе-долу окей, но не и на черно!

                      Още нещо - TDM 850/900 иска поне малко (най-добре колкото може повече) опит. Ако го мислиш за първи мотор по-добре недей!

                      Коментар


                      • От: Какво ендуро да избера?

                        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                        TDM 850 е по-стария модел на 900 и е много здрава машина. Имам добър приятел, който караше такава и летата я в Гърция, я другаде и не му е правила никакви проблеми. После си взе 900 и от него е много доволен. XJ Diversion май караше tatkobarba, но не мога да гарантирам... Модела е лесен за каране и евтин за поддръжка. Това е относително - колкото евтин за поддръжка може да бъде един четиритактов. Не бих ти препоръчал да вкарваш в ендуро който и да било от изброените. Ако става въпрос за улица с някоя дупка... ми горе-долу окей, но не и на черно!

                        Още нещо - TDM 850/900 иска поне малко (най-добре колкото може повече) опит. Ако го мислиш за първи мотор по-добре недей!
                        Мерси за отговора!
                        Не ми е първи мотор- просто отдавана не съм карал! Няма да правя изпълнения,по скоро нещо което да е за асфалт,но ако влезе в по-пресечен терен да не опира отдолу и да не е много нервен мотора че...
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Какво ендуро да избера?

                          Здравейте. На 24 години съм, висок 185см и тежа 93кг и си търся подходящ първи мотор като за мен.
                          Никога не съм карал мотор и искам да си взема някаква машинка да си джиткам с нея по чакълени пътища и изобщо по не много тежки терени. Просто за разходки по гората по пътищата на дърводобивните фирми, които в нашият район са хубави.
                          За съжаление бъджета е максимум 1000лв, като предпочитам да е нещо и по ефтино.
                          Гледам едни Априлия туарег, какво е мнението ви за тях.
                          Благодаря предварително.
                          Поздрави.

                          Коментар


                          • От: Какво ендуро да избера?

                            Тауреците са си по шосеино ориентирани - с тия големи резервоари...
                            При бръз поглед в мобиле интересен ми беше един таурег 350сс който се вмества в бюджета ти. По малка кубатура мисля че бързо ще ти умалее ако става въпрос за четритактово.
                            Иначе като разширя търсенето във всички марки излизат няколко DR-a, KLR-a, един ХL 600 и Dominator 500 за по 1000 лева.
                            Ако успееш да прибавиш още 200 - 300 лева може спокоино да се снабдиш с някои по грозен Dominator, XL или XT които според мен заслужават повече внимание от Априлиите особено пък за гората.

                            Коментар


                            • От: Какво ендуро да избера?

                              Няма да карам тежък оффроуд, просто по леки черни пътища, нищо сериозно.
                              Питах 2 приятели които поназнайват за мотори и не ми препоръчаха Априлията, а нещо Японско.
                              То е ясно, че е по добре, но пък трудно се намира за парите които имам.
                              Поздрави.

                              Коментар


                              • От: Какво ендуро да избера?

                                Според мен mendi е много прав. Събери още парички и си купи нещо по-хубаво. И що се отнася до бюджета - не забравяай екипировката. Например, случи ми се да падна и мотора ми затисна крака точно под кривката - резултата е леко стопен ботуш, но ако бях без ботуши резултата щеше да е леко изгорен крак. Освен това ти обръщам внимание, че при мотоциклетите няма такова каране - "нищо сериозно", от най-малкото може да пострадаш много, особено ако си начинаещ като мен.
                                Последно редактирано от LightOfJah; 05-07-11, 22:03.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X