Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво ендуро да избера?

    Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
    Ако си чела внимателно, трябва да си забелязала, че скокчетата (крос) и катеренето на баири и тежки терени (ендуро) изискват леко различни мотори (нищо, че изглеждат доста еднакви).
    Тука не съм много съгласен! Щото смея да твърдя, че кроса е по-добрия вариант ако е 4Т тъй като все пак си е за скокчета и ако райдъра е майстор ще се справи с лекота и с хард ендурото!!!
    За 2Т (което е по-добрия вариант за мен) си има достатъчно произведени машини и в Европа.
    Но ако бюджета не позволява, 2Т е задължително!!! По възможност ендуро от тези по спортните!

    Най-важния фактор е теглото!
    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

    Коментар


    • До: Какво ендуро да избера?

      Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
      Тука не съм много съгласен! Щото смея да твърдя, че кроса е по-добрия вариант ако е 4Т тъй като все пак си е за скокчета и ако райдъра е майстор ще се справи с лекота и с хард ендурото!!!
      За 2Т (което е по-добрия вариант за мен) си има достатъчно произведени машини и в Европа.
      Но ако бюджета не позволява, 2Т е задължително!!! По възможност ендуро от тези по спортните!

      Най-важния фактор е теглото!
      Ако райдъра е майстор няма да се чуди какъв мотор му трябва

      Избора на мотор е повече въпрос на средства.
      За 50 килограмова дама би подхождал по-лек мотор със спокоен характер. Обаче условието да става за скокчета усложнява малко избора на точния модел. Леко спортно ендуро 125 2Т отговаря на условията, а също и 250 4Т моделите, но там теглото е малко в повече, а и цените им са по-високи.
      Кавазаки КХ85 е добър избор за учебен освен ако не се правят преходи по-дълги от 100км.
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • До: Какво ендуро да избера?

        Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
        Ако райдъра е майстор няма да се чуди какъв мотор му трябва

        Избора на мотор е повече въпрос на средства.
        За 50 килограмова дама би подхождал по-лек мотор със спокоен характер. Обаче условието да става за скокчета усложнява малко избора на точния модел. Леко спортно ендуро 125 2Т отговаря на условията, а също и 250 4Т моделите, но там теглото е малко в повече, а и цените им са по-високи.
        Кавазаки КХ85 е добър избор за учебен освен ако не се правят преходи по-дълги от 100км.
        Сори за тъпия въпрос ,но защо да не се правят преходи по-дълги от 100 км,че съм нов в бранша и не разбирам почти нищо
        [FONT=Century Gothic][SIZE=5][B][U][COLOR=PaleGreen][I]Save the Bulgarian Nature :):):)[/I][/COLOR][/U][/B][/SIZE][/FONT]

        Коментар


        • Избор на машина за крос

          Здравейте на всички.Досега не съм карал кросов мотор (лигавя се със една симсонка от една година),но мисля да се здобия с някакъв.И от там идва вапросами кам вас,кое е по-добре някакъв Японски до 1500 лв.(пусти пари се не стигат) или ЧЗ 125 крос.

          Коментар


          • До: Какво ендуро да избера?

            Първоначално публикуван от masm Преглед на мнение
            Сори за тъпия въпрос ,но защо да не се правят преходи по-дълги от 100 км,че съм нов в бранша и не разбирам почти нищо
            Защото с кросов 2Т за поче от 100 км ще ти трябва здрав гръб за да носиш туби с бензин!
            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

            Коментар


            • Какъв мотор за лек оффроуд и асфалт?

              Здравейте,

              Искам да си купя мотор, много се чудих какъв и се спрях на ендуро защото според мен е най-подходящ...
              Трябва ми за:
              Да ходя с него по кафета, приятели и лятото ще ходя доста често на село с него по асфалт, селото е на 60 км. реших да е ендуро понеже като ида на село се събираме 10-тина приятели и си правим леки преход-чета от по 20-25 км. и така На село ще се кара най-вече по черни пътища е поляни...

              Правилен ли ми е избора?

              Другото което ме интересува е, с каква категория мога да го карам, тъй като скоро ще карам курсове за кола и евентуално групата която ми трябва за Ендурото...?

              Може ли да ми препоръчате някаква марка - модел, че не съм много наясно понеже и бюджета е ограничен - едва 1300 лв.
              Ако може да кажете и какъв е разхода на гориво... Не искам някоя ламя като кроса на един познат, гори по 2 литра на 20 км... Като автобус е
              Примерно 3/4 - 5л. на 100 км?

              Благодаря предварително!
              Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
              Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

              Коментар


              • До: Какво ендуро да избера?

                Според мен за 1300 лв. не можеш да си намериш мотор, който да гори малко - 4т. За тези пари може да си вземеш някоя 125-ка 2т ендуро, но тя гори повече.

                Коментар


                • До: Какъв мотор за лек оффроуд и асфалт?

                  Първоначално публикуван от FPS Преглед на мнение

                  .....Примерно 3/4 - 5л. на 100 км?

                  Благодаря предварително!

                  250 4т независимо от марката/yamaha(yz-wr),honda(crf-x ili r)...../горят по толкова,вече цената е малко по висока,но се орентирай към тази кубатура,успех

                  Коментар


                  • До: Какво ендуро да избера?

                    @Shifta благодаря! Такъв отговор исках А с каква категория се кара? А1 категория?
                    Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
                    Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Първоначално публикуван от FPS Преглед на мнение
                      @Shifta благодаря! Такъв отговор исках А с каква категория се кара? А1 категория?
                      Мда. Кросовите мотори не подлежат на регистрация и не могат да се карат законно по републиканската пътна мрежа т.е. по пътищата.
                      Относно горенето. Не съм видял спортен офроуд мотор от изброените от Shifta който да гори по-малко от 6л. на 100км.
                      За цената пък от 1300лв. или малко по-висока, ако има здрав ЦРФ или ВР, или ЮЗ то тогава искам и аз такъв, даже два.
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        Разликата в горенето на 125сс 2т и 250 4т е около 2 - 3 литра на посочените по-горе мотори ( црф или вр ) , но ако става дума за Хр 250 , Др 250 ,ТТР 250 , КЛХ 250 и тн. , то разликата е доста голяма , даже бих казал двойна с нормално каране по асвалт могат да свалят под 4/100 . Самоче тук и цената е по-голяма . Друга алтернатива може да намериш в някой стар звяр като ДР 600 или ХЛ 600 , също са от икономичните мотори , а не са и скъпи . Отностно книжката , до 350сс може да караш с "А1" не зависимо 2т или 4т , но от там на сетне ти трябва "А" . Аз като изкарах "А" при вписването ми я сложиха в раздела на "А" , а не на "А1" и си карам всякакви мотори без да имампроблеми с органите на реда .

                        Упех в търсенето колега и пиши като намериш подходящият
                        http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          Благодаря на всички за отговорите Ви!
                          Сега мисля да си взема един евтин скутер... Ще го вдигна леко и ще го карам докато го строша (разбира се ще го поддържам), но и в гората ще го тормозя... И без това ще мине доста време докато изкарам А1 и М, поне година и затова май сега скутера тъкмо ще свикна и след това ендуро, но някое по хубаво за над 2000 лв и така
                          Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
                          Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Първоначално публикуван от FPS Преглед на мнение
                            Благодаря на всички за отговорите Ви!
                            Сега мисля да си взема един евтин скутер... Ще го вдигна леко и ще го карам докато го строша (разбира се ще го поддържам), но и в гората ще го тормозя... И без това ще мине доста време докато изкарам А1 и М, поне година и затова май сега скутера тъкмо ще свикна и след това ендуро, но някое по хубаво за над 2000 лв и така

                            КОЙ МУ ДАДЕ ТАЗИ ИДЕЯ ? Приятел,недей да го правиш това,ще си имаш много работа с хората от пирогов,ако тръгнеш да караш скутер из планината хахахахахаха

                            Коментар


                            • До: Какво ендуро да избера?

                              Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                              ....Относно горенето. Не съм видял спортен офроуд мотор от изброените от Shifta който да гори по-малко от 6л. на 100км.
                              За цената пък от 1300лв. или малко по-висока, ако има здрав ЦРФ или ВР, или ЮЗ то тогава искам и аз такъв, даже два.

                              Ами моя ВР/250/ и на двама колеги ЦРФ/250/единя е Р другия Х сме ги засичали дават тоя разход при умерено каране,при по яка ръчка ест е да качи горивото

                              Не обърнах внимание обаче за цената,мдаа за тия пари които си е нагласило момчето по добре нещо цвайтактче,да е добро и запазено моторчето пък за горежа мисля,че не трябва да го мислиш ваобще-няма да караш ИЖ я

                              Коментар


                              • До: Какво ендуро да избера?

                                Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                                Ами моя ВР/250/ и на двама колеги ЦРФ/250/единя е Р другия Х сме ги засичали дават тоя разход при умерено каране,при по яка ръчка ест е да качи горивото

                                Не обърнах внимание обаче за цената,мдаа за тия пари които си е нагласило момчето по добре нещо цвайтактче,да е добро и запазено моторчето пък за горежа мисля,че не трябва да го мислиш ваобще-няма да караш ИЖ я
                                Кой разход? 6/100 или ??? Щото за 6 съм съгласен ама за ... по-малко едва ли.
                                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X