Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за мотор CFMOTO 800MT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за мотор CFMOTO 800MT

    Здравейте, някой имал ли е вече допир до тази машина или поне като цяло за тази марка какво е мнението. Обмислям покупката на такъв нов и се чудя дали е добър вариант за обиколки из европа, за сега не по далеч. Дават 5год. гаранция, което е добре, но все пак като се каже Китай малко.....

  • #2
    Не съм го пипал, ама на тази цена дооборудването на БМВ не можеш да пипнеш. Отдавна го гледам, ама за сега нов мотор не търся. Този има всичко, което ти трябва! Дали е надежден надали някой може да ти каже. "Китаец" ... с всички плюсове и минуси от факта.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      Досег до марката нямам,но заглеждам Benelli TRK 502 X,на половин цена е..само идея давам

      Коментар


      • #4
        • предни спирачки 2 диска 320мм
        • задни спирачки 1 диск 260мм
        • коремни мускули
        • LED фарове
        Да им пикам на превода

        Иначе аз също бих огледал сериозно "трактора", на мен TRK 502X конструктивно ми допада повече.
        Заради централна стойка и джанти със спици например.
        Изобщо не е на половин цена, по-скоро е почти еднаква.
        За Бенели, което също е чист чайник има не малко ревюта в тубата.
        И не на последно място заяви си тест драйв - гледам, че и за двата е възможно.
        Това накрая е най-важното!
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          Бягай от Китайско,това ако ставаше щяха да го карат и тук ма е на,вчера се прибирам от пустинята и видях един китаец само,бяха го наобиколили малко Ямахи и КТМи и се чудеха как да го съживят
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Бягай от Китайско,това ако ставаше щяха да го карат и тук ма е на,вчера се прибирам от пустинята и видях един китаец само,бяха го наобиколили малко Ямахи и КТМи и се чудеха как да го съживят
            Еми аз преди да се загледам по тази марка си бях харесал BMW F850 GS Adventure, но и там се оказа, че двигателят се зглобявал в ЧИНА, което пак ме прати в размисли и страсти. Май ще се върна пак към SUZUKI V-STROM той поне е все още истински( на него мисля, че пишеше MADE IN JAPAN) макар и малко оскъден от към екстри.

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Китайските неща са 10 качества,китайски мотор е мммм Среден 3,никой не се замисля с китайски мотор да гони качеството на БМВ примерно,бият в цената с тройка качество.щ,е това се опитвам да кажа

          • #7
            Босе - цената.
            За тия пари нема нов и истински.

            Един приятел има Бенели но по-малкият.
            Не е точно обичайният китайски скрап.
            Обаче на вид изглежда като тип мотор, какъвто ни най малко е като се загледаш по-сериозно.
            Доста подвеждащо изглежда казано по друг начин.

            Аденчър мотор на който най-ниската точка му е генерацията.
            Това айде, има и истински такива.
            Ама двигателя "виси" на рамата.
            Тоест крепи се само отгоре и май в страни.
            Доста нелепо а всъщност тежи като за истински.

            НЗ, и аз не харесвам чайници ама пък винаги има вероятност да направят и нещо свястно.
            Освен това благодарение на еврогея ги продават с 2 години гаранция като истинските.
            Въпросът е колко след това ще става за нещо но все още е рано за такива изводи

            Първоначално публикуван от t-o-t-i Преглед на мнение

            ...Май ще се върна пак към SUZUKI V-STROM той поне е все още истински( на него мисля, че пишеше MADE IN JAPAN) макар и малко оскъден от към екстри.
            Виж от това няма нищо по-умно!!!
            Враг усраине

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Купуваш истински - или цената му висока и нов или нормална цена на втора ръка


              Другия номер е Купуваш един неистински за половин пари ма за мотор който му мислиш излизане от града……..не знам,аз това не го разбирам

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Абе тия не са чак толкова зле че да го мислиш дали ако излезеш от града ще се върнеш.
              Е виж малката пикла как обиколи с роял еди... абе циганска скрап голяма част от Индия.
              Питащият щом има такава дилема с Вистром въобще да не ни аби мастилото.
              И най-голият вистром е винаги за предпочитане от най-наточената китайска скрап.

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Той Рояла нищо му няма еле в родината си,нейния беше нов и го кара за малко

              Нашия човек тук иска с Китаец да обикаля по Европа,един път да клекне това и ваканцията отива майната си ако да е в гаранция текерлека,келепира от файдата се губи,точно там нищо не пестиш или спестеното ти излиза през носа,че даже и през друго място

          • #8
            В YouTube има доста за модела.
            http://vbox7.com/play:84ee5e6e

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от the slow heart Преглед на мнение
              В YouTube има доста за модела.
              Тогава да закриваме форума и да гледаме само тубата. Гледах клипове и все още няма тест от нашенец, та затуй питам тука.

              Коментар


              • the slow heart
                the slow heart коментира
                Редактиране на коментар
                Не се напрягай излишно, едното не пречи на другото

                Дали е добър вариант за тебе зависи и от твоите изисквания/ очаквания,
                които е добре да споменеш за да се насочат хората даващи ти съвети.

                Относно притесненията ти "китай", зависи и от къде ще го купиш и къде ще го подържаш, което също е добре да уточниш.

                Щом си гледал вече впечатленията на задграничните ползватели на модела,
                може и да споделиш какво си научил от тях конкретно освен сходните двг "неща" от 790 платформата на ктм,
                полезно е за форума.

                Успех в преценката и дано направиш избор, от който да останеш доволен.

            • #10
              Аз съм го гледал на място,че шоурума е наблизо.
              Ми на теория за 22К има всичко дето може да се има.
              Ролбарите изглеждат и са като от зрънчо.
              Тежи.
              Много тежи за това което е.
              Ходих преди нова година,че ме хапеше кучето за смяна на мотора и взимане на нов адвенчър да гледам де що има по шоуруми.
              Пробвах КТМ адвенчър 1290Р и С.
              Ската е супер за движение по пътищата.Абсолютен звяр с всичко дето може да искаш.Лек за това което е.Греещ.
              Рката е толкова висока,че аз с моите 190см обут с конверски стъпвам на пръсти.
              С ботуш ще е добре,но искам да видя бенцбоса на него.
              Хонда трансалп имаха нова в магазина и е много готино леко моторче.Меко иначе арно от към окачване.Аха бях да взимам и може би това е моят избор за тази цена нов от магазина.
              Имаше пак там ямаха 700 тенере 2022 ли да беше.Гадна седалка мислена да не се седи много на нея,усещане за по-тежко(по-висок център на тежеста от хондата) и височина като на големият КТМ 1290Р....босе къде си.
              Прост и надежден мотор за навсякъде.С по-малко сила на хартия от хондата...но точно толкова колкото ти трябва за извън пътя,а може би и за него.
              От немай къде не пробвах норден 901 и съжалявам...ще се оправи и тая работа като имам кога и може разбира се.
              Пробвах тогава ей на майтап и кавазаки версис 1000 2023 модел.Беше 22/3 лв чистак нов.Вярно постен от към екстри,но нов 120 коня и 4 цилиндъра.
              Хубава машина.Имах усещане за по-евтин мотор за някои неща и достатъчно добър за други.
              Ако ще се кара много по път май за нов мотор това е най-доброто цена качество с нормален двигател.
              Мотора е тежък колкото китайчето с менте КТМ мотор,но се усеща много много по-лек от него и все пак е Кавазаки,а не...цун..кай...уй.
              Та проба-грешка.
              Бенелито е яко на визия и...май толкова.Тежко...маломощно и китайско.А да евтино беше...сега не знам.
              Успех в избора.
              Аз мисля,че в този клас вариантите са два при евтиното.Хонда ако ще се кара по път.Ямаха ако е за извън пътя.
              Сузи....е компромис и малко труден избор на визия,но пък бе с по-ниска цена.
              От там БМВ/КТМ и пари да има....
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                К’во пак аз,аз съм си новобранец и гледам да не се завирам между шамарите.

                Преди 2 дни се качих на 2 годишна Африка на 2000 мили,тежи ми,110 коня,новичко,електроники,големо до ОГРОМНО в сравнение с 800GS ма собственика му е 2 метра с метър и 30се крака та дойде с нас по пътечките,ние газ по камъните с КТМи,а той с тоя шлеп……..мина да го еВа,това с всичката електроника,окачване,кила,50/50 гуми си мина като момченце,не му се опънаха и пясъчни дюни даже.

                Т7 Си е половин кросов мотор,там е ясно,бензин 2 шепи и седалка като спирката на трамвай 5ца,висок,но и той в ръцете на някой минава.
                Сега търсим една Африка на 5-6-7 годинки и 4-5 резервоара бензин,че имаме идея,намират се за около 8 бона на 5000 километра ………. и как да си купи човек Китаец па ако ще в 2 гаранции да е.

                Преди седмица 2 покарахме малко, аз с 800 GS, един с нова Yamaha Tracer 9, и един карач с KTM 1290 - по пътя кило за кило вървят заедно,вечер бия аз защото виждам,на магистрала КТМа си отива,Ямахата се разработва още.

                Та така,тук съм си аз и продължавам да не виждам смисъл да се купува фалшив мотор еле за дълго по Европа по време на ваканция, с нищо не бие една Африка на 5-6 годинки на 5 резервоара гориво / е имаш гаранция,Китайска гаранция /.

            • #11


              Е, ни един няма гаранция, още 2-3000 километра и му сменям масло,пружините на предницата с цял комплект Адриани,свещи и БОЙ,2 такива на цената на Китаец………еВа го у чайника
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Гаранцията е по-скоро бреме отколкото фактор но тава за нормална машина.
                Тези обаче са “нарисувани” неясно с какво и е повече от добре да има кой да я обслужва.
                Не толкова да я обещае.

                Ма в случая няма значение.
                Откровено не харесвам актуалният Трансалп ама това ако верно струва колкото него (че и повече) е пълен абсурд да му коментираме качествата.

                Как беше - Баго и китаеца за пари

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                И то нов,смятай докато го извадиш от магазина какво ще струва,че и това има значение,а кой покрива Китайска гаранция и аз не знам,не е Хонда това

            • #12
              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
              Аз съм го гледал на място,че шоурума е наблизо.
              Ми на теория за 22К има всичко дето може да се има…
              Аз бегло погледнах цената на сайта и ми се вида колкото на Бенели.
              Ако знаех от начало, че за нова нищо искат 23К въобще нямаше да си правя труда да пиша.
              Дори да има автопилот, масажор и антигравитационни ускорители.

              Враг усраине

              Коментар


              • #13
                23 цирея на задника,за тия пари 3 от тия взимаш на по 15 000 километра и ти остават пари за донаджипване и на трите,при вас 2 да са,пак не излиза сметката освен ако не се търси 100% нов мотор

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2951.jpeg
Прегледи:240
Размер:495.5 КБ
ID:6950281
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #14
                  Не че им адвокаЦтвам, особено на търгаши но за да се продава тая скрап в еврогея треве да покрива некакви гейски норми.
                  Това означава допълнителни разходи за сертифициране и накрая нещо, което по принцип е евтино става скъпо.
                  Над това като се добави и лакомията на местните търговци да ударим кьоравото ся и веднага и резултата е налице.

                  Аз няколко машини вече съм си харесал но всички са недостойни за европата.
                  Сега чакам с любопитство да видим дали ще "пуснат" за скапания ЕС Yamaha PG-1.
                  Honda CT125 явно няма да я бъде на тукашният пазар.
                  За сузуки др е ясно отдавна.
                  Последно редактирано от Esper; 05-01-24, 10:45.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #15
                    Цените са каквито са.
                    За мен трансалпа е някак не моята машина.
                    По-скоро тенерето.
                    И все пак ако продам/като продам черният танк ще си взема Супер Адвенчър С.
                    Пък нека и рязък и...да пече яко...и....абе да си еве мамата...
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X