Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 450

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KTM EXC 450

    Здравейте. Преди имах Доминатор и от години се каня да си взема нещо леко за гората и черните пътища, но по една или друга причина това си е оставало само намерние. Съвсем не принудено, вчера ми се обади приятел за един KTM EXC 450 - 2013 година. Моторът се намира в Англия и с разходите за транспорт до България ще ми излезе не около 3к., при положение, че офертите в БГ за сходен мотор са 3 пъти по-високи. Уловката е, че моторът си има проблеми. Официално било отбелязано - двигател, спирачки, съединител и гуми в лошо състояние, липсващи ключове и неработещ фар. Един бог знае, колко са сериозни проблемите, а и колко още не отбелязани има. Моят човек, се занимава с коли и идея си няма от мотори, единственото, което забелязал извън официалното е, че пластмасите били много износени и че единият капак на двигателя бил пукнат.
    Това е цялата информация, която имам. Според вас, офертата заслужава ли си, ако ще е необходим основен ремонт на целият мотор, който ще се направи в България ?

  • #2
    Пали ли, движи ли се без проблеми с двг и скорости? Да прати снимки, за да гадаем.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Пали ли, движи ли се без проблеми с двг и скорости? Да прати снимки, за да гадаем.
      Приятелят ми не го е снимал, защото е било полутъмно, а моторът целият в кал и прах и нямало да се вижда нищо. Този, който го продава и той, като моят приятел си няма хал хабер от мотори и не е казал нищо повече. Но по обявената информация, моторът не пали и е извън движение. Ако го купя, ще е на сляпо и за това приемам, че ще е необходим основен ремонт на всичко. За това и питам дали е по-удачен вариант да се ремонтира, отколкото се търси мотор в движение на тройна цена в България ? Трябва да реша до края на седмицата.

      Коментар


      • #4
        Пропусни

        Една вилица да тече и малко да е отпуснал задния амортесьор,една цепнатина да има на рамата и то не остана мотор от това,да ти го подаряват ще ти стъпи на 10

        Говориш за двата крайни на снимката. Онова на долната снимка и палеше и фар имаше и скачаше,че и с гуми дойде……..на финала пак 9,с 3 над следващия модел
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0983.jpeg
Прегледи:253
Размер:707.0 КБ
ID:6922282 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7484.jpeg
Прегледи:254
Размер:715.8 КБ
ID:6922283
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          И какво решихте?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            Мотора целия в кал ма не пали и се продава от някой който не разбирал………а де,тоя мотор сам се е накалял,сам си е пръснал мотора,а продавача ангелче,никаква вина няма,той не разбира човека


            и на мен ми е интересно да разбера решението
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              Да заслужава си основен ремонт ти е 2000 лв , пласмаси 500 , амортисьори 300, айде и други разходи 4 общо ги сложи.

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Явно са други парите там……пластмаси 500 пък амортесьори 300……ако е така направо го взимай

              • sers
                sers коментира
                Редактиране на коментар
                Други са цените в България да ! сервизиране на предница е 200 лв , на задния шок е 100 и то при Митко в Троян !

            • #8
              Пластмасите въобще не струват 500лв. К-т нов от магазина без лепенки е 200лв. Не виждам къде ще вкараш още 7К в този мотор, та да излезе по скъп. Двигателя трябва да се е пръснал и пак няма да излезе с 7К отгоре.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Хммммм,той само да каже,че му се харчат,аз ще му пусна списъка от моя по тукашни цени / без работата /

              • wsxqaz
                wsxqaz коментира
                Редактиране на коментар
                Едното колело беше заминало, нов цилиндър и бутало, ремонт на стартер, проблем с токовете, нови дискове и заминала седалка, нов резервоар , пребоядисване на рамата и още няколко по-дребни неща имаше.

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                И колко пари до момента?

            • #9
              Взех мотора в крайна сметка и го оставих при майстор в България. Списъкът с належащи ремонти, който ми изготви беше дълъг и крайната цена щеше да излезе, колкото вървят същите мотори тук, но поне този щеше да е 100% рециклиран. Докато беше в бокса, човека който ми го оправяше, ми даде да изпробвам неговият и не ми отне много време да се уверя, че EXC 450, не е за мен. Скочих на дълбокото, но тогава се изкуших заради ниската първоначална цена. Препродадох му го за цената, която дадох за закупуване + транспорта до България. Сигурно друг му се радва вече.

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Кое не ти хареса в мотора?

                Лек,прост,мощен,става много за кал,със супермото гуми може да се кара и градско долу горе нормално / все ти идва да му навиеш газта ма това му се води минус баси /………

                Кое не ти хареса в машинката?

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X