Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha TTR (само за фенове)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha TTR (само за фенове)

    Колеги реших да открия тази тема тъй като има теми за много други марки и модели мотори,та реших тук да обсъждаме,консултираме и хвалим с нашите Yamaha TTR е моя е 600сс 2001г. (истински звяр)! Надявам се темата да се разрастне и да ви хареса!

    Тук мисля да говорим предимно за:

    -защо избрахте TTR
    -кои подмодел ви харесва
    -плюсове и минуси
    -подДръжка,ремонти...
    -тестове
    -лични мнения
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 27-08-09, 11:14. Причина: Д

  • #2
    До: Yamaha TTR (само за фенове)

    Аз имам тт600 94 година, и мога да кава че това е един страшен мотор, преди това имах хонда хр и просто няма нищо общо нито по варвене нито по окачване.Сега сам решил зимата да му сменям буталото, не че му има нещо но ще му слагам спортно ако някой е слагал такова на тт нека сподели
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #3
      До: Yamaha TTR (само за фенове)

      ТТР и ТТ са наистина е здрави машини,ест си остават в класа на ендуро моделите, ползват общ двигател и с ХТ и Тенере моделите/600/як, мощен, здрав двг.има със стартер и без.Понеже е въздухарка/въздушно охлаждане/ съм виждал и модели с маслен радиатор както имат ХР на Хонда.

      Двигателя е здрав и тежък,почти всеки е карал един от тези и знае,че и вървежа му е добър а и самите мотори са удобни и приятни за каране,мундаро устойчиви и некапризни,с бутало от 100мм има много добри ниски и страхотен въртящ момен който при най-леко сръчкване ти мръдва главата назад а задния ако не се държи изпада от сувалката

      ТТ-то модела след 90година го пуснаха с обратна предница,беше един хибрит между кросов и ендуро,с красиви пластмаси,удобен и със стартер-като цяло след 90г Ямаха доста красиви модели пускат на своите ендура такова е и ХТ-то





      вижда се по опосканата рама и опита да бъде свалено от килограмите, ХТ-то е 155кг без пълен резервоар а ТТ-то е 135кг без резервоар/има разлика,но пак си остават тежки китюци за по тесни патеки или хард маршрути....интересен ми е обаче тоя модел на ТТР-модела с двойно задвижване..



      след 2000 година е и ползва системата както и при ВР с 2WD
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Yamaha TTR (само за фенове)

        интересен ми е обаче тоя модел на ТТР-модела с двойно задвижване..



        след 2000 година е и ползва системата както и при ВР с 2WD[/QUOTE]


        От къде да намеря малкоп повече инфо за това с 2ното задвижване.Интерестно е, но май няма тема за тях :S
        [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
        [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

        Коментар


        • #5
          До: Yamaha TTR (само за фенове)

          Ето за това говоря! Е радвам се че има хора който харесват модела! Аз лично имам ТТR600 и съм много доволен! Имал съм случай когато ми се подиграват хора с кросови,и ка някое стръмно място в гората,като има паднат оборотите и гаснат моторите им и познайте кои ги задминава с финес на малки обороти и им пълни гушите с пясък! Аз ...
          Страхотни мотори са...карал съм и други,кросови (125,250,450...) но нещо не ми допада,обаче това си е друго нещо...
          Качвам си "жената" и раници и айдеее на пикник,пък когато карам с приятели,много много не си личи по гората че е по тежък но пъ и кросовите не са за по гора...а за писта! Нали?

          П.П. Мотори с такова задвижване се използват предимно за Rally Paris Dakar! (или поне аз така знам)
          А за инфо за мотора ще потърся!

          Коментар


          • #6
            До: Yamaha TTR (само за фенове)

            Двигателя е здрав и тежък,почти всеки е карал един от тези и знае,че и вървежа му е добър а и самите мотори са удобни и приятни за каране,мундаро устойчиви и некапризни,с бутало от 100мм има много добри ниски и страхотен въртящ момен който при най-леко сръчкване ти мръдва главата назад а задния ако не се държи изпада от сувалката


            Имам малка забележка,буталото е 95мм.и скоростите не са чак толкова здрави.

            Коментар


            • #7
              До: Yamaha TTR (само за фенове)

              "скоростите не са чак толкова здрави"

              Колега как прецени че не са им здрави скоростите!? Я някой тука да каже дали е имал проблеми с тях...? Не! Докато YZ си ги пука редовно! Е все пак аз не съм разбирач...но и тук при нас има около 4-5 TTR-а! Това няма предаване ти казвам! Да не говорим за по старите XT...малйиии от къде му душа незнам! Еии тука има едно дето мина през цялo Добринище,по двигател няма забележки,рираш пали и газ (Е цялото е изпуснало но си е на доста години вече,някъде 1987 e!)

              Коментар


              • #8
                До: Yamaha TTR (само за фенове)

                Първоначално публикуван от ivodominator Преглед на мнение
                Имам малка забележка,буталото е 95мм.и скоростите не са чак толкова здрави.

                Написах го 100 защото ня бех сигурен колко беше точно/95-98/ ми се въртяха ! ако на ХЛ и ХР им се чупят скорости/и не те чупят ест/ при този двигател на Ямаха няма проблеми.../дори имат шосеен модел с този двигател на него/



                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Shifta; 30-08-09, 08:47.

                Коментар


                • #9
                  До: Yamaha TTR (само за фенове)

                  Колеги,напротив ,чупят им се скоростите и то доста.ТТ-то става,но ТТР-а е доста тежък и спънат мотор.Не могат да се мерят с ХР-А.
                  Последно редактирано от Тануцо; 08-09-09, 17:57. Причина: правопис

                  Коментар


                  • #10
                    До: Yamaha TTR (само за фенове)

                    Хах това как го измисли че на тт се чупят яко скоростите ,досега несам чувал тт да е с проблем със скоростите,а и няма никакава ралика от тт и ттр едно и сащо е, просто ттр е по нова година .И ако мислищ че хр варви повече от тт някои да намере ьр аз ще извадя моито тт и ще видиш че баркаш тука
                    0 8 76 36 8 542

                    Коментар


                    • #11
                      До: Yamaha TTR (само за фенове)

                      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                      Хах това как го измисли че на тт се чупят яко скоростите ,досега несам чувал тт да е с проблем със скоростите,а и няма никакава ралика от тт и ттр едно и сащо е, просто ттр е по нова година .И ако мислищ че хр варви повече от тт някои да намере ьр аз ще извадя моито тт и ще видиш че баркаш тука
                      Колега,колко ТТР-а и ТТ-а си разглобил да видиш дали са същите?И,не казвам,че само ТТ-то има проблем със скоростите,ами всичките Ямахи.Продал съм над 20 комлекта за Ямаха за около 2 г.и около 5 комплекта за Хонда.Така,че не спори без да сисигурен.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Yamaha TTR (само за фенове)

                        Има логика в мисленето ти/относно килограмите/, но истината е друга - виж:

                        http://www.motorcyclespecs.co.za/bikes/Yamaha%202.htm

                        А липсата на стартер съвсем не е предимство в индурото!
                        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                        0894328706

                        Коментар


                        • #13
                          До: Yamaha TTR (само за фенове)

                          Първоначално публикуван от georgi86
                          Значи,както каза колегата ТТ и ТТR ако не са едни и същи,то двигателите им са абсолютно еднакви!!! Значи това XT,TT и TTR,аз не съм чул лоши думи до сега,и найстина как го измисли пък че чупат скорости,за YZ съм чувал,и съм виждал,но на двигателя на XT,TT и TTR не бях! А пък за Honda XR няма даже да говорим,просто не можеш да равниш 2-та мотора! Познавам много хора с XR и 70% от тях не са доволни,а недоволните при XT,TT и TTR са някъде към 10% и то защото са си ги купили с дефекти! Не не,няма база за сравнение с XR-a! От страна на двигател просто нямат равни XT,TT и ТТR (ако напиша моделите още един път,ще стане банално!) В заключение ще кажа,за ендуро (и не само) Yamaha нямат равни!

                          П.П. TTR е по лек от ТТ! По нов модел е и е олекотен! Няма стартери,акумолатор,има повече пластмаси! По лек е! Незнам теб кой те е излъгал! А ако си мислиш че е спънат...ела да пробваш моя или аз тия дни ще кача някой клип да видиш какво прави!
                          Колега,ти мерил ли си го този смешен мотор?Казвам ти пак,доста е спънат.Няма връзка с ХР. Ти ,колко ХР-а си карал?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Yamaha TTR (само за фенове)

                            Първоначално публикуван от metalgiar
                            Колега а ти колко ТТ-а си карал?Пак ти предлага намери някой хр 600 или 650 и ще ги изкараме на някоя права с мойто ТТ сагласен ли си?
                            Карал съм мн.Та това да не са пистови мотори та ще ги пускаме на права.И,ставаше въпрос за ТТР,А НЕ ЗА ТТ.От ТТ-тата са добри старите 6 волтовите. П.П. Колега,а за ХР 650Р,въобще не говори,защото тоя мотор ще ти изкара акъла.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Yamaha TTR (само за фенове)

                              Ако скоростите на ТТ и ТТР са като на ХТ-то не ми ги хвалете , защото на братовчед ми ХТ постояно му блокират скоростите !

                              Хора аз съм много протих марката ХОНДА , но пред ХР-а скланям глава . Уникален мотор и няма база за сравнение с другите мотори в класа си !

                              ПП колега, ако се пробвате някаде опитайте в някоя гора, че на прав път всеки знае Пък и тези мотори не са за шосето , защото една 125сс пистарка ще те разкъса на шосето , както се казва в една българска поговорка "козата си 'сака пръч" !
                              http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X