Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор за мотор на 16, помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор за мотор на 16, помощ!

    Здравейте, на 14 съм и си събирам пари за първи кросов/ендуро мотор. Ще закупя такъв, когато стана на 16, но вече започнах да гледам някои модели, но не мога да избера и точно тук идва нуждата от вашата помощ. Висок съм 1,80 тежа 73 кг. Харесах си Kawasaki kdx 125cc, Yamaha dt 125cc, Suzuki rm 125cc(може и вие да ми предлагате модели)......,като най-много се кефя на kawasaki-то. Моля да ме насочите към правилния избор, мотора няма да бъде агресивно каран, няма да скачам големи скокове с него, но искам да няма и проблеми със скокове и влизането по черни терени. Искам да върви за кубинците си (125) и да не е трошлив, защото не смятам да наливам пари всеки месец по него, аз лично харесвам калазакито, но оставям и вие да прецените.

  • #2
    Идеи няма да ти давам защото съм аматьорче по темата,за идея само - аз съм твоите кила на твоя ръст,само годинките са ми малко над тройно на твоите.

    Не се ограничавай само със 125,аз на дьрти години се и чух да падам от тия и след няколко месеца си взех 450 кубика на дьрт КТМ или грубо съм тройно по-дьрт с тройно по-як мотор,а трябва да е точно обратното / в смисъл да съм на 14 и аз ма като не може то гледай нещо по-яко за теб та да спазваш формулата /.

    На 16 като не скачаш и не се завираш с това къде не ти е работа то на 50 едва ли та тия дето ги говориш,че нямало.......да бе да.

    Дай им бюджет да ти дадат акъл,ще им е по-лесно
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Абе ... 125 кубика двутактова машина хич не е малка. Върви колкото 250 четиритактова. Има доста сила и е доста рязка. Така, че не е за пренебрегване. И да не забравяме годинките. С един акъл си на 16, със съвсем друг на 40+.

      От тези всичките съм карал само Yamaha DT125R с 2 диска. Доста лека и пъргава. Но не смея да препоръчвам, защото нямам база за сравнение с другите. А и доста се отдалечих от този тип мотори. Според мен най-важно е състоянието на конкретната машина и наличието на части за поддръжка.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Абе ... 125 кубика двутактова машина хич не е малка. Върви колкото 250 четиритактова. Има доста сила и е доста рязка. Така, че не е за пренебрегване. И да не забравяме годинките. С един акъл си на 16, със съвсем друг на 40+.

        От тези всичките съм карал само Yamaha DT125R с 2 диска. Доста лека и пъргава. Но не смея да препоръчвам, защото нямам база за сравнение с другите. А и доста се отдалечих от този тип мотори. Според мен най-важно е състоянието на конкретната машина и наличието на части за поддръжка.
        Като заговорим за акъл, наистина има разлика на 40 си по-олегнал, на 16 те тресе пубертета и ти се дава газ, но аз лично съм много отговорен и много внимавам.

        Коментар


        • #5
          За бюджет в момента имам 1100лв. След 2 години събиране се надявам да имам около 3500-4000, родителите ще помогнат с още към 500,които ще отидат за екипировка

          Коментар


          • #6
            Мотоциклета само в гората ли ще караш?
            Питам, защото ако не ти е нужна регистрация няма нужда и от книжка и тогава избора няма нужда да се ограничава до 125 см3.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Stefan_wolf Преглед на мнение

              Като заговорим за акъл, наистина има разлика на 40 си по-олегнал, на 16 те тресе пубертета и ти се дава газ, но аз лично съм много отговорен и много внимавам.
              Извинявам се за изказването не по темата, ама работата е там, че на 16 много по-лесно се подлъгваш и си казваш:
              "Е, я да съм мааалко по-малко отговорен и да не внимавам чак толкова много... Само за малко".

              Имаше тема за едно ДЕТЕ от с.Ягода, дето и то, леко решило да се разходи с АТВто, явно щом е успяло да вземе ключовете, е давал признаци за отговорност и внимателност.
              Никой не е застрахован или прокълнат. Аз карам само колело, предполагам и ти, и съм на мнение че рефлексите се добиват и изграждат.
              За мен, важното е да нямаш възможност да предозираш с мощност, от където ще тръгнат и злоупотребите.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Мотоциклета само в гората ли ще караш?
                Питам, защото ако не ти е нужна регистрация няма нужда и от книжка и тогава избора няма нужда да се ограничава до 125 см3.
                Не, живея в по-малък град и ще бъде каран и на асфалт и от време на време по черно

                Коментар


                • #9
                  Тогава А1 и до 125см3 и до 15 к.с.
                  Но този за асвалта и този за гората са два съвсем различни мотоциклета.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да,някои модели имат фар,мигачи и номер......иначе си е същото магаре и според мен такова е добре да се вземе та да го ползва по предназначение редовно и законно.

                • #10
                  Напоследък се загледах и по мотори от типа на Yamaha serow, Yamaha dt и т.н. Четох, че били добри за първи мотор, какво ще кажете? Ако смятате, че са ОК може да препоръчате и подобни модели от други марки

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X