Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: WR domination - синята мания

    Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
    Нейсках да отварям нова тема за това ще пиша тук.И така попадна ми ето тази http://www.mobilen.bg/51255465017382170 ямаха вр 400.Собственика и иска да направим бартер и аз сам съгласен.И искам да попитам дали някой случайно знае на кого е тази ямаха и дали е в добро състояние.Ямахата се намира в Карлово.А и да попитам до кога се произвежда ямаха вр 400,защото аз си мисля че се произвежда до 2000г.А в мобиле собственика й е написал че е 2001г.Мерси предварително за отговорите.
    Здрасти,какво ще бартеросваш/ 250сс TTR, XR или DR - поне тия са посочените в обявата/ та тия три модела на Yamaha,Honda i Suzuki ,са доста добри,здрави и тн за годините и кубатурата си,Yamaha WR400 е също мотор вече на 10-11 години/от 98-2001/,но е по капризен от към подръжка,от към консумативи/докато сменяш на 2500-3000,тук на 600-800 км масло/,ест и другите, неща са по скъпи...защо според теб собсвеника го бартеросва за мотор от тези модели.....дори и да е обслужвам и гледан,WR400 имат проблем със скоростите,агренажната верига също здава багажа,и тн....та в един момент задай си въпроса,какво бартеросваш,един мотор със стартер за по хард ендуро,което ще тежи повече дефакто и с този голям резервоар не е от най-удобните...вярно,работата на двигателя и оборотите са различни,положението на водача също,окачването и то,+ са много на хард ендурата,затова събери средства за по нов модел

    Хубаво си се насочил към сините,препоръчвам ти един WR250F модел 2003-4 със стартер,но дори и да няма повярвай е една много добра машинка

    Коментар


    • До: WR domination - синята мания

      Ами бартеросвам Кавазаки клх 250 година 1998 със стартер и манивела.Но май ще се откажа от бартер,защото на мойто кавазаки за една година съм му сменял маслото, масления филтър и една вътрешна гума и съм минал 2500-3000км.А пък и кавазакито ми е в идялно състояние.Вярно няма такава бротална сила ,но пък си върви добре като за 250.А пък тази ямаха кой знае как е карана и дали не е за ремонт.Сигорно ще покарам още 1,2 години кавата пък после вече ще мисля за нещо по-модерно.

      Коментар


      • До: WR domination - синята мания

        Колега разгледай Yamahata може пък и да ти допадне,много зависи как е поддържана до момента,зависи и от това какво ще се споразумеете,човека който я продава може да е по дребен и за това да иска по слаб мотор,или е по страхлив и му е силна докато не видиш мотора няма да разбереш.Също не е от маловажно значение това,че след време Yamahata ще я продадеш по лесно отколкото Kawasakito.На пръв поглед от снимките на обявата забелязах че маската и фара не са оригинални и няма степенка инъче не изглежда зле и цената е добра.
        [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
        ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

        Коментар


        • До: WR domination - синята мания

          Добре колега и на мен много ми се иска да зема ямахата, обаче трябва да съм сигорен че е в добро техническо състояние защото ако започне да се чупи аз нямам пари за ремонти.

          Коментар


          • До: WR domination - синята мания

            Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
            Добре колега и на мен много ми се иска да зема ямахата, обаче трябва да съм сигорен че е в добро техническо състояние защото ако започне да се чупи аз нямам пари за ремонти.
            Виж,сам си даваш отговори...аз ти понаписах малко,кво що,ти също каза за твоя мотор как е що е....е??!

            Коментар


            • До: WR domination - синята мания

              Колега, аз карам Suziki DR 350 S, и като enduro е много добър! Пътечки - мътечки няма ядове, катери, плавен е, не ти "къса" ръцете, върви нагоре и това е! Леко леко и се качваш. На черен път обаче си е по-слабичък и с това меко окачване си по-бавен (не можеш да си позволиш на hard да хвърчиш като чук без дръжка като с Yamaha-ta), куца му резкия момент на Yamaha-ta. Прецени си сам за какво ползваш мотора - за пътеки ли, за черни пътища ли, за писта ли? На килограми са 118 и 130( съответно Yamaha - Suzuki) Аз имах същата дилема и сега съм със Suzukito. И Yamaha–ta ще свикнеш - малко повече полусъединител и това е! НО парите за подръжка са с голяма разлика!

              Коментар


              • До: WR domination - синята мания

                Хммм, за съжаление новостите при нашата марка (а и не само), идват първо при YZ, и след една-две годинки се появяват и при WR. В тази връзка искам да ви представя накратко промените при YZ 450 '10, които този път могат спокойно да се нарекат Революционни, вместо Еволюционни. Направо се чудя откъде да започна! Всъщност.. Ето и малко снимков матр'ял

                Първо - да ви представя новият YZ 450f:


                На пръв поглед не си личат промените, но те, в сравнение с миналогодишният модел са си направо радикални.

                Инжинерите от Ямаха са дали всичко от себе си, за да оптимизират центъра на тежестта на мотора. Като начало са започнали с... обръщане на двигателя наопаки... Вгледайте се в снимката по-надолу, и ще забележите, че цилиндъра е обърнат наобратно, изпускателната тръба вече излиза отзад, а всмукателната - отпред:


                По този начин, целият двигател е леко наклонен назад. Понеже всмукателният колектор вече се намира отпред, се е наложило въздушния филтър да бъде преместен под резервоара..:


                ..който от своя страна ефектно се повдига назад, за да се достигне самия филтър:

                По този начин, освен двигателят, и резервоара е изместен назад.
                При досегашният модел това нямаше как да стане, защото за всичко това пречеше карбуратора. От тази година обаче той липсва, и е заменен с инжекцион. Тази именно е може би основната промяна, развързала ръцете на дизайнерите и инжинерите. Ето и един разрез на двигателя:


                Забележете как резервоара вече се пада ПОД седалката, максимално близко до центъра на тежестта! Цилиндърът е с наклон към центъра на мотоциклета. Забележете и изпускателната система! Няма да има вече подбити тръби, изгорени екипи и т.н.!


                А ето и друг поглед към кутията на въздушният филтър. На снимката ясно се виждат отворите за въздух:


                Горивната помпа:


                Всички тези промени са наложили и нова алуминиева рама. Въобще модел 2010 няма нищо общо с предходните. Искрено се надявам от Ямаха да не се бавят много, а да въведат всички тези промени и при WR по най-бързият начин!

                М/у другото на едно от италианските списания, които ми донесе един приятел видях, че май новата Ямаха си върви с едно устройство, подобно на калкулатор , което се закача към куплунга на инжекциона, и оттам могат да се бърникат настройките на двигателя. Забравете за игли, карбуратори, жигльори и т.н. - просто включвате джаджата към куплунга, и си настройвате кривите както си пожелаете!

                Едит: м/у другото, малко късно видях темата за YZ450f във мотокрос подфорума, нека моето мнение се смята като допълнение .. А е и хубаво и в тази тема да има нещо написано по въпроса
                Последно редактирано от ACCELERATOR; 06-11-09, 18:12.

                Коментар


                • До: WR domination - синята мания

                  Ааа,че то в мотокрос раздела отдавна се поговори за нея бе колегаосвен 450 даже и за 250,имаше и блъф ,че е излязал и ВР ама беше монтажче/а аз се зарадвах,че е оставен със старата фаца/ ама нееее

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=66636

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=66556

                  Пак си спал в час

                  Коментар


                  • До: WR domination - синята мания

                    Хех, видях. Ама чак сега . Аз като заклет ендураджия, онзи раздел май май въобще не го отварям . Нищо, ако не друго, то поне и тук да има сбита информация за такива като мен, които понякога пропускаме "спортния" раздел

                    Коментар


                    • До: WR domination - синята мания

                      Нищо нищо, добре е.
                      Пуснете си клипчето с джаджата която променя кривите наи нжекциона. Обясняват колко и какво може да се променя.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • До: WR domination - синята мания

                        Аз пък понеже чета повече в кросаджийския подфорум сега видях, че и тук има тема за новата Ямаха. За пръв път съм силно впечатлен от нов мотор. Има толкова много нови неща, че признавам си искам да го имам....Последните години нищо не ме е грабвало толкова много, даже и Хусаберг-а с "революционния" си двигател. Много голям фен съм на тоя мотор.
                        Другите производители са в застой и само доразвиват, което не мисля, че е голям стимул да си сменя човек мотора, но сините разбуниха духовете. Браво!

                        Коментар


                        • До: WR domination - синята мания

                          колеги искам да ви питам какво ви е мненито за това така наречено двоино предаване на моторите,понеже видях че има и WR с такова.

                          Коментар


                          • До: WR domination - синята мания

                            Първоначално публикуван от mutora Преглед на мнение
                            колеги искам да ви питам какво ви е мненито за това така наречено двоино предаване на моторите,понеже видях че има и WR с такова.
                            Личното ми мнение е, че това си беше иновация, която е изпреварила времето си. Казвам „беше“, защото тя така и не се наложи, и вече не се произвежда.
                            Главната причина според мен за това е високата цена и допълнителното тегло. Има и теми по въпроса из форума, можеш да пуснеш търсачката

                            Коментар


                            • До: WR domination - синята мания

                              Има теми за ВР 450 2-трак...
                              Доста е коментирано за този мотор...
                              Търсете и четете.

                              Коментар


                              • До: WR domination - синята мания

                                ок , мерси колеги. ще потърся.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X