Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за XT660R след 2003

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за XT660R след 2003

    Колеги,
    Насочил съм се към XT660R. Главното предимство, което ме привлича пред по-стари XT-та е въздушното охлаждане. Другото е че се надявам, като взема по-нов мотор да имам по-малко проблеми с него.
    Като цяло предназначението му ще бъде за леки маршрути по черни пътища и смесени преходи с дълго карана по асфалт.
    Като цяло съм начинаещ моторист и си търся мотор с балансирана мощност. Не ми е идеята да си чупа врата с него, а постепенно да се уча да го владея добре.
    Също така не търся преминаване на супер екстремни маршрути, но като се замисля реално с удоволствие бих се качил примерно до хижа Рилски езера с бъдещия звяр
    Иначе знам недостатъка че XT-то става все по-тежко с годините, но аз не търся кросов мотор, а по-скоро такъв с двойна употреба.
    Друго което ме притеснява е че искам да взема 2004 година, който е прървият с водно. Като при всяко нововъведение, може да има проблеми.
    Всяка препоръка би ми била полезна. Година, пробег който да търся, неща които да проверя преди да го купя, страна от която да го взема.
    Мисля или да го купя от Кюстендил (вкаран от Италия), или да го взема от Германия, Италия, Англия.
    Доколкото видях във форума има теми най-вече за XT600, така че мисля че не дублирам тема, тъй като в XT660 концепцията на Yamaha е малко изместена според мен.
    Поздрави

  • #2
    До: Мнение за XT660R след 2003

    Точно такъв си купих през септември от магазина. Преди това карах Тенере 600,който ми беше първия.
    Според мен новото ХТ е перфектна комбинация между маневрен мотор за града и за черен/лош/ път. Тежък е директно за оф роуд или за екстремни маршрути според мен.
    Аз съм предпочитам по-умерените скорости и маршрути и засега ХТ напълно покрива очакванията и потребностите ми.Вече е на 1800 км,забележки нямам...
    Далеч се стига не като се бърза, а като не се спира...

    Коментар


    • #3
      До: Мнение за XT660R след 2003

      А ти коя година си взел от магазина? Можеш ли да ме посъветваш, какво ти е направило впечатление за да мога да го избера. Аз мисля да взема другата седмица от Германия един и всеки съвет е полезен.
      Благодаря.
      Поздрави.
      Поздрави

      Коментар


      • #4
        До: Мнение за XT660R след 2003

        2008 година е модела, мисля,че след 2004 разликите са козметични.
        Просто ми пасна тоя мотор, задоволява потребностите ми напълно.
        По принцип и със стария мотор не се навирах на екстремни маршрути. На асфалта си е супермото.По черен път-ендуро... Това е.
        Успех
        Далеч се стига не като се бърза, а като не се спира...

        Коментар


        • #5
          До: Мнение за XT660R след 2003

          Можеш ли да ми кажеш повече за поддръжката. Аз съвсем скоро ще имам XT660R 2007. Интересува ме колко често се смяня масло. Как е като цена? Друга какво се налага да се сменя?
          Ти имаш ли някакви екстри по твоя, като предпазител за двигателя?
          Поздрави.
          Поздрави

          Коментар


          • #6
            До: Мнение за XT660R след 2003

            Първо масло -на 1500, после през 5000
            една смяна струваше около 80 лв с филтъра.
            Сложих си предпазен щит, крашбар и предпазители на ръкохватките.
            Вече съм на 2400 км...моторчето пее
            Мога да ти пратя линкове за конкретни части на модела.
            Далеч се стига не като се бърза, а като не се спира...

            Коментар


            • #7
              До: Мнение за XT660R след 2003

              Купих си Yamaha XT660R 2007. Много е яка машината. Искам да и сложа протектор за двигателя. Откъде го купи? Колко струва?
              Благодаря,
              Поздрави,
              Здравко
              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Мнение за XT660R след 2003



                аз щита за двигателя , си купих заедно с мотора от Мотодинамикс, малко по-скъпо от колкото можех да го купя от http://www.off-the-road.de/otr/OTRne...xt660_eng.html
                чаках го повече от месец
                Един колега от Русе работи с тия от линка...Поръчах му крашбаровете - изпрати ми ги с е-конт за 10 дни
                Далеч се стига не като се бърза, а като не се спира...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X