Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мотор за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на мотор за начинаещ

    Здравейте на всички!


    Съвсем случайно попаднах на една обява за мотори докато сърфирах в Интернет, която не знам как ми привлече вниманието. Впоследствие посетих сайта и така попаднах на отoризирания вносител на Hyosung за България.
    Много голямо впечатление ми направи Off-road линията им и по специално този модел - RХ 125 SM . Нямам абсолютно никакви познания за моторите, обаче този клас Ендуро ме запалиха ужасно много и се навих да изкарам курса за А категория догодина Иначе имам категория Б от две години, но доколкото знам за 125 кубика ще трябва и категория А. Имам голям мерак да си взема мотор догодина и вече се чудя дали този модел ще е добър избор за абсолютно начинаещ като мен.

  • #2
    До: Избор на мотор за начинаещ

    Hyosung са корейска фирма...

    Това е градско супермото - не е ендуро, и според мен е по-добре да си остане супермото т.е. не го навирай в калта! Окачването е с линкове, но ъгъла ми е малко странен, има и дискови спирачки, седалката изглежда добре, но радиаторите са малки. На първо око ми изглежда слабо, но може да е така заради еко нормите. В залепените статии отгоре има достатъчно модели изброени внимателно и систематизирано - "Какво ендуро да избера?" е най-доброто начало за да започнеш.

    Преди малко му видях цената... 4500 лева за нов мотор не са много, но за тези пари ще си купиш хубав мотор на старо, а и пари за екипировка ще ти останат! Купи си КАСКА! Не карай без КАСКА!
    Последно редактирано от господин никой; 23-11-08, 09:58. Причина: Добавка...

    Коментар


    • #3
      До: Избор на мотор за начинаещ

      Първоначално публикуван от Sky69 Преглед на мнение
      Здравейте на всички!


      Съвсем случайно попаднах на една обява за мотори докато сърфирах в Интернет, която не знам как ми привлече вниманието. Впоследствие посетих сайта и така попаднах на отoризирания вносител на Hyosung за България.
      Много голямо впечатление ми направи Off-road линията им и по специално този модел - RХ 125 SM . Нямам абсолютно никакви познания за моторите, обаче този клас Ендуро ме запалиха ужасно много и се навих да изкарам курса за А категория догодина Иначе имам категория Б от две години, но доколкото знам за 125 кубика ще трябва и категория А. Имам голям мерак да си взема мотор догодина и вече се чудя дали този модел ще е добър избор за абсолютно начинаещ като мен.
      приятел тва е грешка махни ги тия (HyЙsung) зимай японско за тия пари да видиш ко нещо е

      Коментар


      • #4
        До: Избор на мотор за начинаещ

        Да бе, тия пък...http://hyosung.bg/content/view/2/3/
        Яко крадене пада. Да не видят нещо от китайците. С тия цени много хора ще се подлъжат. То няма лошо да си вземеш нещо там чисто ново до работа да се повозваш леко-леко да не се скърши нещо, ама да не вземе някой със сериозни намерения да се подхлъзне...

        Това обаче ми хареса: Заповядайте на безплатен неангажиращ тестдрайв и преценете сами.


        жалко, че няма големите фирми да се трогнат и да предлагат и те тестдрайв.


        Коментар


        • #5
          До: Избор на мотор за начинаещ

          Хиусунг са си корейска фирма с вече 30 годишна история и определен пазарен сегмент. Още пре- 80-те са подписали договор за технологимно сътрудничество със Сузуки. Какво им дават и какво не от Сузуки не ми е ясно - знам, че сегашните им шосейни мотори са с инжекциони.

          Дотук от учебниците по история и икономика - сега малко по-технически.

          Бях попаднал на обява за Хиусунг ГТ 650 от около 2000 година - шосеен мотор братовчед на Сузуки SV 650. Като го гледах ми се стори, че предничата е изпуснала - в други подробности няма да навлизам. След като се прибрах потърсих из интернет отзиви за мотора и се оказа че поне за старите модели окачването е "за да държи колелата" - амортисьорите са били с ниска ефективност. Един от собствениците беше споделил, че след ребилд на окачването при представители на Рейстех мотора станал неузнаваемо стабилен - по-добър дори от оригинално Сузуки. Разбира се окачването било с напълно подменени компоненти и вече с възможност за пълни регулировки. Също не беше споделена цената на този тунинг.

          С това не искам да кажа, че моторите са лоши - според мен тези хора много бързо се учат и вече може тези проблеми да са в миналото. Ако някой се реши да пробва - после да сподели лични впечатления.

          Четиритактов 125 обаче освен за ходене на риба не знам за какво може да се ползва
          Последно редактирано от tatkobarba; 01-12-08, 20:20.
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #6
            До: Избор на мотор за начинаещ

            Надявам се, че Sky69 чете темата и според мен ще е хубаво да напише тегло, ръст, кг, диапазон на сума отделена за мотор и предназначение за неговото каране(сиреч за какво иска да го ползва). Тогава мисля, че може и да получи отговор от компетентните хора, а не само да се гадае какво и що... Поздрави!
            09 YZ290F Athena BB

            Коментар


            • #7
              До: Избор на мотор за начинаещ

              Незнам не сам много компетентен , но отностно тази марка Hyosung са доста скиптично настроен . И както каза Господин Никои за 4500 ще си закупиш чудесен мотор на старо и то мотор които е истинска марка . Това че си начинаещ не е от значение стига да имаш желание ще се научиш да караш какъвто и мотор да си купиш . Аз до миналата година карал Балканче . След това се качих на Хонда ХЛ 600 Р и веднага из гората тръгнах. Имаше падания премеждия но като си запален това не е от значение . Според мен най-добре си намери един мотор Кавазаки КДХ 200 или 220р и се учи . Това е мотор с име и дълга история . Това за мен е най-удачния вариант .
              Поздрави Марсел
              п.п Дано съм помогнал
              [FONT=Impact][SIZE=4] :lol: [COLOR=Red]Тетевен4x4 Offroad Club :D[/COLOR]
              [/SIZE][/FONT]

              Коментар


              • #8
                До: Избор на мотор за начинаещ

                И аз бях доста скептичен спрямо тази марка...дори мислех, че са поредните китайски боклуци, но лятото бях в Испания и си промених мнението - там много хора карат такива мотори и то чопъри, а не е като да не могат да си позволят японски мотори....просто по-евтината алтернатива явно не е чак толкова зле
                Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X