Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha TTR 250 vs. Suzuki DR 250 vs. Kawasaki KLX 250 vs. Honda XR 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Yamaha TTR 250 vs. Suzuki DR 250 vs. Kawasaki KLX 250 vs. Honda XR 250

    Първоначално публикуван от alterego Преглед на мнение
    Ами няколко основни неща:

    1. Американски данъци при покупка на мотор - процентно съотношение ли са или зависят от кубатурата? Всички цени в американските сайтове са с MSRP, като не мога да разбера каква е абривеатурата

    2. Ако имаш представа какви са разходите в България - основно никой не може да ми каже какво е митото от САЩ за мотори, дали има акциз и ориентировъчно колко би струвал технотеста(което ще си е бял кахър накрая)?

    Всичко за транспорта ми е ок до София, но все пак тези неща ме мъчат да си определя крайната цена и дали си струва занимавката.

    Мерси
    MSRP е Manufacturer Suggested Retail Price или цената препоръчителна за краен клиент. Отделно от това може да имаш някаква такса при самата покупка на мотора в магазина и за оформяне на документите, но ще е 150-200$.
    Митото май беше 8% върху фактурната стойност заедно с транспорта и след това ДДС 20% и митнически такси и простотии една камара, и 1-2 дена висене по митници ако сам си оправаш нещата.
    Честно казано за 1 мотор не е много оправдано да се занимаваш с всичко това.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #17
      До: Yamaha TTR 250 vs. Suzuki DR 250 vs. Kawasaki KLX 250 vs. Honda XR 250

      Първоначално публикуван от alterego Преглед на мнение
      и ориентировъчно колко би струвал технотеста(което ще си е бял кахър накрая)?
      Ето и актуален ЦЕНОРАЗПИС на ТЕХНОТЕСТ-АД

      ТЕХНИЧЕСКА ЕКСПЕРТИЗА

      Мотопеди - 33,60 лв.

      Мотоциклети ДО 350сс - 69,60 лв.

      Мотоциклити НАД 350сс - 84,00 лв.

      ЕДЕНИЧНО ОДОБРЕНИЕ - за внос от САЩ, Швейцария и извън ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ

      Мотопед - 180 лв.

      МОТОЦИКЛЕТ - 240 лв.

      Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

      Коментар


      • #18
        До: Yamaha TTR 250 vs. Suzuki DR 250 vs. Kawasaki KLX 250 vs. Honda XR 250

        Благодаря и на двамата за информацията.
        Грубо като го смятам за единична бройка няма никаква идея:
        Мотор - $4800 (Кавазаки КЛХ 250 )
        Такса в САЩ - $200
        Мито (8% върху цената плюс транспорта~$300) - $408
        Митнически такси в България - около 300 лв. (предполагам)
        Технотест - 300 лв. грубо
        Регистрация в КАТ ~ 150 лв.
        ОБЩО - 7 618 лв.

        Но така или иначе човека, от когото ми зависи транспорта в момента се разправя с две АТВта и ми се ще да видя как ще го направи, за да се изгради някаква методология и да видим дали в бъдеще бихме могли да го направим евентуално с по-голяма бройка.
        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

        Коментар


        • #19
          До: Yamaha TTR 250 vs. Suzuki DR 250 vs. Kawasaki KLX 250 vs. Honda XR 250

          Първоначално публикуван от alterego Преглед на мнение
          Благодаря и на двамата за информацията.
          Грубо като го смятам за единична бройка няма никаква идея:
          Мотор - $4800 (Кавазаки КЛХ 250 )
          Такса в САЩ - $200
          Мито (8% върху цената плюс транспорта~$300) - $408
          Митнически такси в България - около 300 лв. (предполагам)
          Технотест - 300 лв. грубо
          Регистрация в КАТ ~ 150 лв.
          ОБЩО - 7 618 лв.

          Но така или иначе човека, от когото ми зависи транспорта в момента се разправя с две АТВта и ми се ще да видя как ще го направи, за да се изгради някаква методология и да видим дали в бъдеще бихме могли да го направим евентуално с по-голяма бройка.
          Митото е 6%.
          Но при твойте сметки си забравил 20% ДДС в/у получената сума след облагане с мито.

          Коментар


          • #20
            До: Yamaha TTR 250 vs. Suzuki DR 250 vs. Kawasaki KLX 250 vs. Honda XR 250

            Упс, извинявам се Ето корекция с ДРЗ 250 (най евтиния вариянт):

            Мотор - $4400 (Сузуки ДРЗ 250)
            Такси в САЩ - $200
            Мито (6% върху цената плюс транспорта ~ $300) - $ 282
            ДДС - (в/у цена, транспорт и мито) - $ 996.40
            - въпреки, че не знам дали не е двойно облагане, защото би трябвало да е вкл. в крайната ритейл цена в САЩ
            Митнически такси в България - около 300 лв. (предполагам)
            Технотест - 310 лв. грубо
            Регистрация в КАТ ~ 150 лв.
            ОБЩО - 8 606.57 лв

            Извода, който си направих за себе си - ако имам пари за нов мотор, но не мога да избегна ДДСто и купувам по-малко от 10 бр., то звъня на jorojeton и купувам хондичка с кеф Но към момента не мога да си позволя мотор двойно по-скъп от колата си и май за тва съм пуснал тази тема А и да имам парите в момента май доста ще се зачудя дали да не купя втора ръка мотор и едно Сузуки самурай за всеки случай

            Благодаря на всички за включването!
            Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

            Коментар


            • #21
              До: Yamaha TTR 250 vs. Suzuki DR 250 vs. Kawasaki KLX 250 vs. Honda XR 250

              Да посъживим малко темата , че и аз се колебая точно между изброените , НО НО при мен ще се карат по асфалт - супермото версия , любителски с доза магарии (мечтата ми). Та някой да искаже мнение кой ще ми прилегне най-много на мераците

              Коментар


              • #22
                До: Yamaha TTR 250 vs. Suzuki DR 250 vs. Kawasaki KLX 250 vs. Honda XR 250

                Първоначално публикуван от ColdFusion Преглед на мнение
                Да посъживим малко темата , че и аз се колебая точно между изброените , НО НО при мен ще се карат по асфалт - супермото версия , любителски с доза магарии (мечтата ми). Та някой да искаже мнение кой ще ми прилегне най-много на мераците
                Първоначално публикуван от ColdFusion Преглед на мнение
                Да посъживим малко темата , че и аз се колебая точно между изброените , НО НО при мен ще се карат по асфалт - супермото версия , любителски с доза магарии (мечтата ми). Та някой да искаже мнение кой ще ми прилегне най-много на мераците
                Честно да ти кажа не знам как е трафика при теб, ама тука хората с колите като те видят с мотор и не се замислят дали трябва да те пазят или не. Имаи предвид, че освен цената на мотора в случая ще ти трябват поне 1000 лв. за капли, гуми, спирачни апарати и дискове, така, че виж това първо:

                http://moto-zone.bg/index.php?p=list_adds_one&id=39150

                http://moto-zone.bg/index.php?p=list_adds_one&id=39580

                сравни цената с нещо японско:

                http://moto-zone.bg/index.php?p=list_adds_one&id=39906

                и си помисли дали си струва да се блъскаш в трафик, където почти никои няма да те пази или си струва да се наслаждаваш на уникалната ни природа с нещо високопроходимо.

                Това поне бе моят начин на смяна на нагласата ми (първоначално се бях засилил да купувам едно сузуки за японския пазар, което мяза на далечен братовчед на Дукати Монстер

                Конкретно за въпроса - предполагам, че най-удачен би бил КЛХ, от гледна точка, че е единственият с водно охлаждане, но и другите са екстра, стига да не ги тормозаиш по супер много км наведнъж.

                Все пак по-просветените съфорумци да кажат
                Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                Коментар


                • #23
                  До: Yamaha TTR 250 vs. Suzuki DR 250 vs. Kawasaki KLX 250 vs. Honda XR 250

                  Предполагам, че си видял и тази тема:

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=36468

                  но за всеки случай
                  Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X