Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: CRF mania (само за пристрастени)

    Здравейте, колеги! Имам хонда црф 450 р 2003. Проблема е следниЯ - ритам и не ще да пали, пука в ауспуха и не ще. Това го прави, когато е студена. Топла горе-долу пали само на високи обороти и с газ.Проверих почти всичко вазможно - карбУратора изчистих, свещТа смених, центровката ми провериха и казаха, че си е добре. Ако може, някоЙ да помогне

    От модератора: Моля, спазвайне правописа!!!

    Коментар


    • От: CRF mania (само за пристрастени)

      Първоначално публикуван от vanetoo Преглед на мнение
      Здравейте, колеги! Имам хонда црф 450 р 2003. Проблема е следниЯ - ритам и не ще да пали, пука в ауспуха и не ще. Това го прави, когато е студена. Топла горе-долу пали само на високи обороти и с газ.Проверих почти всичко вазможно - карбУратора изчистих, свещТа смених, центровката ми провериха и казаха, че си е добре. Ако може, някоЙ да помогне

      От модератора: Моля, спазвайне правописа!!!

      Не си проверил най-важното ,а именно ,разстоянието на клапаните.От тях ти е проблема.
      Gas Gas ec 250

      Коментар


      • От: CRF mania (само за пристрастени)

        Коментар


        • От: CRF mania (само за пристрастени)

          Колко много модели! Гледал съм филм за великия Соичиро Хонда и компанията, която е ръководил и съм възхитен.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: CRF mania (само за пристрастени)

            Detailed rating
            Engine performance: 61.8
            39.7
            68.5
            67.7
            Reliability and problem-free driving: 71.7
            46.2
            68.3
            67.8
            Fun-factor: 71.7
            46.2
            71.9
            70.5
            Value for money: 69.2
            33.1
            66.4
            66.6
            Repair and maintenance costs: 52.0
            39.7
            60.0
            60.1
            Design and look: 61.8
            46.3
            68.7
            69.6
            Offroad capabilities: 86.5
            52.9
            67.3
            51.3
            Racing track capabilities: 69.2
            43.0
            57.6
            56.2
            Touring capabilities: 79.1
            43.0
            58.7
            62.3
            Accident risk:
            (excellent=
            low risk)
            71.6
            49.6
            64.1
            64.1
            Bar explanation 2012 Honda CRF250X
            2012 Yamaha WR250F
            Average for enduro/offroad bikes
            Average
            Сравнение между Хонда ,Ямаха и средно статистически ендуро мотоциклет.
            Последно редактирано от Иво Томов; 04-11-13, 13:03.
            Honda CRF 250 X
            Touareg 3.0 TDI

            Коментар


            • От: CRF mania (само за пристрастени)

              Колеги , от скоро и аз съм ендурист с CRF450R 2004г. имам запитване към вас:
              -приблизително на колко резервоара да проверявам клапаните ?
              - много рядко при подтегляне има едно " подритване " (склонен съм да мисля , че е касетата на съединителя) , та въпроса ми е , щом рядко "подритва" това голям проблем ли е и дали при по-износена касета започва да "рита" по-често?
              - когато е студен мотора пали по-лесно от колкото когато е загрял ? Защо ли ?
              Благодаря Ви предварително !

              Коментар


              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                Първоначално публикуван от jalil Преглед на мнение
                Колеги , от скоро и аз съм ендурист с CRF450R 2004г. имам запитване към вас: -приблизително на колко резервоара да проверявам клапаните ? ...
                На мен са ми казали "като спре да пали студен от ритане".
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: CRF mania (само за пристрастени)

                  Обратното е, при загрял мотор хлабините на клапаните се намалят от температурното разширение на метала и мотора пали по-трудно или ако няма вече хлабина, спира да пали. Затова щом трудно пали топъл, значи е време да се направи реглаж. За съединителя е вероятно да е касетата, но може и да е от неподходящо масло и като загрее повече, да не отделя добре. Смени го с подходящо и ако не се оправи, отвори и виж касетата в какво състояние е.

                  Коментар


                  • От: CRF mania (само за пристрастени)

                    Отварях капака на съединителя и касетата на пръв поглед е добре , ще пробвам с маслото , макар че "ритането" е рядко - едно на 20-30 подтегляния.А за паленето , както казах студен е ОК , а загрял без топлия смукач е невъзможно да се запали , със смукача от 2-ро , 3-то ритане пали. Това представлява ли проблем , в такъв смисъл да го покарам ли мотора още или сега да преглеждам клапаните ? Благодаря !

                    Коментар


                    • От: CRF mania (само за пристрастени)

                      Клапани проверявай на всяка смяна на масло,а маслото си сменяй на 10-15 моточаса.Мотора ти работи на по-багата смес което е добре ,лошо е когато сместа е бедна (на гориво) тогава прегрява и стават бели. Пробвай с изпиране на въздушния филтър! Успех!

                      Коментар


                      • От: CRF mania (само за пристрастени)

                        Ясно , благодаря много . Имам и един друг въпрос - генерацията от цилинтъра до ауспуха е нащърбена и е грозна , което ми дразни окото , та добър вариант ли е да я омотая с термо лента , имам такава 2мм ? Ще вреди ли на работата на двигателя ?

                        Коментар


                        • От: CRF mania (само за пристрастени)

                          Нищо няма да му стане.
                          Ето да се похваля аз:
                          Honda CRF 250R 2005 година.
                          Доста трудно намерих мотор в що годе оригиналния си вид.Не понасям кофти изпълнения за тунинг, боядисване на капаците и такива работи.
                          Ето го

                          ПП Някой може ли да ми каже, защо на лепенките пише RCF?Вземан е от официален сервиз на ходна и е бил на сина на собственика на магазина и си е ревизиран добре.Не го питах само за лепенките.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: CRF mania (само за пристрастени)

                            Първоначално публикуван от jalil Преглед на мнение
                            Ясно , благодаря много . Имам и един друг въпрос - генерацията от цилинтъра до ауспуха е нащърбена и е грозна , което ми дразни окото , та добър вариант ли е да я омотая с термо лента , имам такава 2мм ? Ще вреди ли на работата на двигателя ?
                            Не омотавай генерацията с тея глупости,ако неми вярваш забоди се в някое дере ще видиш че мотора ще кипне доста по бързо.За съединителя може да имаш или скъсана пружина или омекнала такава и при тръгване да притриса,предполагам проблема се появява когато гумата е пълна с кал.Изразявам мнение защото и двете неща съм брал ядове особено от термо лентата.И като цяло моделите 2004 са със проблемните клапани,но при редовна поддръжка няма да имаш ядове и успех с машина и най вече да имаш здрави китки.Ако има нещо питай
                            Последно редактирано от shyfx; 13-12-13, 20:54.

                            Коментар


                            • От: CRF mania (само за пристрастени)

                              Генерацията я омотах , за сега няма видими проблеми. За съединителя - подритва когато е студен мотора (90% от случайте , рядно когато е загрял). Клапаните са подменени с железни такива и по думите на предишния собственик са проверени наскоро , мисля да направя и аз това преди започването на сезона. Китките за сега са добре ( за сега ) мотора е много рязък и ме изморява бързо , но ми харесва и чакам сезона да го изпробвам както трябва. Има ли някой от София - Герман, Лозен, Горубляне , с когото мога да карам ?

                              Коментар


                              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                                Колега аз съм от Дружба.Карам от време на време в района.тел. ми е 0887271146 Ясен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X