Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: CRF mania (само за пристрастени)

    Здравейте колеги от днес и аз съм горд собственик на Honda CRF250-X HM, 2006г. Днес ходих да купя масло и филтър,предложиха ми да взема Motul 7100 4T 10w-40.Преди да го сипя реших да се консултирам с вас.Добър избор ли е за двигателя и скоростите?Благодаря

    Коментар


    • От: CRF mania (само за пристрастени)

      Идеално му е,сипвай смело.

      Коментар


      • От: CRF mania (само за пристрастени)

        Колеги , в талона ми пише ,че модела ми е F 250 variante X HM , 2006 г. , а аз си мислех че е CRF 250X, има ли разлика , между двата модела , тук из темите прочетох че HM е някакъв тунинг или нещо такова . Мотора е с ауспух Leo Vince, и ми се струва че е по-барнат от заводските.Също се притеснявам за поддръжката му , като на CRF 250X ли е ? Защото аз чета ръководството на CRF250X модела . Благодаря ви предварително.Скоро ще кача снимки да ви го покажа.

        Коментар


        • От: CRF mania (само за пристрастени)

          Има ли стартер или не ? Ако се кара на ръчка, и Х и Р да е, все ще си иска добро стопанисване, още повече че е 250 и върви все в оборот.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • От: CRF mania (само за пристрастени)

            Прегледах темата и видях, че има добавяни допълнителни тежести към маховика. Никъде обаче не можах да видя колко тежи самата тежест. Ако някои знае колко гр. е самата тежест и сподели ще е перфектно. Просто в момента съм направил тежест от 320гр. и не знам дали не е множко.
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • От: CRF mania (само за пристрастени)

              Има стартер Краси,фар , стоп , По пластмасите му пише Crf 250 , а на талона F 250 X variante HM , ще се радвам някой ако помогне.Явно пак си е Crf250X ама може ми някаква друга версия .

              Коментар


              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                Не ти е Х мотора,а crf250HM variant p e без стартер,значи твоя е друга модефикация,по новите имат стартери,но това е мотор правен на базата на Р модела,обади се в бултрако да видиш,че по номер на рама такава хонда няма,така че внимавай какво купуваш и поръчваш,защото доста неща са различни.Проучи по хубаво,почети в някой чужд форум за НМ,има инфо доста,аз карам НМ,но 450 и нямам стартер,всичките ми части са за Р,но пак ти казвам проучи хубаво,по-новите модели имат разлики,може и нещо на базата на Х да са правили,знам ли ги...

                Коментар


                • От: CRF mania (само за пристрастени)

                  Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                  Прегледах темата и видях, че има добавяни допълнителни тежести към маховика. Никъде обаче не можах да видя колко тежи самата тежест. Ако някои знае колко гр. е самата тежест и сподели ще е перфектно. Просто в момента съм направил тежест от 320гр. и не знам дали не е множко.
                  Моя се води 250 Х и го купих от Бултрако, има много добър въртящ момент в ниски обороти, а същевременно е много рязък при подаване на газ.



                  Сега на Буркана за първи път сина ми се опита да кара на такова майтапчийско състезание и други, които пробваха мотора споделиха, че е рязък като 450Х. Но по него нищо не е пипано, освен, че леко е свалена задницата за да може да го кара сина ми. А това, което ми харесва в него е че на първа катери навсякъде без да пипаш съединителя, на ниските му обороти буквално можеш да крачиш с него и не гасне.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: CRF mania (само за пристрастени)

                    Янис в смисъл може да има смесени части от R и от X , така ли мислиш , демек си е някаква тунинг сглобка.Днес му смених маслото и филтъра , не мисля да го отварям да проверявам клапани , поне не и този сезон .Някой знае ли къде мога да намеря инфо за него , за части и т.н Благодаря.

                    Коментар


                    • От: CRF mania (само за пристрастени)

                      А трябва да го отвориш да ги провериш.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • От: CRF mania (само за пристрастени)

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Моя се води 250 Х и го купих от Бултрако, има много добър въртящ момент в ниски обороти, а същевременно е много рязък при подаване на газ.

                        Сега на Буркана за първи път сина ми се опита да кара на такова майтапчийско състезание и други, които пробваха мотора споделиха, че е рязък като 450Х. Но по него нищо не е пипано, освен, че леко е свалена задницата за да може да го кара сина ми. А това, което ми харесва в него е че на първа катери навсякъде без да пипаш съединителя, на ниските му обороти буквално можеш да крачиш с него и не гасне.
                        Може и да влиза по-бързо в оборот от 450Х, но това не значи че е по-рязък. Със сигурност е възможно най-спокойният от 250R, 450R и X.
                        Карал съм състезателен 250X на HM базиран на 250R и наистина може да се каже че е разък, и твърд като окачване. Но той си е повече крос отколкото ендуро макар че се води Х, а и в Италия, официалния ендуро шампионат е по FIM, и трасетата са по-скоро кросови отколкото хард ендуро.
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • От: CRF mania (само за пристрастени)

                          Първоначално публикуван от cuba_libre Преглед на мнение
                          Янис в смисъл може да има смесени части от R и от X , така ли мислиш , демек си е някаква тунинг сглобка.Днес му смених маслото и филтъра , не мисля да го отварям да проверявам клапани , поне не и този сезон .Някой знае ли къде мога да намеря инфо за него , за части и т.н Благодаря.
                          Не,по-скоро или е на базата на Р,или на Х,но щом има стартер по-вероятното е да е по-рейсинг насочен Х модел,но пак казвам няма как да знам за твоя модел точно как е ..ще погледна като имам време в нета и ще пиша,ако открия нещо конкретно,за да не те заблуждавам ще копна линк,иначе или е Х или е Р,смесен не би трябвало да е,става много сложна работа,на табелата какво пише точно,смисъл за модела и варианта дали е variant p,или нещо друго пише..чакай сега видях,че си писал че е вариант Х,е са преди да легна ще разгледам малко и ще редактирам поста пак,ако намеря нещо..Значи от това дет аз разбирам от по новите модели,демек твоя вече има 2 модела,единия е cre f250x и cre f250r,разликата е точно както аз си мислех,стартера,демек най-вероятно твоя си е Х значи,ама се пак трябва да си сравниш,поне първите неща които вземеш,носиш,мериш и виждаш за Х ли е за Р,ли е..пише,че на Х модела карба му е от Р,демек може би неговите карантии са за Р(начи може верно да е сбирщайн от двата,ама италински не разбирам,а основно там се карат тия мотори..та там и пишат за тях),ама пак сфаляш и гледаш,така всичко ще е сигурно,сори за дългия пост,ама го допълвам два пъти.
                          Последно редактирано от qnis; 29-03-13, 22:29.

                          Коментар


                          • От: CRF mania (само за пристрастени)

                            Мисля, че няма да има някакви неразрешими проблеми с частите, защото основните консумативи ,които се сменят и при двата варианта X/R са едни и същи - биела, бутало, цилиндър, клапани, съединител/касета, ангр. верига. Не виждам, кой ще сменя картери, скорости, р. вал и тн. - неща, които почти не се налага да се сменят.Всички лагери по окачване, капли, кормилен вал, също са идентични.
                            Силата е нищо без контрол.

                            Коментар


                            • От: CRF mania (само за пристрастени)

                              Мотора ти е X просто е доработен (Сглобен) в Hm Italy. Единствената разлика от стандартния модел е в по-доброто окачване, по-големия карбуратор, ауспух леовинче и подобрена ел.инсталация. Имал съм същия и разликата във вървенето е осезаема от стандартния модел.
                              Последно редактирано от viki terzieva; 30-03-13, 11:12.

                              Коментар


                              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:196.5 КБ
ID:5465768Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:221.0 КБ
ID:5465769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:218.8 КБ
ID:5465770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:2
Размер:139.1 КБ
ID:5465772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:2
Размер:152.0 КБ
ID:5465773
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X