Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: CRF mania (само за пристрастени)

    Aз си взех алуминиева на GADGED от мобиле за 50лв(втора употреба)и съм много доволен,имаше и пластмасови,когато аз си търсих,но предпочетох алуминиевата.Каквато и да вземеш е по-добре от колкото без нищо На твое място щях да си взема тази на DEVOL ,по-ефтина е и вероятно по-здрава(това нз).

    Коментар


    • От: До: CRF mania (само за пристрастени)

      Ето линк за подржката на CRF 250X 2007 г. много подробно но само на англииски,185 страници.
      .
      http://www.ahm-ownerlink.com/assets/...07_CRF250x.pdf
      Последно редактирано от Иво Томов; 03-02-13, 09:12. Причина: Редакция
      Honda CRF 250 X
      Touareg 3.0 TDI

      Коментар


      • От: CRF mania (само за пристрастени)

        Здравейте, да ви се похваля от скоро и аз се сдобих с CRF 250R
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:205752_594449917247664_2007105715_n.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5452016

        Коментар


        • От: CRF mania (само за пристрастени)

          Моля за съвет,ухото на капачката за масленият филтър е счупено заедно с парче и полвината от резбата на самата основа.(долната част)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-02-16-406.jpg
Прегледи:1
Размер:209.6 КБ
ID:5454226
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-02-16-407.jpg
Прегледи:1
Размер:243.2 КБ
ID:5454227Как е наи добре да се поправи или нов капак,течен метал,наваряване може ли (мисля че основата е магнезии).
          Не знам дали се вижда добре проблема на снимката.Хонда црф250х 2006г.
          Все още няма теч на масло .
          Последно редактирано от Иво Томов; 16-02-13, 22:14.
          Honda CRF 250 X
          Touareg 3.0 TDI

          Коментар


          • От: CRF mania (само за пристрастени)

            Моля за малко инфо..... Скоро се запалих по мотокроса/ досега бях горд собственик на CBR1000RR/, сега CRF450 - маслото MOTUL 5000 10W40 достатъчно добро ли е за тази машина/ досега е карана с това или поне така ме увериха / или да пробвам с нещо друго. Всъщност всяка една инфо относно поддръжката би ми помогнала като начало.Благодаря!!

            Коментар


            • От: CRF mania (само за пристрастени)

              По-важно е да сменяш маслото на време и често. Иначе това 5000 е полусинтетика, не че е лошо, но за тази цена има синтетични масла които са много по устойчиви, при специфичното натоварване на кросовите двигатели.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                Споделям първи впечатления от добавянето на 500 грама тежест към оригиналния маховик на 450R, което приравнено е към 16-17oz, може би най-голямата възможно добавена тежест без да се налага модифициране на капака. С малко повече мерене и проби се събират макар, че за модела от 2002 - 2003г. дават мах. 13oz ,което е към 370гр.Даже, могат да се добавят още около 70-80гр. вътре в самия ротор. Всичко е изработено на машини - нишкова ерозия, координат, плосък шлайф и естествено стуг.

                Та, първите ми наблюдения и впечатления, не са тези които очаквах. Имам чувството, че мотора стана още по-рязък и избухлив. Няма и помен от очакваното туп-туп-туп тръгване, без да копае дупки. Появи се странно гаснене. Както си работи на оборот и, ... пат - кихне и закове. Поразрових се и - ДА, този проблем го има описан по чуждите форуми и човека, който пише за него е пробвал какъв ли не джетинг на карба и ,НЕ ... Някой, ако се е сблъсквал или знае решение на подобен проблем - нека да сподели.

                Две думи за стоманените клапани. Бях пред дилемата титаниеви или стоманени всмукателни клапани поради факта, че попаднах на две-три мнения от сорта на - със стоманени мотора трудно се развърта, по-малко върви, става по-муден и т.н.
                Няма нищо вярно от тези неща - даже, мотора върви осезаемо повече, което не е голям плюс - той, достатъчно си вървеше и преди. Който се чуди, да не му мисли много и изказвания от типа на - ще се подбия леглата на клапаните и после ще трябва глава, са несериозни според мен. Добре де, изпускателните като са стоманени и са къде по-натоварени термично, да не би да подбиват легла .Аз за 4,5 години ,корекция на разстоянията на изп. клапани не съм правил - нямаше нужда.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:134.6 КБ
ID:5457137

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:5457138

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5457139
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • От: CRF mania (само за пристрастени)

                  Първоначално публикуван от YBM Преглед на мнение
                  Моля за малко инфо..... Скоро се запалих по мотокроса/ досега бях горд собственик на CBR1000RR/, сега CRF450 - маслото MOTUL 5000 10W40 достатъчно добро ли е за тази машина/ досега е карана с това или поне така ме увериха / или да пробвам с нещо друго. Всъщност всяка една инфо относно поддръжката би ми помогнала като начало.Благодаря!!
                  Препоръчвам ти 300v ,може 10w40,а в големите жеги 15w50 или 15w60.

                  Коментар


                  • От: CRF mania (само за пристрастени)

                    Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                    Моля за съвет,ухото на капачката за масленият филтър е счупено заедно с парче и полвината от резбата на самата основа.(долната част)[ATTACH=CONFIG]549637[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]549638[/ATTACH]Как е наи добре да се поправи или нов капак,течен метал,наваряване може ли (мисля че основата е магнезии).
                    Не знам дали се вижда добре проблема на снимката.Хонда црф250х 2006г.
                    Все още няма теч на масло .
                    Намерих инфо .
                    Ако някои търси като мен,тук е темата:http://www.offroad-bulgaria.com/show...FF%E2%E0%ED%E5
                    Последно редактирано от Иво Томов; 26-02-13, 12:07.
                    Honda CRF 250 X
                    Touareg 3.0 TDI

                    Коментар


                    • От: CRF mania (само за пристрастени)

                      Още един се присъединява към вас червените Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0215.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5457345
                      Не е важно колко години си живял, важно е колко живот си имал през годините !!!

                      Коментар


                      • От: CRF mania (само за пристрастени)

                        Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                        Две думи за стоманените клапани. Бях пред дилемата титаниеви или стоманени всмукателни клапани поради факта, че попаднах на две-три мнения от сорта на - със стоманени мотора трудно се развърта, по-малко върви, става по-муден и т.н.
                        Няма нищо вярно от тези неща - даже, мотора върви осезаемо повече, което не е голям плюс - той, достатъчно си вървеше и преди. Който се чуди, да не му мисли много и изказвания от типа на - ще се подбия леглата на клапаните и после ще трябва глава, са несериозни според мен. Добре де, изпускателните като са стоманени и са къде по-натоварени термично, да не би да подбиват легла .Аз за 4,5 години ,корекция на разстоянията на изп. клапани не съм правил - нямаше нужда.
                        Добре аз само да попитам за клапаните.?
                        Каква е причината да се сложат стоманени клапани?
                        По издържливи,по евтини или.
                        Аз все си мисля че Хонда е конструирана със титаниеви.
                        Питам понеже и аз ще сменям,ама мисля да сложа оригинални.Но все пак е полезна дискусията.

                        Коментар


                        • От: CRF mania (само за пристрастени)

                          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                          Добре аз само да попитам за клапаните.?
                          .....
                          Отговарям веднага. Мотора спря тотално да пали на Копринка и му свалих главата с идеята да слагам стоманени вс. клапани, за да го ''задуша' поне малко / такива отзиви бях прочел по-рано/. Клапаните са осезаемо по-тежки от оригиналните, които са по 16гр. и затова стоманените са в комплект с пружини. Вземах ги от едно намаление за 160лв. компл. срещу 250лв. за титаниеви. Покрай клапаните и зимните месеци когато не се кара активно си рекох - като ще гарга, да е рошава, и разцепих двигателчето за една ревизия. Двигателя ,до тази момент не беше разглобяват - никъде нямаше следи от стъргани гарнитури, а всеки който е отварял, знае колко трудно се стържат -особено между картерите. Смених и биелата / все пак мотора е на 10год/ и ангр. верига. Цилиндъра, буталото и сегментите бяха във всички норми по мануала.
                          Това желязо, което добавих към ротора в комплект с железните клапани, трябваше за направят мотора по-нормален за каране ,но....НЕ, точно обратното стана. Сега, с отвиването на газта мотора вместо да ускорява напред, се изстрелва нагоре без значение на коя скорост е. Направо не знам какво да го правя
                          Другото нещо, което наклони везните към стоманените кл. беше състоянието на изпускателните които също са стоманени - нямаха и следа от работа по работната периферия. Хлабината им не съм променял за времето в което аз съм го карал, даже сега при сглобяването се наложи да ДОБАВЯ по 0,1мм. към разстоянията с нови пулчета.
                          Силата е нищо без контрол.

                          Коментар


                          • От: CRF mania (само за пристрастени)

                            Не знам ама моя мотор е с тежест и спрямо другата Хонда която е без тежест осезаемо е по слаб.
                            Не знам дали е толкова значима тая тежест,ама мен ме дразни,искам да реагира веднага.
                            Напоследък ме дразни,вярно кклапаните са за смяна.Мотора си пали ама предполагам.
                            Ще ги сменя и ако не ми харесва ще махна тежеста.

                            Коментар


                            • От: CRF mania (само за пристрастени)

                              Аз мисля,че в случая тежеста е проблема,а относно клапаните подкрепям маки449 за стоманените.

                              Коментар


                              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                                ...Мотора си пали ама предполагам..
                                Щом пали още е добре. Моя спря да пали от манивела студен, намалих разстоянията с 0,1мм. на всмук. клапани, карах го още 5-600км и пак спря да пали. На Копринка го запалих с бутане и като се прибрахме, го разглобих. Ако пулчетата са дебели 1.7 -1.8мм., значи има още живот в клапаните.
                                Силата е нищо без контрол.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X