Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: CRF mania (само за пристрастени)

    Имам едно питане.Втулките на задната ос имат ли някакъв луфт.Или като на КТМ-а трябва да влизат плътно по оста.
    Предполагам че за всички ЦРФ-и ще е еднакво.
    на японските мотори не са чак толкова плътно набити като на ктм
    МААЛКО по хлабави са но подчертавам малко

    Коментар


    • До: CRF mania (само за пристрастени)

      Това са дистанционни втулки.
      Вътрешната втулка държи точна дистанция между самите лагери, а двете външни дистанция м/у лагерите и вилката.
      Това е ясно на повечето.
      По този начин се разтоварва аксиалния напън върху лагерите.
      Не е супер важно втулките да са адски плътни и без никакъв луфт.
      Луфт е важно да няма м/у оста и лагерите, защото там е цялото натоварване.
      Втулките носят само на страничен(аксиален) напън и като се стегне оста те нямат мърдане.
      Всичко това не означава, че втулките трябва да имат милиметри луфт.
      Някакви десети е нормално и достатъчно.

      Коментар


      • До: CRF mania (само за пристрастени)

        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
        Това са дистанционни втулки.
        Вътрешната втулка държи точна дистанция между самите лагери, а двете външни дистанция м/у лагерите и вилката.
        Това е ясно на повечето.
        По този начин се разтоварва аксиалния напън върху лагерите.
        Не е супер важно втулките да са адски плътни и без никакъв луфт.
        Луфт е важно да няма м/у оста и лагерите, защото там е цялото натоварване.
        Втулките носят само на страничен(аксиален) напън и като се стегне оста те нямат мърдане.
        Всичко това не означава, че втулките трябва да имат милиметри луфт.
        Някакви десети е нормално и достатъчно.
        Има си голям луфт ако питате мене, щом остта можеш да извадиш на ръка, значи има голям луфт.
        Нямане на луфт според моите скромни познания е когато остта е набита на преса в лагерите.
        Тук това е нвъзможно защото няма как да си сменяш гумата, веригата, пиньона и др. ПМС

        Коментар


        • До: CRF mania (само за пристрастени)

          Ванка, позволи едно уточнение?!

          Луфт във втулките има. Споменах го и горе.
          Но м/у оста и лагерите липсва какъвто и да е такъв.
          Това, че оста влиза на ръка не значи, че има луфт.
          Има само допуск, който позволява по-лесно съединяване на детайлите, но не и луфт.
          Ако между оста и лагерите се остави дори и минимален такъв, това ще ги съсипе за по-кратко време именно от ударите и чукането на луфта.
          А и не само... след известна експлоатация по този начин оста ще се износи и издълбае точно където контактува с лагерите.

          Това е лично мнение. Не съм нито стругар, нито фрезист.
          Шлосерство също не съм учил в училище
          Така че, ако трябва поправете ме.

          Коментар


          • До: CRF mania (само за пристрастени)

            Има разлика при КТМ и Хонда и тя е:
            остта на КТМ минава през втулките които от своя страна са набити в лагерите и то доста плътно. При Хонда втулките са само дистанционни и опират странично на лагерите, а остта минава през самите лагери.
            Луфт при набиване на остта няма нито на КТМ нито на Хонда, това си е технологичен допуск както казва Жоро, при който хлабината е такава че сглобката се получава добър пакет, който след притягане на остта става абсолютно плътен.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • До: CRF mania (само за пристрастени)

              Ми от моя първи пост до тук всички казваме едно и също....

              Коментар


              • До: CRF mania (само за пристрастени)

                За какъв луфт става въпрос в кои втулки?Ако е за втулките с номер 8 то при свалена капла единственото на което те се даржът са семерингите каде точно е луфта?
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • До: CRF mania (само за пристрастени)

                  Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                  За какъв луфт става въпрос в кои втулки?Ако е за втулките с номер 8 то при свалена капла единственото на което те се даржът са семерингите каде точно е луфта?
                  Това с номер осем не знам кое е.Става въпрос за луфта на втулката спрямо оста.
                  Колегите в горните постове са обяснили каквото ме интересуваше.
                  Досега сменях лагери само на КТМ-а.На около 1500км.
                  На ЦРФ-а малкото жълто човече сложило 3 лагера.И изкараха повече от 7000км.
                  ........................
                  Иван Маринов
                  CRF 250 X
                  Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                  Коментар


                  • До: CRF mania (само за пристрастени)

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    Има си голям луфт ако питате мене, щом остта можеш да извадиш на ръка, значи има голям луфт...
                    Луфт=Luft=Въздух (немски)
                    Допуск е границите в които може да варира размера на даден детайл. Примерно диаметъра на някаква ос ако е 12мм допуска може да е -0.05 до +0.01
                    Това за което говорите тука е стегнатост на сглобката. Хлабава е когато оста е с някоя стотна по-тънка от отвора в който влиза. Ако е по-дебела си трябва чук
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • До: CRF mania (само за пристрастени)

                      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                      Има си голям луфт ако питате мене, щом остта можеш да извадиш на ръка, значи има голям луфт.
                      ПМС
                      На Японските мотори(а може и на другите но незнам) и лагерите на коляновия вал се вадят на рака от картерите ама луфт няма
                      0888 074 049

                      Коментар


                      • До: CRF mania (само за пристрастени)

                        манията при нас е пълна има и още 2 ,но днес не присъстваха, а този на последната снимка от вчера е мой ,много ме радва ,най-накрая си взех това което ми е на сърцето









                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Chinela; 01-11-09, 18:10.

                        Коментар


                        • До: CRF mania (само за пристрастени)

                          Браво и честито...завиждам ти за групата, а колко членски внос ще ми искате да се присъединя към вас.

                          Коментар


                          • До: CRF mania (само за пристрастени)

                            За теб ще е без пари ,с такъв мотор го заслужаваш ,даже кажи какво ние да плащаме за да се присъединиш

                            Коментар


                            • До: CRF mania (само за пристрастени)

                              Здравейте CRF пристрастени маняци (: Много сте готини и много ви се радвам. Продалжавайте да се забавлявате в сьщия дух, само умната. Гледах клиповете на Sofrace и мисля че познавам някои от момчетата.

                              Приемате ли мадами в групата? (:

                              Коментар


                              • До: CRF mania (само за пристрастени)

                                Кольо защо не се похвали от къде се сдоби с тази хубавица (Honda).Където ме срещнеш трябва да ме черпиш.
                                Живей за мига.
                                Honda CRF-250X
                                [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/customprofilepics/profilepic2708_1.gif[/IMG]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X