Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: CRF mania (само за пристрастени)

    За радиаторите гардове- то е ясно, ама е друга тема.

    ЦРФ не е превозно средство, а съзтезателна машина, която ми се струва, че е разработена предимно с цел да смазва конкуренцията по съзтезанията, а не, за да могат любителите да си я карат безгрижно където им душа иска. Доста компромиси с поддръжката са направени в името на лекотата, динамиката и т.н.

    Наскоро четох за ЦРФ 450 2009, че се получава някакъв конденс и вода влиза в картера с маслото. На многобройните запитвания по проблема, официалния отговор на Хонда е : "Сменяйте си често маслото"

    Та не мисля, че в заданието за производството на ЦРФ пише: "да върви 100г. без да го пипаш". Виж, при другите модели го има като приоритет. Такава е реалността - "performance first" - at any cost

    За да не ме разбере някой погрешно... Скоро смятам да си сменя мотора и вероятно ще е за същия по-нова година, надявам се с инжекцион.

    Коментар


    • До: CRF mania (само за пристрастени)

      ето тук има новостите за 2010 http://www.motocrossactionmag.com/ME...14FAD84EE6F221
      ако някой иска може да преведе точките от 1 до 6 ,мисля че това е новото

      Коментар


      • До: CRF mania (само за пристрастени)

        Малко снимки от последното каране, мисля, че Чинела няма да има нещо против







        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • До: CRF mania (само за пристрастени)

          Здравейте,имам възможност да си внеса мотор от Англия,ориентирал съм се към CRF450R,но от първите години (2002/3),тъй като са първите години на модела,предполагам имат разни "дефекти" и недоизчислености,някой по запознат - какви са те,за какво да внимавам при покупката на по стар мотор от този тип,и всичко което се сетите по темата
          Благодаря

          Коментар


          • До: CRF mania (само за пристрастени)

            Колега няма лоша Хонда.
            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

            Коментар


            • До: CRF mania (само за пристрастени)

              Първоначално публикуван от garkoff Преглед на мнение
              Здравейте,имам възможност да си внеса мотор от Англия,ориентирал съм се към CRF450R,но от първите години (2002/3),тъй като са първите години на модела,предполагам имат разни "дефекти" и недоизчислености,някой по запознат - какви са те,за какво да внимавам при покупката на по стар мотор от този тип,и всичко което се сетите по темата
              Благодаря
              Освен проблема с клапаните и главата за което доста е писано във форума, не знам за друг.
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • До: CRF mania (само за пристрастени)

                Моят е 2003. Значи , за да издържат клапаните повече, гледаш в двигателя всичко да е чисто- масло и филтъра за въздуха, проверяваш пуловете и това е. Като все пак се износят за около сезон + ги сменяш - 350лв. Другото, смея да твърдя е направено по-здраво от на повечето мотори. Като го вземеш е почти сигурно че трябва да му направиш клапаните , а и вероятно бутало.

                "Проблемът" с тази година мотори е, че има неукротена сила- много рязко дърпа и мори, ама е страшен кеф да се изтрелваш с него
                успех.

                Коментар


                • До: CRF mania (само за пристрастени)

                  Доколкото знам имат и лек проблем с водната помпа, но няма нищо непоправимо.

                  Коментар


                  • До: CRF mania (само за пристрастени)

                    11 Oz или 13 Oz маховик да си поръчам? имайки предвид че не съм най-екстремният карач, но ми идва малко бързичък по горските пътеки. Мотора е CRF450R 2002

                    Коментар


                    • До: CRF mania (само за пристрастени)

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      11 Oz или 13 Oz маховик да си поръчам? имайки предвид че не съм най-екстремният карач, но ми идва малко бързичък по горските пътеки. Мотора е CRF450R 2002
                      И двата ще са ти ОК, няма голяма разлика.

                      Коментар


                      • До: CRF mania (само за пристрастени)

                        Аз също искам да си взимам CFR450R 2010 година обаче не знам от къде. Знаете ли някакъв сайт в Австрия
                        Аз проверих в Германия са по 7500 евро
                        Последно редактирано от Тодор Пашов; 20-10-09, 20:19.

                        Коментар


                        • До: CRF mania (само за пристрастени)

                          пиши на bobimx или на ники крейзи фокс ,също и на Краси ,все някой от тях би трябвало да може да ти помогне

                          Коментар


                          • До: CRF mania (само за пристрастени)

                            Имам едно питане.Втулките на задната ос имат ли някакъв луфт.Или като на КТМ-а трябва да влизат плътно по оста.
                            Предполагам че за всички ЦРФ-и ще е еднакво.
                            ........................
                            Иван Маринов
                            CRF 250 X
                            Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                            Коментар


                            • До: CRF mania (само за пристрастени)

                              Това мисля, че ще се хареса на всички ''пристрастени''.

                              Коментар


                              • До: CRF mania (само за пристрастени)

                                Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                                Имам едно питане.Втулките на задната ос имат ли някакъв луфт.Или като на КТМ-а трябва да влизат плътно по оста.
                                Предполагам че за всички ЦРФ-и ще е еднакво.
                                Задната ос както знаеш много добре лагерува на 3 лагера и между тях има дистанционна втулка.
                                Другите две са между лагерите и вилката, за луфт не знам, но оста си влиза плътно, но свободно през тях, те са по-скоро един вид сепаратори отколкото втулки.

                                Дано съм те разбрал правилно.
                                Номер 8 и 9 са втулките.

                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X