Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161219_131808.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5738473
    Приемам предложения ,какво да го правя този статор ? То е ясно ,че плаче за нов ,но не ми се разделя с 400 лева .Отчупеното парченце се захваща на много малка площ ,отделно е от някаква сплав и заваряването ми изглежда невъзможно .Като мерих с мултицета всичко изглеждаше наред ,но сега гледам ,че едната намотка е прекъсната ,та и пренавиване ще трябва .

    Коментар


    • Re: От: GAS GAS 300+/гас мания/

      Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
      .
      ако е същия....
      http://www.ebay.co.uk/itm/GAS-GAS-GA...sAAOSwpLNYAP7H

      Коментар


      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

        Същият е kokusan 2k3 ,стават и от ктм .Но ще мъча да го оправя някак ,ако не стане до пролетта ,ще се купува нов .

        Коментар


        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

          Божидар 0888876795. Момчето от Ловеч, звъни му да се разберете за заварка - . Пешо 0887869589 от Карлово ще ти го навие .
          Силата е нищо без контрол.

          Коментар


          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

            Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]895383[/ATTACH]
            Приемам предложения ,какво да го правя този статор ? То е ясно ,че плаче за нов ,но не ми се разделя с 400 лева .Отчупеното парченце се захваща на много малка площ ,отделно е от някаква сплав и заваряването ми изглежда невъзможно .Като мерих с мултицета всичко изглеждаше наред ,но сега гледам ,че едната намотка е прекъсната ,та и пренавиване ще трябва .
            Това не е следствие от вибрации , а от неправилно ползване на ударна отвертка или обикновена в комбинация с ударен инструмент - вижда се даже , че и планката на датчика ти е крива точно там . Заварява се и става по-здраво от яйце .

            Коментар


            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

              Възможно е ,с обикновена отвертка го отвих ,но натисках леко ,болтчето беше лепено .Утре отивам до Ловеч за заварка и после ще ти го пратя за пренавиване

              Коментар


              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                Дано да не цам или магнезий защото няма заваряне.
                Ако е алуминии няма проблем.

                Коментар


                • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  Дано да не цам или магнезий защото няма заваряне.
                  Ако е алуминии няма проблем.
                  За цам не съм сигурен, но магнезий съм чувал, че се заварява от хора които знаят как става и имат дългогодишен опит в заваряването.
                  Ако пък не стане със заварка може да се мине към друг вариант.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161220_150658_1.jpg
Прегледи:1
Размер:269.1 КБ
ID:5738551
                    Майсторът е печен ,стана по здраво от оригинала .

                    Коментар


                    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                      Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
                      Майсторът е печен ,стана по здраво от оригинала .
                      Той заварява тръбичките на радиаторите, че това ли ще му се опре..
                      Силата е нищо без контрол.

                      Коментар


                      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                        Днес сглобих гаската ,но пак не даде искра .Явно съм отчупил парчето при свалянето и проблемът не е в датчика .Датчикът дава 100 ома съпротивление ,запалването 13,1 ома ,бобината 13,36 хиляди ома без лула и 18,58 хиляди с лула .Копчето за гасене съм го откачил ,свещи имам нови . Всичко изглежда наред ,според мен остава само електрониката .Ако някой колега има време и му се занимава ,да му пратя електрониката да я закачи на неговия мотор ,да проверим дали работи .Плащам доставката и почерпката е задължителна .Мисля ,че ще стане на гаски 250-300 от 2000 до 2004-5 година ,след това са с друга букса .
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161222_141052.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5738638

                        Коментар


                        • Re: GAS GAS 300+/гас мания/

                          Виж как плочката ляга на двигателя, дали заварката опира някъде и не ляга добре.
                          Също провери разтоянието между датчика и маховика когато палеца минава до датчика, да не би от заварката захващането да е избягало нанякъде.

                          Коментар


                          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                            Плочата си ляга добре ,няма проблем .А датчика пробвах да го държа на различно разстояние от 1мм до 4-5 ,но искра няма .Най-вероятно парченцето от плочата съм го отчупил при разглобяването ,а проблемът е някъде другаде .Според мен по метода на излючването проблемът е електрониката ,но не мога да бъда напълно сигурен .Има ли някакъв начин да я проверя ?

                            Коментар


                            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                              Това дават за 2К3 запалването като на твоя мотор.

                              2K-3 Pulser coil red – green 100 Ω +/-15%
                              Exciter black/red – red/white 12.7 Ω +/-15%
                              Charge coil ground – yellow 0.65 Ω +/-15% white – yellow 0.16 Ω +/-15%

                              .. и да - на моделите до 2004-та CDI-то е като твоето, след това е друго.
                              Силата е нищо без контрол.

                              Коментар


                              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                                Първо провери дали има някакво захранване към електрониката. Провери без да е включена електрониката и след това я включи. С бобина и без нея... Провери самата бобина дали работи. Ако разбереш бобината и намотките дали са здрави е ясно от къде е проблема.
                                На мен ми се струва доста голямо съпротивлението в лулата, не знам дали трябва да е толкова.
                                EXC TPI 2019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X