Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

    За капачките да се вземат такива от Ямаха да речем, ако не се лъжа беше на 1.1 бара. На бетата мисля, че ми беше 1.4 бара.
    Цилиндъра при мен се оказа направо нов и си поръчах бутало с буквата А отново на Вертекс. Цената на която ще го взема е 240лв. Не съм гледал за цени..., вдигнах телефона и поръчах на човек от който си взимам разни части. Ако цената е добра и някой му трябва нещо на Л.С ще му дам координати...
    Лагери си взех на Koyo цената на 4-лагера и всички семеринги по мотора 46лв.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

      Капачка от Ямаха не става Има КТМ-ски на 1.2 бара/
      Лагерите ако са с полиамидни сепаратори. по-добри ги подмени преди да ги сложиш/
      Силата е нищо без контрол.

      Коментар


      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

        А има ли за тези мотори бутало Висеко.Колко би струвало?
        Искам да кажа дали Висеко правят за Газките бутала.
        Нямам познания за цвайките, но си мисля че Вертекс и Прокс са компромисни варианти.
        На моя колега синчето тренира мотокрос и знам че освен Висеко нищо не издържа.Сменят по няколко бутала в годината.

        Коментар


        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

          Има. Стефчо от Севлиево може да ти намери или си поръчваш от Щатите - за 300-та е 130 долАра, за 250-то са 100USD . Аз слагам на ATHENA ковани и биват - щом на Искрен удържа на дясната му китка два сезона.
          Силата е нищо без контрол.

          Коментар


          • Re: От: GAS GAS 300+/гас мания/

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            А има ли за тези мотори бутало Висеко.Колко би струвало?
            Искам да кажа дали Висеко правят за Газките бутала.
            Нямам познания за цвайките, но си мисля че Вертекс и Прокс са компромисни варианти.
            "Оригиналните" бутала на КТМ са vertex, така че не е компромис за цвайките.

            Коментар


            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

              Колегите от Стара Загора карат с капачки 2.0,компромисния вариант е 1.8 всичко надолу мотора ври и кипи.

              Коментар


              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                Колегите от Стара Загора карат с капачки 2.0,компромисния вариант е 1.8 всичко надолу мотора ври и кипи.
                Това не важи за Гаската. Бил си свидетел преди три години ,на 36 градуса - без вентилатори и с оригиналните 1.2 капачки.
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                  Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                  Лагерите ако са с полиамидни сепаратори. по-добри ги подмени преди да ги сложиш/
                  Каква е причината да ги подменя ако не са с метални сепаратори.
                  Също така при мен лагерите са само сачмени, само на избирача са иглени. До колкото разбрах от предния ти пост за лагерите при теб единя лагер на един от двата вала е иглен и той бил проблемен.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                    Лагерите на избирача при мен са иглени и двата ,а на к. вал единия (левия) е ролков NTN 206Е C3 .Същия лагер е и при други мотори(КТМ) е проблемен с това, че ролките са разделени с полиамиден сепаратор и с времето се чупят секции между ролките, от което следва събирането им една до друга .Чува се леко чукане от ролките една в друга, само когато бавно се рита на манивела. Препоръчително е при отворен мотор да се сменя този лагер.
                    Слагал съм на к. вал (който е с два еднакви съчмени лагера - това са първите модели до 2001г), лагери на KOYO с пластмасов сепаратор и не изкараха и 500км като се стопиха или счупиха сепараторите - това ми е първи и последен път. На първичния и вторичния валове оригиналните лагери са си с метални сепаратори и са на FAG.
                    Силата е нищо без контрол.

                    Коментар


                    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                      Аз съм взел лагери на Koyo за скоростите. Сепаратора е пластмасов, но това според мен не е проблем за скоростите. Вече на КВ сачмен лагер с "пластмасов" сепаратор не е ОК най малко заради оборотите. Защото някои казват, че тези с пластамасата не издържат на високи обороти, други пък твърдят обратното и не знам. Аз знам, че тези с пластмасата са по тихи.

                      Лагерите на КВ принципно бях решил да не ги сменям. Не усещам/чувам... каквито и да било симптоми да има проблем с тях. Левия лагер не съм го гледал защото КВ остана на левия картер и не съм го вадил. Десния пък е капсулован и отново не може да му се види състоянието вътре.
                      При мен всички лагери са на SKF explorer, единствено на първичния вал на скоростите от страната на помпата на съединителя е някакъв италиански и на вторичния вал от страната на манивелата е същия италиански лагер.
                      П.С. за скоростите мога да ги сменя с такива на FAG и метален сепаратор, Koyo се предлага само с текстолит (полиамид със стъклени нишки) но някак си вътрешно предпочитам Koyo.
                      П.С2 сега започнах да се зачудвам дали да пипам тези на КВ. Досега колкото 4Т двигатели съм отворил никога не е имало нужда да се сменят тези на КВ. А не е да кажеш, че мотора е на година две, говоря за 10+ годишен мотоциклет.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                        Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                        П.С2 сега започнах да се зачудвам дали да пипам тези на КВ. Досега колкото 4Т двигатели съм отворил никога не е имало нужда да се сменят тези на КВ. А не е да кажеш, че мотора е на година две, говоря за 10+ годишен мотоциклет.
                        Подкрепям напълно.

                        Коментар


                        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                          ..извинявам се - грешно съм написал FAG Лагерите са SKF и са заводските, и на моя бяха двата Италиански. Не е нормално да остане вала на левия картер, защото лагера се дели на две. Гривната е набита на шийката на вала ,а лагера остава набит в картера. Друг е въпроса, вече на твоя като е 2013 дали не са върнали стария вариант с два съчмени ,който за мен е по-надежден.
                          Силата е нищо без контрол.

                          Коментар


                          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Подкрепям напълно.
                            На две - три годишен може и да са OK. Аз съм правил на два 2006-та и един 2005-та, като и на трите машини имаше отчупени парчета между ролките.
                            Силата е нищо без контрол.

                            Коментар


                            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                              Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                              ..извинявам се - грешно съм написал FAG Лагерите са SKF и са заводските, и на моя бяха двата Италиански. Не е нормално да остане вала на левия картер, защото лагера се дели на две. Гривната е набита на шийката на вала ,а лагера остава набит в картера. Друг е въпроса, вече на твоя като е 2013 дали не са върнали стария вариант с два съчмени ,който за мен е по-надежден.
                              Лагерите на скоростите както и десния на КВ не са набити във валовете. Влизат и излизат съвсем спокойно, това съм го виждал само при Ямаха. Левия лагер на КВ не помръдва на никъде, съвсем леко съм опитал да извадя вала от лагера, но не помръдна. Преди да го мъча ще изкарам семеринга да видя да няма нещо което да го държи, другия вариант е просто да е запекъл. Сега ще видя от менуала с частите дали по номер няма да излезе нещо в нета за да разбера поне какъв е лагера.
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                                Според менуала на твоя излиза ,че левия лагер на к. вал е 6206 ,който е с идентични размери с проблемния ролков NJ206E - 30х62х16. Това е добра новина и явно са осъзнали недостатъка му макар и късно.
                                Силата е нищо без контрол.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X