Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

    Това са снимките които съм направил, като цяло съм си снимал нещата за да не помня кое от къде беше.
    http://chaveto.snimka.bg/motorcycles...29634.37482421
    Регулатора на напрежение го монтирах зад десния радиатор, не знам дали там му е мястото, но само там може да се закачи.
    Минуса от АБ също го сложиш на болта при регулатора защото и той само там застава най добре. Знам, че е по хубаво да е на двигателя, но мисля да добавя още един проводник от двигателя към рамката на някакво подходящо място, макар, че и така стартера си работи.
    Сега ми остава да сложа бутон за стартера, ключ за фара и контактен ключ. Това е по ел. част и мисля, че с нея приключих. Натам ще продължа със смяна на масло на двигателя и по натам със смазване на линкове, носач... засега нямам сила да се напъвам на по големи болтове от 8мм.

    П.С какво масло да сипя в скоростите, ако не се лъжа го дават 10W30. Имам останало 10W40 мотоциклетно с което си карах бетата, според мен не трябва да има проблем. Някой който е опитвал с такова и друго от това което се препоръчва да сподели мнение.
    Също така някакъв по подробен менуал от къде да си намеря, тези на сайта на Гас Гас не са за ремонти.
    Последно редактирано от chavetoo; 10-10-16, 06:56.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

      Само една забележка да вметна-мисля ,че тази грес( на деникол) нее подходяща за там (за стартера говоря). Иначе браво за проекта!
      KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

      Коментар


      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

        Такава имам и затова такава съм сложил. По добре да има нещо от колкото на сухо.

        Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

          От смяната на режимите няма нищо да усетиш, или поне аз нищо не усещам. Просто при хлъзгав терен с режима за мокро някой места се излизат докато с другия режим не.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

            Колеги, от къде поръчвате части? Обърнах целия ибей, звънях и в представителството, от 1г. не доставяли части.
            Трябва ми бутало и цилиндър за 300 2т.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

              http://www.enduropuro.it/shop/en/202-piston-cylinder

              Коментар


              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                Колеги, от къде поръчвате части? Обърнах целия ибей, звънях и в представителството, от 1г. не доставяли части.
                Трябва ми бутало и цилиндър за 300 2т.
                Бутала има и в БГ ,а цилиндъра може да се възстанови като го пратиш на Митко от Троян, а той в Холандия.
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                  Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                  Бутала има и в БГ ,а цилиндъра може да се възстанови като го пратиш на Митко от Троян, а той в Холандия.
                  Може ли телефона на Митко от Троян,може и на лично съобщение.

                  Коментар


                  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                    0888971624 - Митко.
                    Силата е нищо без контрол.

                    Коментар


                    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                      Вчера използвах жокер обади се на приятел. Пепи ВР го хванах да развие гумата, носач, линкове... и да ги свали, пък аз си ги почистих и гресирах. Всичко изглежда перфектно, няма ръжда... просто измих и сложих нова грес.

                      Сега да попитам нещо с работата на двигателя. Когато ми докараха мотора се форсираше много добре и нямаше нужда да го задържаш на обороти за да изчисти. Нищо не съм правил освен да сипя нов бензин с друго масло, като с маслото малко прекалих като сипах по 25мл. на литър. Пепи ВР врътна няколко "кръгчета" и каза, че от време на време иска да му дадеш газ за да "изчисти". На място е същата работа, стига до едни обороти и след това трябва да го задържиш за да се из форсира. Това дали се получи от бензина или от повечето масло.
                      Жигльорите които са сложени в момента са: 170 на 40 иглата е сложена да е най ниско, демек най малко гориво.
                      П.С. докато пишех поста и се сетих, че когато форсирах мотора на място и нямаше проблем с форсирането... беше без въздушен филтър. Дали е възможно сега да работи с повече бензин и затова да се "души".
                      Последно редактирано от chavetoo; 12-10-16, 08:38.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                        Може и маслото да е много ,аз карам с 20мл на литър .Виж също каква ти е иглата ,че в Италия много ги настройват за ниска надморска и тук като ги качим в балкана и обеднява сместа .Така изглежда много обеднен ,може да сложиш иглата на второто или третото деление от горе надолу ,да видиш как ще е .

                        Коментар


                        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                          Иглата е N1EF.

                          Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                            Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                            Иглата е N1EF.

                            Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
                            С тази игла излиза от завода и навярно е богата сместа (противореча си с горното мнение ,но там не знаех с каква игла си) .Може да пробваш N1EC или N3CJ с 175/172 на 45/42 жигльори .А и времето застудя ,от там въздуха става по-плътен ,а от там повече кислород и съответно сместа се обогатява още .

                            Коментар


                            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                              Според мен или стана нещо от новия бензин или времето където се скапа, но чак пък толкова да оказва влияние не знам. Макар, че съм слушал за зимни/летни жигльори като сме се возили. Виждал съм хора които ходят с жигльори в гората и правят какви ли не упражнения. И винаги съм се чудел наистина ли е толкова капризно 2Т.

                              Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                                Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
                                С тази игла излиза от завода и навярно е богата сместа (противореча си с горното мнение ,но там не знаех с каква игла си) .Може да пробваш N1EC или N3CJ с 175/172 на 45/42 жигльори .А и времето застудя ,от там въздуха става по-плътен ,а от там повече кислород и съответно сместа се обогатява още .
                                Когато навлиза повече кислород сместа обеднява! Писано е някъде из форума по темата. Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X