Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha TT 350 - Мнения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha TT 350 - Мнения?

    Странно, но търсачката не откри нищо по въпроса - аз също поразгледах страниците и не открих мнения...

    Някой сблъсквал ли се е отблизо с такъв екземпляр?

    Гледам, че е с 2-валов двигател, предполагам с достатъбно коне.
    Лошо впечатление ми прави, че отзад е останал с барабанна спирачка до края на дните си.

    Та - някой може ли да даде някакви насоки и съвети от първа ръка - струва ли си да се занимавам или да търся друго?
    Цените (ако се намери) варират около 3000-3500 лв.
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

  • #2
    До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

    Аз имам такова зверче купих го миналата година за 3000 няма кои знае какъв външен вид но аз го карам основно из гората и кво да тикажа първо за барабана смених му накладките че бяха износени сега спира много добре освен ако нее мокър, имаи в предвид че минеш ли през река след това докато не изсъхне не спира само това мога да кажа като недостатък за него . Иначе е приказен мотор за каране е много удобен много лек и маневрен има си 6 скорости като първите 3 са доста бавни което според мен е горям + стоиката на водача е малко като на чопър не те изморява при каране в сравнетие с по новите wr и yz други предимства са много по ефтината поддръжка и голям ресурс на двигателя . Окачването му според мен е отличто има апсолютно всички настроики като нисочина твърдост + помпане на предни и задни амортисиори по отделно. Друго кво да ти кажа ако имаш някакви по конкретни въпроси питаи ако искаш може да се видим някои ден и да покараш моита машина за да видиш че не приказвам само празни приказки

    Коментар


    • #3
      До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

      А някакви слаби места?
      Нещо специфично за модела, което да гледам, ако реша да купувам такъв?
      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

      Коментар


      • #4
        До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

        Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
        Странно, но търсачката не откри нищо по въпроса - аз също поразгледах страниците и не открих мнения...

        Някой сблъсквал ли се е отблизо с такъв екземпляр?

        Гледам, че е с 2-валов двигател, предполагам с достатъбно коне.
        Лошо впечатление ми прави, че отзад е останал с барабанна спирачка до края на дните си.

        Та - някой може ли да даде някакви насоки и съвети от първа ръка - струва ли си да се занимавам или да търся друго?
        Цените (ако се намери) варират около 3000-3500 лв.

        Преди 5-6 дни купихме такъв /не за мен,а за приятел/!
        Прав си,че не са от най-често срещаните мотори.Петима човека гледахме всеки ден по обявите и в самият ден,когато го обявиха за продаване отидохме и го взехме!
        Впечатления все още нямам,но забелязах,че върви прилично и е лекичкко моторчето!!!
        Надявам се и разходът да не е много висок
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • #5
          До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

          По въпроса със недостатъците аз не съм забелязал да има нещо конкретно което да нее както трябва просто гледаш състоянието на машината и как е подържана при палене да не пъши синио и като се изфорсира на високи обороти да не пуши синио ако при изфорсиране испушва черно значи е ок, друго гледаи като го купуваш скоростите да се префключват леко и при големи натоварвания да не придърпва . Съединитела можеш да тествааш наи точно само когато мотора е загрял много добре и се опитваш да запалиш на скорост не трябва да приплъзва изобщо без значение на коя скорост се опитваш да палиш но това можеш да направиш само при силен наклон . Разхода нее голям даже хич не мога да кажа с точност колко е понеже километража ми е прибран на сигорно място в мазето но като карам в група с други мотори никога не се е случвало моя да свърши а пък някои друг да има повече от мен абе просто казано моя бензин свършва последен . Колега обърни внимание и на окачването ако се кара из гората провери за луфтове на предницата и задния носач ,амортисиора също износва втулките на двете си упори .кокалите на задното окачване ако се гресират ,редовно няма шатс да са разбити а това е нещо което никои не прави .http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...tt350%2097.htm
          Последно редактирано от павле; 26-01-08, 21:28.

          Коментар


          • #6
            До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

            Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
            По въпроса със недостатъците аз не съм забелязал да има нещо конкретно което да нее както трябва просто гледаш състоянието на машината и как е подържана при палене да не пъши синио и като се изфорсира на високи обороти да не пуши синио ако при изфорсиране испушва черно значи е ок, друго гледаи като го купуваш скоростите да се префключват леко и при големи натоварвания да не придърпва . Съединитела можеш да тествааш наи точно само когато мотора е загрял много добре и се опитваш да запалиш на скорост не трябва да приплъзва изобщо без значение на коя скорост се опитваш да палиш но това можеш да направиш само при силен наклон . Разхода нее голям даже хич не мога да кажа с точност колко е понеже километража ми е прибран на сигорно място в мазето но като карам в група с други мотори никога не се е случвало моя да свърши а пък някои друг да има повече от мен абе просто казано моя бензин свършва последен . Колега обърни внимание и на окачването ако се кара из гората провери за луфтове на предницата и задния носач ,амортисиора също износва втулките на двете си упори .кокалите на задното окачване ако се гресират ,редовно няма шатс да са разбити а това е нещо което никои не прави .

            Разбира се,че ще прегледам тези работи!!! Но на първо време ще отворя капака на главата,че гарнитурата е отишла....... Има няколко неща,за които също трябва да се погрижа! Що се отнася до луфтовете на вилката-има!!! Свалям я и навсякъде слагам втулки от ПОМ! Където няма гресъорки слагам,а където има ги сменявам!
            Другото ще се покаже с теение на времето!

            П.С. Моторът ще го кара момче,което тепърва навлиза в този бранш /отказахме го от пистовите/,та тъй че няма да види кой знае колко зор!!! А и за цената,която дадохме ще си затворя очите пред недостатъците
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • #7
              До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

              Аз карам ТТ350 вече 4 години и наистина не мога да я нахваля! На снимката в аватара съм със него
              Не съм чувал за модел ТТ-R при 350 а само при 600 ама според мен няма да имат голяма разлика.
              Модела се произвежда повече от 12години без никакви изменения.
              За сега съм забелязъл като слабина маншоните към карбуратора, обаче това при всички ХТ и ТТ си е класика
              За задната спирачка е истина че се мокри ама човек като си го знае не е проблем просто след вода караш за малко с леко натисната спирачка и няма изненади.
              Окачване много добро, лек, скорости яки, разход на гориво-нисък!
              За истински ендуро маниаци препоръчвам отпред вместо стандартния 14 зъба да се сложи 13.
              Приятно каране!
              born to be wild
              Кольо Ковачев

              Коментар


              • #8
                До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

                Някой може ли да ми каже какви са разликите между xt350 и tt350.
                Разликите само в окачването ли са или и в двигателя.
                Благодаря.

                Коментар


                • #9
                  До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

                  Има доста разлика освен окачването виш тези линконе и сам ще се обедиш .за ТТ350http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_tt350%2097.htm и за ХТ350http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_xt350%2091.htm мощеш да ползваш този саит за справки и на други модели биз да ти се налага да питаш какви са приликите и разликите , аиде и успех

                  Коментар


                  • #10
                    До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

                    Нещо не се получи както трябва отиди на този линк и си намери това което търсиш има и снимки на моторите http://www.motorcyclespecs.co.za/index.htm

                    Коментар


                    • #11
                      До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

                      Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                      Има доста разлика освен окачването виш тези линконе и сам ще се обедиш .за ТТ350 http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...tt350%2097.htm и за ХТ350 http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...xt350%2091.htm мощеш да ползваш този саит за справки и на други модели биз да ти се налага да питаш какви са приликите и разликите , аиде и успех
                      така май стават линковете?
                      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

                        Много полезно. Но за ямаха ттр 250 моя е по документи 93, излиза че е 96, но е с 6 скорости а всички ги дават с 5 скорости.
                        Борислав Русенов - 0889593977

                        Коментар


                        • #13
                          До: Yamaha TT-R 350 - Мнения?

                          Здравеите и от мен оште един новобранец в ендурото.Скоро си купих такова моторче за което си говорите и ми е интересно какво да очаквам от него все пак го карам от скоро (12.1.2008г.)Бих искал някои които е в час да ми даде някой друг съвет.Предварително благодаря....

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X