Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

    След дългомислене и гледанесе спрях на градско ендуро ( прецених че имам прекалено много хобита за лятото и няма да остава време и за офроуд). Харесах една априлия пегасо 650. По обява е 98-ма но по вин излезе 97-ма. Предполагам че разликата идва от датата на пройзводство и датата на закупуване.
    Ходих да гледам мотора и ми хареса. Цената със собственика я договорихме и ме устройва.Проблема е че се намира в полите на Витоша и всички пътища на 2км от него в момента са чист лед и няма как да го пробвам.
    Въпроса е как мога да го прегледам без да го карам. За работа на двигателя ок може и на място. Но за съединител и скорости? Идеята ми е да го вдигнем на трупчета и да пробвам да изредя всички скорости на място. Това дали ще е показателно за състоянието на скоростите?( Другия вариат е задната гума на лед а предната на твърдо, предна спирачка и пак газ и смяна на скорости). Дайте още акъл какво мога да направя за да го пробвам без да го карам. Какво още рискувам да недогледам ако не покрам мотора преди покупка?
    J може да ви е смешен въпроса ви но това ми е мъката в момента.

  • #2
    До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

    Най добре да го пробваш на пътя.Ако ина проблем ще си покаже.

    Коментар


    • #3
      До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

      Ами май като го помислих така ще става. Ще пробвам да го сваля до околомръсното, то май не е много спускането. Проблема е че не съм карал мотор на сняг/лед а пък и гумите са си асфалтови а не таралежки.

      Коментар


      • #4
        До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

        Няма да стане така както си го мислиш. На моя примерно има някакви шумове в двигателя, чуват се само докато го карам, на 2-3 постържва малко, фактически трябва да караш мотора, да му тежиш отгоре, защото иначе като няма съпротивление, всичко в двигателя работи с лекота. Примерно слагаш мотора на трупчета както казваш и почваш да превключваш скоростите, или няма да чуеш шумове или те ще са много тихи. ... определено без да се кара трудно може да се установи, все пак никой не взима мотор без да го кара! Не трябва да изключваш това, че може да има и други проблеми (не по двигателя), които могат да се прояват по време на каране... Най-правилният избор е да го изкарате някъде където е възможно да се кара за да му направиш едно кръкче, ако чувстваш, че неможеш в тоя лед, викай някоя тук от форума, повечето сатренирани за лед

        а пък и гумите са си асфалтови а не таралежки.
        И таралежките няма да ти помогнат по леда, повярвай ми
        KTM Fen

        Коментар


        • #5
          До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

          Примерно слагаш мотора на трупчета както казваш и почваш да превключваш скоростите, или няма да чуеш шумове или те ще са много тихи. ...
          Точно за това пойсках съвет. Твърдо реших че ще се кара преди да се купи.

          ако чувстваш, че неможеш в тоя лед, викай някоя тук от форума, повечето сатренирани за лед
          Няма ли някой "IceMaster" да пожелае да помогне? Осигурявам транспорт и бира ( след спускането)
          То сега като се замисля май няма много байри. Утре го дават +3 градуса...

          Коментар


          • #6
            До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

            Аз като си го докарвах моя, и той веше горе от Витоша, ама нямаше толкова лед, само на 1-2 места и то по малко.. свалих си го, даже от полиция бегах, щото съм без книжка. Тука са пичове се ще се намери някой, ако няма, пробвай в форума на 4х4, трябва да има някой "small truck" (пикап) който да ти помогне!
            KTM Fen

            Коментар


            • #7
              До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

              Капарирах мотора и утре ще го взимам. Пробвахме да го караме но в тази поледца нямах голям успех ( Направо си беше неуспех). Всичко му изглежда наред поне засега. Малко стана като сляпата неделя но дано да е на късмет!
              Мотора е от тази обява:
              http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...506&f1=details
              Цената която спазарихме беше 2600.

              Тежичък е но мисля за мойте цели се надявам да е чудесен. Пък ако реша да карам в гората някой 125 2Т ще бъде чудесно допълнение

              Коментар


              • #8
                До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

                Страхотна машинка
                Поне при мен, когато съм купувал нещо на "сляпо" винаги съм имал късмет!
                Дано и при теб да е така
                Със здраве да си го караш
                NO PAIN NO GAME!
                Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
                gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

                Коментар


                • #9
                  До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

                  Моторчето е добро, супер е за пътешествия, да си го караш със здраве и дано да няма никакви проблеми! Направо като го гледам си е нов...
                  KTM Fen

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

                    Добре изглежда мотора, така че не му се коси. Най-вероятно си случил! Ако беше занемарен на външен вид, по можеше да имаш опасения и за това дали двигателя е занемарен също.
                    Аз моя като го взимах, даже не го и запалих, направо го товарих в микробуса! И даже толкова "хубаво" го бях огледал, че чак докато се прибирах към нас забелязах че е с водно охлаждане! Е верно, излезна проблем после, ама мотора си го карам така до ден днешен, пък и този проблем не бих могъл да го установя по никакъв начин при покупката. Така че хич не се ядосвам че не съм го пробвал!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

                      Честито за Априлията! Красив по италиански, това е Пегасото.

                      При такъв външен вид, много вероятно и отвътре да е читав, макар че и това не е гаранция. Но не го мисли повече. Взел си го, да ти е на късмет! Сега за паркетниците чакаме да дойде женския месец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

                        Мерси на всички за вдъхнатия оптимизъм . Мотора има някоя друга забележка по боята но найстина и на живо изглежда потдържан и поне на място и на първа работи добре, скоростите се редят на място без проблем, неутрална се пуска лесно, съединителя отделя добре... пиньона е тръгнал леко но това да му е грижата.
                        Абе ще видим, грабна ме и го взех .
                        Довечера най-сетне ще го подкарам истински. Ще рапортувам по-късно
                        Мдам ще се чака женския месец. То аз и А категория тепърва трябва да взема.
                        Да не отварям друга тема ако някой има телефони на хора провеждащи мото курсове моля пуснете ги тук. Аз сега ще се поразтърся из форума.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

                          Провери тук:

                          На полигона зад ХИТ, Младост 3 .... - 0888925542

                          Чул съм добри думи от колеги...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

                            Квартал Хладилника, мотополигона до пожарната... ходил съм там лятото, бях се запознал и с момчето, но вече не му помна името... ако ти е близо, отиди и разпитай!
                            KTM Fen

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвет за покупка на Априлия Пегасо 650

                              Зимата паk ни изненада. Но все пак успях да го покарам в един закрит паркинг. На усещане дърпа повече от DR650RS Който съм карал за последно.
                              Благодаря за телефоните на инструктори.
                              Сега хем искам сняг за ски хем някой топъл сух ден

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X