Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв мотор да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв мотор да си купя?

    Често ходя до стара хижа. Последните 3 км са по трошляк, през планински участък. Поради непоправимо свличане преди 5-6 години, около 50 м в началото му са проходими само пеша. Мисля да прекарам от там до пътя един мотор с кош/платформа. Трябва да е много евтин, за да не го откраднат и да има само "бавни" . Ще го бракувам и ще си стои само там. Сещам се за ИЖ планета 350, но едва ли са останали читави.
    Имате ли по-добри идеи?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Какъв мотор да си купя?

    С кош... без да е с някаква антикварна стойност май няма друго.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #3
      От: Какъв мотор да си купя?

      Кошът е за багаж, дърва, някое диво прасе ... каквото падне за носене. В същност това е целта, без багаж и пеша се качвам.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Какъв мотор да си купя?

        За тази цел са измислили работните АТВ-та, но трябва да си го караш до там с ремарке, а през останалато време да му плащаш паркинг с охрана...
        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

        Коментар


        • #5
          От: Какъв мотор да си купя?

          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
          За тази цел са измислили работните АТВ-та, но трябва да си го караш до там с ремарке, а през останалато време да му плащаш паркинг с охрана...
          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          ...Трябва да е много евтин, за да не го откраднат и да има само "бавни" . Ще го бракувам и ще си стои само там. Сещам се за ИЖ планета 350...
          Имате ли по-добри идеи?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Какъв мотор да си купя?

            Мисля, че няма сценарий "толкова евтин, че няма да го откраднат". Вилици, лъжици и посуда хващат крака. Пък ти говориш за нещо, дето се движи.

            Коментар


            • #7
              От: Какъв мотор да си купя?

              Купуваш някакъв евтин мотор и му правиш едноосно ремарке от подръчни материали. Това ще е най-евтино , по-леко , и по-стабилно , най-вече ако не си карал мотор с кош.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Какъв мотор да си купя?

                Същественият въпрос е "кой мотор ???", а не как да го оборудвам. Някога из горите карах ИЖ-а на дядо ми. Става за тая цел, но е твърде тежък. Питам: знае ли някой по-подходяща марка и модел.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв мотор да си купя?

                  С кош нямаш избор .

                  Погледни в продавалника има разни ижета с кош.
                  Последно редактирано от Даниел Чобанов; 13-10-19, 21:22.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв мотор да си купя?

                    Мой авер ми е разправял за Кохровец(или поне така съм го запомнил), трябва бая да ти се краде мотор ако не можеш да го запалиш
                    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв мотор да си купя?

                      Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                      Мой авер ми е разправял за Кохровец(или поне така съм го запомнил), трябва бая да ти се краде мотор ако не можеш да го запалиш
                      Ковровец,не може да се опре на малкият пръст на Иж-а.
                      Пали чудесно,най-вероятно го бъркаш със възход-а.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв мотор да си купя?

                        Освен Днепър, не се сещам за друг мотор с предавка към колелото на коша.
                        В почти детските си години съм съживявал Днепър на село. Просто казано....недей тръгва по тоя път. Желязо, което да не се краде, няма.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв мотор да си купя?

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Ковровец,не може да се опре на малкият пръст на Иж-а.
                          Пали чудесно,най-вероятно го бъркаш със възход-а.
                          Да защото ковровеца е половин иже -който е сменял бутало знае
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв мотор да си купя?

                            КОвровец и Минск са най-глемите боклуци, които съм имал. За това, което искаш най-подходящ е ИЖ, но едноцилиндров - (не Юпитер). Това да не го крадат, обаче не знам как точно ще стане. Иначе ИЖета без регистрация има доволно много в Преебалник и т.н.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв мотор да си купя?

                              Вземи си някое китайско атевенце от рода на Башан- двигателите са здрави, от всичко друго може да ти побелее косата, но с мерак, време и почти без пари ще го приведеш във вид. Можеш да му приспособиш багажно помещение отзад или да прикачиш нещо на колелца....
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X