Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Triumph tiger 800 abs

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Triumph tiger 800 abs

    Привет, Колеги,
    Реших да сменя Transalp със Tiger 800 и не е версията ХС, Вече не излизам толкова извън пътя и ми трябва повече мощност с куфарите и жената зад мен.
    Тигъра е на 160 000 км., но е в добър вид в добро здраве, пробвах го.
    Споделете, заслужава ли си? По нашите форуми няма много за нашите преживявания откъм подръжката,разхода и удобствата на тези машини
    Вече имам преговори,но съветите ви са ми необходими и ще съм ви благодарен.
    Разбира се, ще пиша и покажа накрая.
    Благодаря ви .

  • #2
    От: Избор на Triumph tiger 800 abs

    Здравей колега. Моят скромен опит е няколко тест драйва на модела. Бях се засилил да взимам.
    Направи ми добро впечатление 3 цилиндровият двигател.
    Много добре разгръща мощността, няма вибрации и е много приятен за управление.
    Има достатъчно мощност и тегли добре в почти целият диапазон на оборотите.
    Разхода е добър около 4 до 5/100 в зависимост от теглото на пътника и или пасажера и начина на управление.
    На мен лично доста ми допадна, като ергономия. Добра и удобна седалка, рулето е добре настроено така че да може и прав да се управлява.
    На асфалт е доста комфортен. За извън пътя има какво да се желае но и там се представя добре.
    Не съм наясно коя моделна година си харесал, по-новите имат режими на управление според пътната настилка. Лично аз намирам положителна разлика с тях.
    Обикновено се продават с много добро оборудване в цената, така че гледай какво има по него монтирано.
    Единственото нещо, което на мен лично малко не ми допадна е пищящия звук на двигателя. Наподобява миксер.
    Разбира се при 80-90 с каската на главата не се чува. При ниски обороти ( извън пътя) обаче е доста натрапчиво.
    Това е от мен, надявам се че поне малко съм те насочил.
    Успех с покупката

    Коментар


    • #3
      От: Избор на Triumph tiger 800 abs

      Благодаря, Колега,
      Мотора е от 2011 с АВС с висока слюда и приставка, с нова топ каса, централна стойка и нови гуми. Макар и на 160 000 е в отличен външен вид. Карах го и аз съм със същите добри впечатления. Миналата година е бил в Триумф на обслужване и са регулирали оборотите на двигателя, защото е поддържал високи обороти и висок разход. Останали впечатлени от вида и поддръжката на мотора за тези километри.Препоръчали му да смени предната гума. Някъде до 60 хиляди има данни в сервизната книжка за обслужване в Италия, но след това ...Марио мото го продава на колегата. Всъщност нямам представа от обслужването, подръжката.
      И на мен не ми харесва този вой на пистарка, но с тези 3 цилиндъра и 100 коня....

      Коментар


      • #4
        Здравейте,
        Вече Триумфирах! Моторът е пушка. Мощност,динамика и комфорт. Триумф! Изключително запазен и подържан,с подарък краш тапи и лед светлини, които обаче се окачват като че ли на ролбари. Жестът е важен и оценен. Има доста електроника, която ме смущава, но тя не кара мотора и важното е да не ми пречи. Ето и снимки.

        Коментар


        • #5
          еее браво, бе! електрониката доколкото знам на тези машини иска разучаване. не е сложно, въпрос на навик кое откъде се вкл. и изкл. другото става с каране. аиде 1акаме да разказваш още....безаварийно ползване!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X