Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DRZ400

    Бай Стояне,не знам кой чул,кой видял,и кой ти смята процентната вероятност за счупване на едно от ушите,но аз досега съм сменял 3 ангренажни вериги на ДРЗ и не съм имал проблем,нито хората на които съм ги сменял.А сега,били бил така добър да обясниш,както иска човека:'' някой да опише цялата последователност на операцията, болче по болче''.Тъкмо и аз да разбера как става че само съм чувал и виждал.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      Аз мисля , че преди да започне , трябва да свали свеща и да прекара буталото в Г.М.Т. в края на такт сгъстяване. Така пружините на клапаните са освободени , няма напрежение и опасност от прескачане на зъб при охлабване на веригата.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
        Бай Стояне,не знам кой чул,кой видял,и кой ти смята процентната вероятност за счупване на едно от ушите,но аз досега съм сменял 3 ангренажни вериги на ДРЗ и не съм имал проблем,нито хората на които съм ги сменял.А сега,били бил така добър да обясниш,както иска човека:'' някой да опише цялата последователност на операцията, болче по болче''.Тъкмо и аз да разбера как става че само съм чувал и виждал.
        Първо се отпуска обтегача като махнеш тапата с 10 ключ и с отверка на дясно се отпуска и тогава се развиват двете болта по същия начин се и качва.
        По твоя начин съм виждал много счупени обтегачи и скъсани вериги.
        МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          Бай Стоян когато беше още зелен и не различаваше комутатор от реле - регулатор , наистина правеше такива неща с ушите на обтегача . Ама за разлика от тебе Иво той не прибираше даже и единият болт и после да отпусне обтегача и за това е толкова категоричен сега . По принцип нищо не може да му стане на двигателя даже и с един завит болт на обтегача да го караш . Сега по случая : Оригиналният обтегач си идва заводски с ключе и не ти трябва отвертка , за да го прибереш . Навиваш надясно ключето като будилник до край и го застопоряваш в най - близкия прорез на челото на обтегача . В това събрано положение се монтира и стягат двата винта . След това махаш ключето и обтегачът авоматично си заема работна позиция . Следва задължителна разработка на новия обтегач

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
            наистина правеше такива неща с ушите на обтегача .
            Не зная аз дали съм ги правил такива неща но идваха от Карлово със счупените да търсят здрави оптегачи от мен пък там майстора си ти.
            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
              Бай Стоян когато беше още зелен и не различаваше комутатор от реле - регулатор , наистина правеше такива неща с ушите на обтегача . Ама за разлика от тебе Иво той не прибираше даже и единият болт и после да отпусне обтегача и за това е толкова категоричен сега . По принцип нищо не може да му стане на двигателя даже и с един завит болт на обтегача да го караш . Сега по случая : Оригиналният обтегач си идва заводски с ключе и не ти трябва отвертка , за да го прибереш . Навиваш надясно ключето като будилник до край и го застопоряваш в най - близкия прорез на челото на обтегача . В това събрано положение се монтира и стягат двата винта . След това махаш ключето и обтегачът авоматично си заема работна позиция . Следва задължителна разработка на новия обтегач
              А има ли някой който може да прави лентовите пружини???
              Че имам един със скъсана пружина ама не в края ами по средата.

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Е то в Карлово сигурно само едно магаре се казва Марко . А и не съм майстор - доктор съм . Ако съм ги счупил аз , защо ще ги пращам при теб ? Не е ли редно аз да им ги продам и аз да им взема паричките ? Намери един дето аз съм му свършил работата с оПтегача и ще ти подаря който мотор искаш . Сега да ти опресня паметта : Мотор - Сузуки джебел / др 250 , твоя собственост . Година - преди доста . Място - стария ти гараж . Жокер : прясно заварен на аргон оБтегач . Майстор ? Няма да казвам кой .

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                  Е то в Карлово сигурно само едно магаре се казва Марко . А и не съм майстор - доктор съм . Ако съм ги счупил аз , защо ще ги пращам при теб ? Не е ли редно аз да им ги продам и аз да им взема паричките ? Намери един дето аз съм му свършил работата с оПтегача и ще ти подаря който мотор искаш . Сега да ти опресня паметта : Мотор - Сузуки джебел / др 250 , твоя собственост . Година - преди доста . Място - стария ти гараж . Жокер : прясно заварен на аргон оБтегач . Майстор ? Няма да казвам кой .
                  Имал съм само един Джебел аз си го карах и по него не е барано нищо и два двигателя разглобени така че паметта нещо те лъже.
                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    Ей темата се е раздвижила доста за една вечер. Забравих да вметна, че стария чи обтегач е ръчен, ако изобщо има някакво значение. До момента не ми е ясно, след като сваля стария и задължително не местя мотора от мястото му, как да сложа новия обтегач, така че всичко да е ОК. Както писа Пешо, новия обтегач е оригинален от Сузуки и си има някакво ключе, което го държи в свито положение. След свалянето на стария и използването на гарнитурата му, в това ли състояние да слагам новия и кога той ще се разтегне за да опъне веригата???Кога се завърта ключето, в каква посока и кога се вади, за да го заменя с болчето??? И накрая, когато успея да го монтирам, какво означава разработка на обтегача и как да разбера след това, в какво състояние е ангренажната ми верига, какъвто беше и истинския замисъл на цялата операция??? Благодаря на всички отзовали се.
                    SUZUKI DRZ SuperMoto

                    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Сваляш стария , като гледаш да не скъсаш гарнитурката му . Взимаш новия , изваждаш ключето и той се разтяга до край . В това му състояние го поставяш на мястото на стария . Притискаш го С РЪКА (не зверски) и наблюдаваш колко му остава да се доближи до двигателя . Ако тракне като кокал в тенджера - то веригата ти е била разтегната отдавана . Ако с лек натиск опре или му остават 1-2 мм - веригата ти е накрая на ресурса си и е редно да се смени превантивно . Във всички останали случаи - веригата ти е добре и трябва да си доволен и радостен . Ако си така - прочети още веднъж моят пост номер 829 и действай както съм написал там : След стягането на винтовете ИЗВАЖДАШ ключето !!! Не въртиш , а изваждаш .

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                        Имал съм само един Джебел аз си го карах и по него не е барано нищо и два двигателя разглобени така че паметта нещо те лъже.
                        Добре , твоята крава да е мъжка . Като се видим ще ти припомня къде беше конят под сливата и какво си говорихме - да не ни слушат тук.

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          ''Разработване на обтегача''-такова нещо няма,разработваш с го с ''пуна газ''.
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            Това беше шега естествено .

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Колеги,искам да попитам и аз нещо:някой,който е сменял лагерите на задната капла да сподели дали от страната на венеца,където са двата лагера,дали между лагерите има някаква шайба? И друг въпрос-в предните постове обсъждате свалянето и качването на обтегача на ангренажната верига.Говорите за обтегач,който се навива.Моят обтегач е с пружина и се сваля,като се развие гайката в задната част на обтегача,издърпва се пружината и след това се развиват лимбусните болтове,които държат обтегача към цилиндъра.Значи моят модел обтегач е друг.Кой от двата модела е по-добър.

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                                Сваляш стария , като гледаш да не скъсаш гарнитурката му . Взимаш новия , изваждаш ключето и той се разтяга до край . В това му състояние го поставяш на мястото на стария . Притискаш го С РЪКА (не зверски) и наблюдаваш колко му остава да се доближи до двигателя . Ако тракне като кокал в тенджера - то веригата ти е била разтегната отдавана . Ако с лек натиск опре или му остават 1-2 мм - веригата ти е накрая на ресурса си и е редно да се смени превантивно . Във всички останали случаи - веригата ти е добре и трябва да си доволен и радостен . Ако си така - прочети още веднъж моят пост номер 829 и действай както съм написал там : След стягането на винтовете ИЗВАЖДАШ ключето !!! Не въртиш , а изваждаш .
                                Значи монтирането на новия обтегач е в разтегнато състояние, като преди това съм извадил ключето или това е просто пробата на веригата? Но след това има още едно вадене на ключето, след като стегна обтегача. Нали ключето вече е извадено или пропускам момента, в който отново се слага на обтегача???
                                SUZUKI DRZ SuperMoto

                                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X