Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DRZ400

    Тя дупката в оста не са я направили за красота.Като се изкара оста и набитото ще се оправи.
    HONDA DOMINATOR 650
    ОРЕЛ ASTRA
    РСПБЗН-Приморско

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      Въпроса е да изкарам оста.. Ааа вътре лагерите пак ли са иглени или са обикновени
      Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Пускаш мотора да легне , подпираш го от другата страна на оста с едно дърво , завиваш гайката да се изравни с оста , слагаш едно буково трупче , и бой с чука /големия/. Лагерите са иглени , провери и тези на линковете , това трябва да го правиш поне два пъти в годината. Едно време го правехме поне един път в месеца , оста винаги излизаше без чук , и не сменяхме лагери.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Пускаш мотора да легне , подпираш го от другата страна на оста с едно дърво , завиваш гайката да се изравни с оста , слагаш едно буково трупче , и бой с чука /големия/. Лагерите са иглени , провери и тези на линковете , това трябва да го правиш поне два пъти в годината. Едно време го правехме поне един път в месеца , оста винаги излизаше без чук , и не сменяхме лагери.
          Да и аз така мисля да направя, само трябва да измисля как ще завия гайката.. Ще пробвам да престържа нараненото с една пила да видим какво ще стане
          Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
            ................Ще пробвам да престържа нараненото с една пила да видим какво ще стане
            Нищо няма да стане, послушай колегата "Мотормен", сложи мотора да легне и напълни около оста с нафта, доливай всеки ден поне една седмица...
            Няма да е лошо да източиш маслото от двигателя, защото ако се наложи мотора да поседи легнал за повече, то ще проникне над буталото и ще ти направи ТАПА.
            Така като го гледам тоя дръгел /извинявай за израза/, няма как да не стане това с тапата...или пръскай WD всеки ден, но гледай дупката да е пълна догоре.
            Това ще то охлаби само единия лагер, за другия се опитай всеки ден да пръскаш също, но там няма "чашка".....Успех.

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              Убиваш го с бой с големия чук,или ще излиза или нова ос.
              Няма де да ходи,ама един дорник трябва.
              Ще оправите резбата на оста
              После всичко ново и грес му е цаката.

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Ето няколко човека ти писахме как става номера.Сега вече ти си на ход.И нека силата бъде с теб
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                  Ето няколко човека ти писахме как става номера.Сега вече ти си на ход.И нека силата бъде с теб
                  Утре ще си покаже
                  Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    С пръскане и с накисване не става оста се е износила на лагерите и е станал ръб затова не излиза.Само бой с големия и нова ос тази така или иначе е свършила.
                    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                      С пръскане и с накисване не става оста се е износила на лагерите и е станал ръб затова не излиза.Само бой с големия и нова ос тази така или иначе е свършила.
                      Когато тръгне да излиза, обърни внимание на педала на задната спирачка да не го отнесеш,защото той застава точно на отвора където е главата на оста.

                      П.П Стояне не съм искал да цитирам теб,просто вместо отговор натиснах отговори с цитат
                      0888 074 049

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        Колеги днес цялата операция премина УСПЕШНО, по план със големия чук не беше толкова трудно... Имам чувството ,че ако от началото бях започнал с големия нямаше да нараня толкова оста! БЛАГОДАРЯ на всички колеги който се отзоваха!!!!
                        Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Благодарение на Пешо, вече имам чисто нов обтегач за ангренажната верига Сега остава само да го монтирам, но понеже карам сузуки и то ДРЗ, съм като тъпа п..ка Зная само, къде е ключалката на мотора и от къде му се сипва бензина Преди да го монтирам ми се ще да ми обясните, как точно става това Естествено е, че по време на монтажа ще говоря по телефона с Пешо, но все пак искам да получа предварителна информация, за да не съм 100% бос по случая. Надявам се, някой да опише цялата последователност на операцията, болче по болче ..... Благодаря предварително на всички отзовали се
                          SUZUKI DRZ SuperMoto

                          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            Eeeeeee Миро.Един обтегач те мъчи сега.Ами те колегите по-горе са описали как се действа при ДРЗ 400-само бой с големия чук и си готов.Сега сериозно по темата ти-звъниш на правилния човек да ти обясни с подробности и действаш.Преди време той ми пренави изгоряла намотка на звездата и спаси положението.Успех.

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Развиваш двата инбусни болта които държат старият обтегач към двигателя,докато ги развиваш ще забележиш как обтегача се отдалечава от двигателя(ако има още живот в него.Сваляш стария обтегач.На новия има едно болче,мисля за 10 ключе беше.Развиваш го.Слагаш обтегача на мястото на стария,като няма да можеш да го допреш плътно до двигателя за да завиеш двата инбусни болта.Сега идва тънкия момент.С малка отверка която влиза в отворчето в което се завива сваленото от теб болче,започваш да въртиш(не помня в коя посока,но може само в една)като натискаш леко обтегача към корпуса с едната ръка,а с другата въртиш с отверката като не я пускаш,защото тя ще се връща обратно ако я пуснеш.Като навиваш с отверката ще видиш/усетиш как обтегача се прибира към корпуса.Като се прибере/опре,завиваш единия инбусен болт докрай,и махаш отверката.После завиваш другия инбусен болт,завиваш и малкото болче-капачка и си готов.Да не забравиш да сложиш гарнитурката която ще свалиш като махнеш стария обтегач.Сега ти си на ход.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                                Развиваш двата инбусни болта които държат старият обтегач към двигателя,докато ги развиваш ще забележиш как обтегача се отдалечава от двигателя(ако има още живот в него.Сваляш стария обтегач.На новия има едно болче,мисля за 10 ключе беше.Развиваш го.Слагаш обтегача на мястото на стария,като няма да можеш да го допреш плътно до двигателя за да завиеш двата инбусни болта.Сега идва тънкия момент.С малка отверка която влиза в отворчето в което се завива сваленото от теб болче,започваш да въртиш(не помня в коя посока,но може само в една)като натискаш леко обтегача към корпуса с едната ръка,а с другата въртиш с отверката като не я пускаш,защото тя ще се връща обратно ако я пуснеш.Като навиваш с отверката ще видиш/усетиш как обтегача се прибира към корпуса.Като се прибере/опре,завиваш единия инбусен болт докрай,и махаш отверката.После завиваш другия инбусен болт,завиваш и малкото болче-капачка и си готов.Да не забравиш да сложиш гарнитурката която ще свалиш като махнеш стария обтегач.Сега ти си на ход.
                                Грешка така чупиш на 60% едно от ушите ако стария обтегач не е свършил на пълно. Не давайте съвети ако не сте сигурни с чух и видях не става
                                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X