Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DRZ400

    Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
    Синтетично масло с такъв вискозитет няма .
    Да бе. Има даже 20w60
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      Можеш ли да ми покажеш това мотоциклетно масло пълна синтетика с вискозитет 15 в 40 ? Благодаря .

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
        Можеш ли да ми покажеш това мотоциклетно масло пълна синтетика с вискозитет 15 в 40 ? Благодаря .
        Май няма
        Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 31-12-13, 10:43.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          Я, две горещи предложения...за онова с йероглифите май пишече става, а другото е на Али-Баба
          Прикачени файлове
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Щом е от али-баба,ме убеди,има такова масло и е истинско.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              Я, две горещи предложения...за онова с йероглифите май пишече става, а другото е на Али-Баба
              Говорим за Масло , а не за "масло" ..... С това нещо, което виждам ДРЗ- тът наистина ще спре да пие олио . Ще цъфне и ще върже даже . Ако мразиш някой , става за подарък .

              Коментар


              • От: До: Suzuki DRZ400

                Колега дали все още пазиш графиките?
                Последно редактирано от martobg; 05-01-14, 15:50.

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Колеги появи ми се проблем та реших да сондирам мнение Вчера по време на каране мотора престана да държи ниски и като върна газта направо гасне като дръпна смукача (студения) то и друг няма де се оправя а без смукач като карам много гърми като върна газта. Дали ще е в карбуратора проблема или другаде да го търся?
                  Предварително благодаря! (карба е кехин)

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    Гърмене в ауспуха = бедна горивна смес . Това се потвърждава и от твърдението ти , че моторът се оправя след като дръпнеш смукача ( т.е. обогатиш сместа ) . Изгубването на стабилни ниски обороти може да е от прекалено развиване на винта за регулиране на ниските ( саморазвиване ) , но не се връзва с появата на гърмежи в ауспуха , ако двете неща са станали едновременно . Според мен нещо е станало в карбуратора и се нуждае от проверка и евентуално отваряне : частично запушване , развиване на жигльор(винт) , някое маркуче за вакуум , мембранката за принудителен празен ход и др.

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      И мен на там ме влече благодаря за мнението ще го разглобявам .

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                        Говорим за Масло , а не за "масло" ..... С това нещо, което виждам ДРЗ- тът наистина ще спре да пие олио . Ще цъфне и ще върже даже . Ако мразиш някой , става за подарък .
                        Не знаех, че си специалист по маслата, но сигурно си ги пробвал за да си толкова категоричен и изказванията си. Освен това ТИ каза че няма такова масло, аз не съм специалист и ти отговорих с примери. Сега се изметна , че ставало въпрос за масло с Главна буква...Не е коректно това.
                        И другото важно нещо е, че при обогатена горивна смес и неизгоряла такава, попаднала в ауспуха и или при прекъсване на запалването е причината за гърменето отзад.
                        От бедна смес просто получаваш по-висока температура на горене в цилиндъра с всичките произтичащи поражения от това.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          М интересно като се замисля ми се дигна разхода наравно с проблема и по време на карането от отдушника който е на капака отдолу ми хвърляше по малко бендзин ама квото и да говорим трябва да го отворя

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            Не знаех, че си специалист по маслата, но сигурно си ги пробвал за да си толкова категоричен и изказванията си. Освен това ТИ каза че няма такова масло, аз не съм специалист и ти отговорих с примери. Сега се изметна , че ставало въпрос за масло с Главна буква...Не е коректно това.
                            И другото важно нещо е, че при обогатена горивна смес и неизгоряла такава, попаднала в ауспуха и или при прекъсване на запалването е причината за гърменето отзад.
                            От бедна смес просто получаваш по-висока температура на горене в цилиндъра с всичките произтичащи поражения от това.
                            Казах , че няма - защото не съм срещал синтетично масло подходящо за дрз 400 с такъв заспал вискозитет . И аз мога да произведа етикет не с 15 в 40 , ами и с 20 в 40 и да го лепна на някоя туба . Ще напиша даже и 100 % синтетик , за да е по-сигурно . Ти като си толкова тесен масло - специалист го ползвай този китайски бъркоч . ТУК естествено си говорим за ИСТИНСКИ мотори и е редно да се ползват ИСТИНСКИ масла . Човекът иска съвет как да спре жаждата на мотора си , а не как да го счупи . Аз давам истински съвети за разлика от теб , защото за гърменето в ауспуха пак приказваш общи приказки . Естествено , че гърмене в ауспуха се получава И при ОБОГАТЕНА горивна смес И при НЕРЕДОВНА искра , НО като дръпнеш смукача ( ТАКА Е НАПРАВИЛ ЧОВЕКА , НО ТИ ЯВНО НЕ СИ РАЗБРАЛ ) сместа няма как да стане по-бедна , НИТО искрата да стане по-редовна и да се оправи гърменето . Така , че ако не си сигурен 101 % в това , което пишеш по-добре недей да пишеш общи приказки и даваш КОРЕКТНИ китайски маслени съвети .

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              А, няма да ти се впрягам, но с общи приказки ти коригирам неправилните разсъждения. Не съм писал аз, че "гърмене в ауспуха=на бедна смес".
                              Освен това писах, че не съм специалист. Та излизаш от рамките на добрия тон някак неусетно.
                              А и маслото е японско.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                Пламене , ти явно не четеш нито какво аз пиша , нито на другите участници в темата . Разсъжденията не са ми НЕПРАВИЛНИ , а максимално точни и ясни във връзка с конкретния случай . Пиша ти го за трети път , защото явно в предните два пъти не си разбрал , че темата не е ОБЩИ ПРИКАЗКИ - такава си има отделно . Естествено , че гърмене в ауспуха = бедна смес , СЛЕД КАТО ПРИ ДРЪПВАНЕ НА СМУКАЧА ГЪРМЕЖИТЕ ИЗЧЕЗВАТ И МОТОРА СЕ ОПРАВЯ !!! Иска повече четене ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X