Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Suzuki DRZ400

    На някои намират ли му се визии за дрз- та на корел в реални размери?

    Коментар


    • От: До: Suzuki DRZ400

      Здравейте и от мен.
      Обзаведох се и аз с DRZ-400K.
      Първите ми впечатления са за много приятен мотор.
      Общо взето няма какво да му пипам засега освен зимното обслужване,за което искам да помоля някой за мануал.Прерових цялата тема за мануали +интернет пространството но не открих работещ линк.
      Благодаря предварително.


      п.п.
      Намерих си мануал
      Последно редактирано от iancho75; 28-10-13, 14:54.

      Коментар


      • От: До: Suzuki DRZ400

        Похвалих я моторетката ама нещо май няма да се разберем с нея 3 излизания 2 репатрака .Първото оставяне беше заради спукана гума ,айде простих и ама вчера ме изостави на 100 км от къщи.
        Та по същество:
        мотора пали,на място се форсира се на максимум но тръгне ли минава 20м изгърмява 2-3 пъти яко и изгасва .
        изчаквам да речем около минута пали от раз и пак така.
        Предположенията до момента са "бензинови" а не токаджийски.Предполагам запушен карбуратор някъде.За всеки случай му поръчах нова свещ ,да пробвам с нея преди да сваля карбуратора.
        Ако някой може да даде и друга идея или да се е сблъсквал с проблема ще му бъда благодарен.

        п.п. до карбуратора тече бензин като из ведро а на смукач не работи (дави веднага)

        Коментар


        • От: До: Suzuki DRZ400

          Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
          Похвалих я моторетката ама нещо май няма да се разберем с нея 3 излизания 2 репатрака .Първото оставяне беше заради спукана гума ,айде простих и ама вчера ме изостави на 100 км от къщи.
          Та по същество:
          мотора пали,на място се форсира се на максимум но тръгне ли минава 20м изгърмява 2-3 пъти яко и изгасва .
          изчаквам да речем около минута пали от раз и пак така.
          Предположенията до момента са "бензинови" а не токаджийски.Предполагам запушен карбуратор някъде.За всеки случай му поръчах нова свещ ,да пробвам с нея преди да сваля карбуратора.
          Ако някой може да даде и друга идея или да се е сблъсквал с проблема ще му бъда благодарен.

          п.п. до карбуратора тече бензин като из ведро а на смукач не работи (дави веднага)
          Имам подобен случай,но на хондата.Видях се в чудо,а то излезе датчика на степенката.В случай че си забравиш "пачия крак" спуснат!При мен беше 1,2-ра и мотора забива,все едно че някой му спира токовете.Не знам дали ти имаш този датчик и дано не те бъркам още-повече!Реши го като махнах датчика и вързах кабелите,и останах без защита от спуснат "пачи крак".
          HONDA DOMINATOR 650
          ОРЕЛ ASTRA
          РСПБЗН-Приморско

          Коментар


          • От: До: Suzuki DRZ400

            Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
            Имам подобен случай,но на хондата.Видях се в чудо,а то излезе датчика на степенката.В случай че си забравиш "пачия крак" спуснат!При мен беше 1,2-ра и мотора забива,все едно че някой му спира токовете.Не знам дали ти имаш този датчик и дано не те бъркам още-повече!Реши го като махнах датчика и вързах кабелите,и останах без защита от спуснат "пачи крак".
            В случая не му е това проблема,ДРЗ няма такава защита,прилича ми на запушено кранче на бензина.А твоя датчик ако е бил изцяло изправен не първа,втора ами само когато включиш на скорост мотора веднага гасне.

            Коментар


            • От: До: Suzuki DRZ400

              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
              В случая не му е това проблема,ДРЗ няма такава защита,прилича ми на запушено кранче на бензина.А твоя датчик ако е бил изцяло изправен не първа,втора ами само когато включиш на скорост мотора веднага гасне.
              Може не споря за дрз-та,но с доминатора минах едни 500-600 метра с мъки,явно не е бил кой знае колко изправен!
              HONDA DOMINATOR 650
              ОРЕЛ ASTRA
              РСПБЗН-Приморско

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Аз имах същия проблем, с тези симптоми в началото. После спря да пали от манивелата, а само на скорост и най-после умря тотално, оказа се, че била изгоряла т.нар "звезда". Пренавиха я и досега няма проблем с това. А в пресния случай, от миналия месец, при подобни симптоми - пукане, гаснене и непалене се оказа въздушния филтър. Уж беше чист, но като сложих нов не само, че се оправи, ами си стана ееекстра, направо супер! Много съм радостен, защото докато обсъждахме каква може да е причината направо ми причерня, въпреки че предполагах, и най-вече се надявах, да е от въздушния филтър. Но после, вече с новия филтър, спуках гума и не съм карал. Ако не си проверил филтъра - виж дали не е там причината.

                Коментар


                • От: До: Suzuki DRZ400

                  Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                  В случая не му е това проблема,ДРЗ няма такава защита,прилича ми на запушено кранче на бензина.А твоя датчик ако е бил изцяло изправен не първа,втора ами само когато включиш на скорост мотора веднага гасне.
                  Има такъв датчик ДРЗ-та,не казвам че той е проблема.

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    Подред.
                    Датчик за степенката наистина няма.
                    Кранчето на бензина не е запушено тече като из ведро както съм писал по горе,и на двете степени.
                    Филтърът е чист.Изпран,омаслен,на точно сто километра.Пробвахме и без него но разликата е че само малко по трудно пали.
                    Звездата и на мен ми минава през ума ама някакси неще съзнанието ми да я приеме като вариант от чисто финансови мотиви
                    Благодаря Ви за предположенията все пак.Утре вечер ще сваля карба и ще започна от най лесното пък каквото сабя покаже.
                    А,и още нещо.Последно заредих бензин на една доста съмнителна бензиностанция в едно село която дори не работеше та търсихме една леля да я отвори а после чакахме 20 мин да подкачат помпите,инищо чудно там да съм сипал някаква гнязд.

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Има "такъв" датчик , но пенсионерският модел . Е и К (за който става въпрос в случая ) нямат такава екстра заводски . Има ли стабилни ниски обороти след като го запалиш и поддържа ли ги сам ? Гърменето в аспуха е сигнал за бедна смес или за неизправности в запалителната система . Опитай да тръгнеш с дръпнат смукач или наполовина поне . Така ще се ориентираш дали наистина беднее . Ако няма разлика в поведението му - не търси проблема в карбуратора .
                      Сега виждам , че си писал за някаква съмнителна бензиностанция . Ако е бил наистина некачествен бензина и на колегите ти щяха да кихат конете . Но нищо не пречи да го източиш от резервоара и карбуратора и да налееш истински преди да човъркаш непотребно карбуратора.. Преди време имаше една подобна тема само , че за ХР 400 , който запушил яко бял дим от аспуха . Питах собственика дали е сипвал гориво и проблемът да е станал след това . Оказа се , че е станало точно така . Казах му , че са му сипали по погрешка нафта . Да източи съдържанието на резервоара и да налее нов бензин . Не ме послуша - даже отвори двигателя за ремонт . Познай какво се оказа .
                      Последно редактирано от pe6o74; 04-11-13, 20:20.

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        Възможно е , да е имало вода в бензина , образува се една капка която седи на дъното в карбуратора , мотора работи на ниски обороти , но когато подадеш газ , капката вода запушва жигльора и спира притока на гориво. Както казва ре6о74 , смени горивото , но почисти и карбуратора , след това виж дали има промяна.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Ма тя щото на Каламов /кристалната топка/ е внос,затуй все отгатва--послушай го преди да се вкараш в някой филм.
                          XR600R-96

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            Написал е , че на място се форсира на максимум - така , че едва ли има капка вода на дъното . Но нищо не пречи да се хигиенизира - все пак трябва да се тръгне от някъде . Провери и копчето за гасене горе на кормилото - направо му махни буксата и пробвай . Щом на място се форсира , а в движение умира - имам чувството , че нещо се разклаща и не дава добър контакт .

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Така е , но като се натовари двигателя , му трябва повече гориво. А може капките да са повече , и те да се разклащат , нека да елиминира проблем с горивото.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                А лесно ли пали? На едно ритане или риташ 3-4-5 пъти. Ако е повече от 1-2 пъти и пали трудно може и звезда да излезе, обаче всичките дето съм виждал да се прецакват, палят трудно и ако държиш на заварка газта се движат някак...обаче винаги може да има нещо различно!
                                Който оцелее ще закусва!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X