Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Suzuki DRZ400

    Става и от двата модела които си написал,и трите мотора са с еднакви двигатели.

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      Разрешаването на същия проблем ми струва 160лв. /пренавиване/.

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Не всеки гаражен майстор може да се справи с пренавиването. Подмяна само с нов.

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          Да, разбира се, че не всеки може да се справи. Конкретно сервиза на човека, който го направи действително се намира в гараж, но пък от пръв поглед си личи, че си разбира от работата. Даже ми даде 1 година гаранция.

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Пуснах го в общата тема за ръководства, но да го има и тук.
            Много полезен и подробен "мануал" за DRZ 400 от Clymer, 320 страници, английски език, общ размер на всички части 119 мб.
            http://www.drz-club.ru/forum/30-1551-1
            С багодарности на руския DRZ форум!

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              Нека малко съживим темата със Сузукитата като споделя случилото ми се от вчера.Мотора е дрз 400 с и от известно време при палене се усещаше една мудност при стартиране.Натиснеш бутона за да стартираш, таблото изгасва и не веднага с леко провлачване мотора пали.Ясно ще се купува акумолатор,но докато взема съм си го карал и е палил,но мудно.Вчера в движение,таблото изгасна ,мотора прекъсна леко,фара замъждука и не искаше да се форсира при каране.Загасих го и опита да го запаля се оказа неуспешен.Акумолатора показа 11.5 на неработещ мотор,но фара си светеше нормално.Днес сложих нов акумолатор/батерия 12v 7ah/същия размер като моя-мотора си стартира и върви нормално.Та въпроса ми е - ако акумолатора е тръгнал да си заминава и съм някъде на път ще трябва да се търси помощ от приятел ,за да се прибера.Питам ,защото моя приятел е с Доминатор и когато акумолатора му беше заминал сме го бутали и пак е карал с нас.Ако съм написал някоя глупост в обясненията си моля да бъда извинен.

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Май не ти зарежда мотора. Това се установява с мултицет и изряден акумулатор. Сложи този , който показва 12,7 волта , запали мотора , пусни фара. При това положение мериш : ако дава стойност под 12,7 или близка до нея - значи не зарежда. Заминал е реле-регулатора или звездата долу под левия капак. Как се установявя кое от двете е ще ти кажа след това. Ако дава стойности над 13 волта ( 13,5-14) - тогава избърсваш потното си чело , пиеш една бира и сменяш батерията.

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Пешо,днес свалих реле-регулатора на мотора,с цел да сложа реле от друго дрз за проба.От релето излизат две букси с кабели-едната букса е с три жълти/тази я разкачих без проблем/,но при втората букса/червен кабел и черно с бяло/ усилието беше по-голямо.При разкачане, забелязох че вътре имаше стопено/затова и трудно се разкачи/.Отстраних буксата,съответно свързах и кабелите с обувки/мъжко женско/изолирах ги добре.Запалих мотора,като предварително бях измерил стойностите на батерията на неработеш мотор/батерията е от тези за юпс устройства,но на размери като акумолатора за дрз/12.3 показва/чисто нова е/.При работещ мотор стойностите са същите,но като го форсирам на място се покачват примерно до 12.6 което знам че е недостатъчно.Мултицета не е професионален, но отчете след това на доминатор 12.8 на неработещ и 14 и нагоре при работещ.

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    Ако си 101 % сигурен , че това "новото" реле-регулатор е изправно , тогава остава вариянта да ти е заминал статора ( звездата) . Тя е трифазна с общ звезден център- трите жълти кабела които излизат от нея влизат директно в релето. За всеки случай си провери буксата от ел. инсталацията на мотора , която е двойната( червен и черно/бял кабел) и влиза пак в релето. Там трябва да имаш постянен плюс (червеният) и постоянен минус (черно/белият кабел). При условие , че ги имаш тогава преди да свалиш левия капак направи измерване на трите жълти кабела , които идват от звездата. Правиш мултицета да измерва съпротивление (омове) . Мериш всеки един от трите жълти кабела спрямо маса - НЕ трябва да има връзка никаква. Ако има - значи е избила. При положение , че НЯМА - тогава правиш мултицета да измерва ПРОМЕНЛИВО напрежение(~). Мериш между всяка двойка от трите жълти кабела, т.е правиш три измервания . Ако номерираш еднаквите жълти кабели с 1,2 и 3 , то мериш между 1 и 2 , 1 и 3 , 2 и 3 . Измерваш при запален мотор и извадена букса от релето. При тихи обороти трябва да дава около 20 волта , при повечко газ около 80-100 волта. При изправна звезда тези стойности са еднакви и при трите двойки жълти кабела. Ако има голямо отклонение в резултатите - обикновено едната стойност е 6-8 волта , то звездата ти е заминала за вечните ловни полета. Най-евтиното решение е сваляш и пренавиваш. Ако не можеш свиркай.

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Само да ти спомена,явно съм те объркал в обясненията си,че релето на другия дрз не съм го слагал на моя мотор.Тъй като моята букса я отстраних поради стопеното и вместо букса сега съм със мъжко женско в краищата на кабелите.А моя реле-регулатор как да проверя дали е изправен?Поздрави.

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        Проверяваш го най-лесно със смяна от друг, работещ ДРЗ.

                        Може и да греша, но тази година на два пъти мотора беше в бокса поради ел. проблеми. Единият от тях беше именно с липса на зареждане на акумулатора, който както при теб даваше стойности около 12.5 волта при работещ мотор, което не е нормално.

                        Проблема се оказа в две клеясали клеми, като след смяната им всичко е перфектно и дава над 14 волта при работещ двг. След като направиш проверката на звездата, както Пешо е описал, е да почнеш да проверяваш всичко по веригата, ако проблема не се окаже в звездата.
                        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Първоначално публикуван от evelin d Преглед на мнение
                          Само да ти спомена,явно съм те объркал в обясненията си,че релето на другия дрз не съм го слагал на моя мотор.Тъй като моята букса я отстраних поради стопеното и вместо букса сега съм със мъжко женско в краищата на кабелите.А моя реле-регулатор как да проверя дали е изправен?Поздрави.
                          Ако помислиш ще се сетиш. Последователноста е следната: Звезда, реле , акумулатор. Нарича се метод на изключване на вероятностите. Ти каза , че батерията ти е изрядна. Мериш звездата както ти описах, мериш и двойната клема , която също ти казах как. Ако стойностите са изрядни , то и дете ще се сети къде е проблема.

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            МОже би не е тук мястото да питам,но искам да си купя чантичката дето се монтира на опашката на ДР-а .Някой може ли да помогне?
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                              МОже би не е тук мястото да питам,но искам да си купя чантичката дето се монтира на опашката на ДР-а .Някой може ли да помогне?
                              А да честитим ли возилото ? Иначе за чантичката - свиркай, имам 2-3 модела.

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                За честитенето се подразбира Вече имаме няколко карания и след ексцесиите с ГС-а имам усещането ,че карам най-лекия мотор на света Доволен съм от избора . Митак,свиркам за чантичка ....трябва ми
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X