Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ако символа е "К1" значи е 2001,"К2" е 2002 и т.н..Цифрата след "К" е годината след 2000

    99.9% това е DRZ400 E
    Последно редактирано от Chinela; 01-10-10, 20:23.
    CRAZY COCKS

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      Здравей, само по снимката мога да ти кажа, че мотора е преди 2002 год. От 2002 двигателите са по светли и нямат болта който се вижда отдясно на главата. От 2003г. ги произвеждат със черен обтегач на ангренажа, това са най-лесно видимите белези. Ако са заличени номерата друг начин да се разбере годината на производство на Японските мотори на каплите има дот номер последните цифри са месеца и година когато излиза от завода. За модела не съм 100% сигурен, но Е модела са с ПВЦ резервоар и механичен карбуратор. KEIHIN FCR 39mm Нека и колегите които решат да си купуват ДРЗ обърнат внимание на тия подробности. Моторите на снимката са съответно 2002 на преден план а задния е 2000 са кик старт. Надявам се да помогна с тази информация.

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Здравейте колеги,предстои ми смяна на ангренажна верига защото започна да пречуква кажете ми WISECO добър избор ли е защото в ebay я намерих за 90лв с доставката или ми трябва нещо по добро

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          По добри от WISECO са може би само оригиналните японски.Тук в UK ги препоръчат и казват ако не намерим техен продукт за даден модел да проверим в сайта на "WISECO" коя марка да ползваме за заместител.

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Ами прецени си за колко време ще дойде от Англия и за колко от тук. Оригиналната ангренажна струва 107 лв. в Миркат, обаче се чака 2-3 седмици (стандартното за там). Само да знаеш, че и гарнитурата за главата е 40 лв. в Миркат, а предполагам ще ти трябва и нея да смениш след смяна на ангренажната верига
            Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              Първоначално публикуван от penchev11 Преглед на мнение
              Здравей, само по снимката мога да ти кажа, че мотора е преди 2002 год. От 2002 двигателите са по светли и нямат болта който се вижда отдясно на главата. От 2003г. ги произвеждат със черен обтегач на ангренажа, това са най-лесно видимите белези. Ако са заличени номерата друг начин да се разбере годината на производство на Японските мотори на каплите има дот номер последните цифри са месеца и година когато излиза от завода. За модела не съм 100% сигурен, но Е модела са с ПВЦ резервоар и механичен карбуратор. KEIHIN FCR 39mm Нека и колегите които решат да си купуват ДРЗ обърнат внимание на тия подробности. Моторите на снимката са съответно 2002 на преден план а задния е 2000 са кик старт. Надявам се да помогна с тази информация.
              [ATTACH=CONFIG]254596[/ATTACH]
              Струва ми се, че грешиш за резервоара
              на сушата и град помага

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Колеги,да попитам и аз нещо:колко дни след последното ви каране ,маслото се забелязва по щеката/горе -долу?При мен след третия ден по щеката няма масло/10w40/motul 300V FACTORY LINE.

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Първоначално публикуван от evelin d Преглед на мнение
                  Колеги,да попитам и аз нещо:колко дни след последното ви каране ,маслото се забелязва по щеката/горе -долу?При мен след третия ден по щеката няма масло/10w40/motul 300V FACTORY LINE.
                  Шегуваш ли се, или наистина караш без масло?
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    Маслото се гледа на хубаво загрял двигател.Когато е студен на штеката няма никой.
                    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Маслото се мери при загрял двигател , а за студен е нормално да няма масло на щеката.

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        Този въпрос с гледането на маслото е сериозен и колкото човека да попитам,толкова и мнения.Пачароз изясни защо при студен двигател няма никой, не е ли като на ХРа маслото да си стои в рамката и след запалването му маслената помпа да го засмуква и разпределя.Само да поясня,че на ХРа започне ли да недържи маслото в рамката вече говорим за поизносена маслена помпа,имали го и този фактор при Сузуки.Поздрави.

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Първоначално публикуван от itso1 Преглед на мнение
                          Този въпрос с гледането на маслото е сериозен и колкото човека да попитам,толкова и мнения.Пачароз изясни защо при студен двигател няма никой, не е ли като на ХРа маслото да си стои в рамката и след запалването му маслената помпа да го засмуква и разпределя.Само да поясня,че на ХРа започне ли да недържи маслото в рамката вече говорим за поизносена маслена помпа,имали го и този фактор при Сузуки.Поздрави.

                          На ДРЗта и на ХТо маслото е доло като се запали тогава го качва а при ХРа е обратно затуи и си страда от маслена помпа.
                          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            Благодаря на Пачароз за отговора.
                            Последно редактирано от evelin d; 05-10-10, 16:38. Причина: Поправена правописна грешка.

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Първоначално публикуван от itso1 Преглед на мнение
                              Този въпрос с гледането на маслото е сериозен и колкото човека да попитам,толкова и мнения. Пачароз изясни защо при студен двигател няма никой, не е ли като на ХРа маслото да си стои в рамката и след запалването му маслената помпа да го засмуква и разпределя. Само да поясня,че на ХРа започне ли да недържи маслото в рамката вече говорим за поизносена маслена помпа,имали го и този фактор при Сузуки. Поздрави.
                              +1

                              Този въпрос при ДРЗ е от изключителна важност и не трябва да се пренебрегва в никакъв случай! Поне на мен пренебрегването му ми струваше над хилядарка (вкл.нова глава на двигателя, разпределителни валове и т.н.). Хубаво е да се следват указанията в манюалите, защото японците не са ги написали само за красота Това е подробният на ДРЗ модела:

                              https://htftp.offroad-bulgaria.com/BukToP/Manuals/DRZ%20MANUAL2/

                              Във втора част, стр. 11 е оказано, че смяната на маслото и масления филтър се сменят едновременно като се точи маслото на топъл двигаел. За да се провери нивото на маслото мотора се стартира за 3 минути, изчаква се още 3 минути и се гледа докъде е на щеката

                              Моята грешка едно време беше, че не бях изчакал повече от 15-20 секунди, помислих, че има достатъчно масло и стана белята, та дано съм бил полезен на някого да не повтори моята грешка
                              Последно редактирано от Чичка; 05-10-10, 16:42.
                              Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                Добре де, а Хонда не оправят ли проблема с маслената помпа с годините при по новите модели?Примерно вече 02-03г.

                                Сори за че оспамвам хубавата тема,ама ще е ползено инфо ако някой знае нещо по въпроса!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X