Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какъв мотор да започна ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какъв мотор да започна ?

    Все още нямам мотор и се чудя кой е правилният избор за мен. Нямам много опит в карането. Ще ми се да карам по черни пътища, из гората например, но да мога и по асфалта все пак съм от София. Имам и категория А. Хубаво е да има части защото неминуемо ме очакват ремонти. И така прохождам (прокарвам ) още и очаквам вашите съвети към кой клас мотори да се насоча по-разпространени модели и марки, цени, и изобщо къде да търся, защото в интернет има адски много информация, но не всичко е адекватно на нашата действителност. Благодаря ви предварително и ако съм забравил да спомена нещо от което зависи отговора ви питайте

  • #2
    Здравей и добре дошъл във форума.

    Първо трябва да си изясниш за себе си какво точно искаш да правиш с този мотор. дали да се возиш и да ходиш за риба или за спорт и агресивно каране. със сигурност е невъзможно да уцелиш от първия път мотора който най ти пасва, а и дори да го уцелиш може да е само за момента и после набързо да си смениш мнението. Ако имаш възможност пробвай от някой приятели с различни мотори и сам си прецени като за начало кое най ти пасва. щом си начинаещ мисля че ти трябва лек и плавен мотор на който може постепенно да привикваш към по-добро управление. има много добри модели 4-тактови японски машинки 250сс който са идеални за начинаещ. по отношение на ремонтите положениете е следното: по-добрия вариянт е да си купиш нещо по-къпо което е добро и здраво и я се наложи да го правиш я не, отколкото нещо евтино което след няколко месеца каране ще иска да му наринеш солидна сума пари, дори в един момент може да дадеш толкова колкото би дал за по-новия, но пак ще караш стара кошница и никой няма да ти признае че си правил това и онова и че мотора е 6, старото си е старо. резервни части се намират вече и в БГ, по трудно е с някой мотори който са вкарани от япония и са си за техния пазар само но пак има начини. Успех
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #3
      Трудно ми е да кажа от сега какво точно искам от един мотор и от карането на мотор като цяло. Просто ми харесва - говоря за ендуро/крос мотори и стил на каране като цяло. Нямам приятели които да имат такива мотори и като цяло нямам приятели с мотори, пък и ми е неудобно да искам от някого да пробвам за това питам хора които са минали по тоя път - това спестява от грешки. А иначе тежа около 67 кг, което не е много, така че предполагам няма да ми липсва динамика и с по-малък двигател под мен

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X