Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: KTM EXC 200

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    .... ясно е че няма евтин вариянт, караш ли мотор се оръсваш яко, дали ще е 1000 или 1500 лв все са си пари, за някой много за други малко....

    нали и аз това казвам
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • До: KTM EXC 200

      ...... и такааааа, имало и подаръци за моторите по колега
      и то не един а цели 3. Брех този дядо Коледа много щедър бил, така да зарадва изоставеното от 2-3 седмици портокалче


      като за начало започваме с голяяяямааа лепенка за предния калник която даже е малко закъсняла, от клони и драки пластмасата доста се е поожулила но пък за сметка на това после калника ще грейне като нов

      и понеже времето е доста студено и мъгливо операцията се прави близо до парното, и лепенката да се отпусне и стане пластична а и пластмасата също. Ако се прави на студено надали може да се залепи правилно, без да има гънки, чупки и балончета

      хубава дебела винилова лепенка на One се е обтагнала на радиатора



      и калника има нужда от малко топлинка






      залепвам предната част на лепенката за да може да подведе правилно



      може дори малко да се намокри пластмасата докато се наглася точната позиция, иначе залепва моментално и неможе да се коригира

      след предната част минавам на дясната половинка, внимателно изтеглям и изпъвам докато всички гърбици и балончета изчезнат и лепенката легне плътно. Дори и върху парното на топло си иска търпение и старание.





      макар на снимката да изглежда добре залепено имаше няколко дефекта за изглаждане, дори се наложи и намесата на сешоар за да нагрея още малко лепенката, и още 5-10 мин процедура по оптягане на бръчки върху радиатора



      катато за финал след половин час си имам чисто нов калник, е почти нов де





      след малко продължение...
      Последно редактирано от Краси; 25-12-07, 17:22.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • До: KTM EXC 200

        ....продължаваме да ровим в торбата на дядо Коледа и какво намираме ...? пак подарък за мотора ....за мен няма нищо

        ама пък нали сме си партия с КТМ-а го приемам и като мой подарък!
        хе, алуминието предпазителче за задния диск на devol от щатския дядо Коледа



        ммммм, много изпипан , даже и нова дистанционна втулка си има, малко по къса от оригиналната, да компенсира разтоянията на остта след като се сложи гарда.

        ноооо, това не е финала ;-) има и още! 3 за щастите ;-)

        задни накладни на DP Brakes, една от най-добрите фирми за накладки и съединители с който карат много тимове в световния мотокрос и ендуро шампионати, които от скоро вероятно ще може да купувате и от БГ




        слагам накладките. На брембо апаратите е супер удобно и бързо, само един щифт и 2 шплента, за 2 минути работа





        след това се сетих че съм забравил да прехвърля от старите накладки хромираните вложки и термоизолиращата пластинка който стоят между накладките и буталцето та се наложи пак да повтарям процедурата

        и за финал бърз монтаж на предпазителя. Колкото и красив и масивен да изглежда предпочитам да не пробвам защитните му свойства



        и наистина за последно калника е вече на местото си.




        Чакам с нетърпение следващото каране, дано е по-скоро
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • До: KTM EXC 200

          Краси и аз когато имах КТМ смених всичките лепенки та бая зор видях.
          Последно редактирано от Goblin; 26-12-07, 04:43. Причина: Прехвърляне на кирилица
          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

          Коментар


          • До: KTM EXC 200

            Ето малко снимки на моя КТМ
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Goblin; 26-12-07, 04:44.
            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

            Коментар


            • До: KTM EXC 200

              Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
              Krasi i az kogato imah KTM smenih vsi4kite lepenci ta baia zor videh.

              е аз просто му добавям, несъм взел да ги подменям още, но не е трудно, на мен ми прави удоволствие, и без друго днес бях свободен та реших да му отделя малко време
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • До: KTM EXC 200

                Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                eto malko snimi ot moia KTM
                не е лоша машинката, хубава генарация си му сложил

                тоя модел ако не се лъжа е до 2003-та като дизаин, новите до 2007-ма са като моя и на Митков и имат доста промени спрямо предния модел

                окачването е изцяло преработено и отпред и отзад а и дизаина е много по-добър
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • До: KTM EXC 200

                  Да така е Краси, модела е от 2000 година и много си го харесвах ама тя амортисьори ме побъркаха та за това го смених.Твоя е много готин видях снимки и какво да кажа имам GAS GAS но дизайна на КТМ е много агресивен и спортен, което много ме кефи. Генерацията тогава я сложих по модел на Салминен когато караше в GNCC .Дебелата част е Дома расинг а заглушителя е ФМФ Power core,което е добре за професионалисти, но за хора като нас е по зле защото така мотора губи ниски, но пък за това печели еластичност на мотора. Това ще рече че колкото по къс е заглушителя толкова по-зле е за ендуро и по-добре за мотокрос. На мен лично много ми харесват черни джанти които на КТМ са серийни и незнам дали няма да ми се загрее главата и да стана пак оранжев, но трябва да е 2007 защото иначе не си заслужава. И най важното да е 2т там е истината малко килограми и много коне. Но ще видим (3 мотора за две години е много ще ме бие жената).
                  Последно редактирано от Goblin; 26-12-07, 04:46. Причина: Прехвърляне на кирилица
                  Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                  0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                  Коментар


                  • До: KTM EXC 200

                    Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                    Da taka e Krasi ,modela e ot 2000 godina i mnogo si go haresvah ama tia amortisiori me pobarkaha ta za tova go smenih.Tvoia e mnogo gotin vidiah snimki i kakvo da kaza imam GAS GAS no dizaina na KTM e mnogo agresiven i sporten ,kaeto mnogo me kefi.Generaciata togava ia slozih po model na Salminen kogato kara6e v GNCC .Debelata 4ast e Doma rasing a zaglu6itela e FMF Pover core,koeto e dobre za profisionalisti ,no za hora kato nas e po zle za6toto taka motora gubi niski,no pak za tova pe4eli elasti4nost na motora.Tova 6te re4e 4e kolkoto po kas e zaglu6itela tolkova po zle e za enduro i dobre za motokros.Na men li4no mnogo mi haresva 4erni dzanti koito na KTM sa seriini i neznam dali niama da mi se zagree glavata i da stana pak oranzev,no triabva da e 2007 za6toto ina4e ne si zasluzava.I nai vaznoto da e 2t tam e istinata malko kilogrami i mnogo kone.No 6te vidim (3 motora za dve godini e mnogo 6te me bie zenata).
                    ами честно да ти кажа приятно съм изненадан от окачването на WP въпреки всичките критики които съм чувал за тях, мислех си какви ли балтии ще ми прави задното окачване с това директно захващане но уви не е така, предницата също много добре се държи, наистина окачването е проектирано за ендуро и е далеч по-добре отколкото на кросов мотор, нито е прекалено твърдо нито пък е меко, просто мотора се води много добре по ендуро трасета и неравности.

                    За дизаина много много по-добър от гас гас, няма 2 мнения по въпроса

                    по отношение на резонатора дори и в щатите съм чел че дома е най-доброто за КТМ, дори по-добре от ФМФ, макар че аз си поръчах точно ФМФ Гнарли модела който е за ендуро и подобрява още работата в ниски и средни, разбира се няма да е така добре на високи, но на ендуро повече се кара в ниски и средни, ако е за крос тогава нещата са на обратно. И аз мислих за дома но цената му е много солена и а е в евро не както фмф в $

                    недей споменава че признаваш само 2Т че пак ще те емнат феновете на 4Т-тата, ама само немога да си обесня защо сума хора които наистина разбират от мотори все още признават само 2Т и казват: след 10 години като направят 4Т както трябва тогава може и да си купя
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • До: KTM EXC 200

                      извинете че се намесвам за окачването . когато е правилно настроено според вас вози перфектно другото вече е стил на каране .А за ктм не че съм пристрастен но можеби има една от най-добрите возии не напразно хората купиха wp-завода.А ако имате проблем досега неми сее опряла нито една предница и амортисьо

                      Коментар


                      • До: KTM EXC 200

                        е разбира се че настройките са важни, аз несъм си оставил настройките както от завода, в началото не ми харесваха и започнах да си играя докато в един момент намерих верния баланс във различни терени и условия.

                        За добра возия немога да кажа категорично, но от кросовите мотори мисля че сузуки винаги са били с най-плавното и мазно окачване което напрактика ти съхранява силите
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • До: KTM EXC 200

                          Абе Краси много красиви тези КТМ-и.Като ги гледам ми късат сърцето.Само да бяха малко по здрави.

                          Коментар


                          • До: KTM EXC 200

                            хе хе базикай се ти
                            че какво им е на 2Т КТМ-ите се чудя, за 4Т незнам и нямам лични мнения, но мога да ти кажа че аз много по рядко ще правя каквото и да е по двигателя, че и по-евтино отколкото твоята Ямаха 4Т ...примерно
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • До: KTM EXC 200

                              Mитков с сичките ти мотори до сега съм,виждал кадри на задна,само с KTM-не съм.Дати се намира нещо.

                              Модератор: Митков, с всичките ти мотори до сега, съм виждал кадри на задна, само с КТМ-а не съм . Да ти се намира нещо?
                              Последно редактирано от iva_kx; 26-12-07, 18:29.
                              Ако не бях луд, щях да съм ненормален!!!!!.

                              Коментар


                              • До: KTM EXC 200

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                хе хе базикай се ти
                                че какво им е на 2Т КТМ-ите се чудя, за 4Т незнам и нямам лични мнения, но мога да ти кажа че аз много по рядко ще правя каквото и да е по двигателя, че и по-евтино отколкото твоята Ямаха 4Т ...примерно
                                Не не не-се базикам наистина са страхотни.Определено много ме кефят.Тези австриици са ги барнали страхотно.За ремонтите си прав за парите но,нали знаеш че които си има брада да си търси бръснач.Тези лепенки са сигурно от САЩ.Даи да намерим и за моето синьо моторче.Нали естеств. на по тънко.Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X