Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: KTM EXC 200

    Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
    Излиза, че няма лошо ендура, било то 2т или 4т стига да имам пари бих си взел и аз един ктм 300 2т... да си хода по хард разходки с него
    Ти и с ДР-а може да си ходиш на хард разходки...
    MG RACING

    Коментар


    • #77
      До: KTM EXC 200

      Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
      Излиза, че няма лошо ендура, било то 2т или 4т стига да имам пари бих си взел и аз един ктм 300 2т... да си хода по хард разходки с него
      Точно така няма лоши мотори но, по добрите марки започват с К....

      П.П.Нее не е Карпати.

      Коментар


      • #78
        До: KTM EXC 200

        Аиде аиде Николай не засягаи темата коя от марките е номер едно, че ще стане мазало. Всеки си е фен на определена марка. Аз обаче съм останал с впечатление, че в форума цари апатия към Ямахите а те на мен са ми любими
        KAWASAKI Let the good times roll

        Коментар


        • #79
          До: KTM EXC 200

          И аз съм фен на японските марки ,обаче истината е че само KTM имат подходящо двутактово ендуро.Все още търся цвайтакт който да не е нервен като кросак да е под 95 кг.да е около 50 коня и да e произведен в Япония.А по въпроса с ямахите ,ами то 50%от пишещите във форума май карат такива.

          Коментар


          • #80
            До: KTM EXC 200

            Ники, цената май вече не е много в полза на 2Т ?!
            Едва ли един КТМ 300 ЕХС ще е по-евтин много от КТМ 525 ЕХС
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #81
              До: KTM EXC 200

              Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
              ........ Нормалният му разход е около 10/1000 ... е, пак е 2 пъти повече от твоя
              Искааам такъв мотор

              Коментар


              • #82
                До: KTM EXC 200

                Всеки тук говори за цени на моторите,за цени на поддръжката правят се всякакви сравнения ,а никой не споменава за "удоволствието" да срещнеш повече от един 2т в гората,чувството е че си попаднал в задръстване сред Трабанти.Все пак за мен карането на мотор не е само даване на газ,а начин да избягаш от мръсотията в града и да отидеш сред природата да дишаш чист въздух,мисля всички ще се съгласят с мен.А като има няколко 2т наоколо, макар и да са най-скъпите и чисто нови КТМ каращи с най-скъпите синтетични масла{не искам да обиждам никой собственик на 2т}Не говоря за замърсяване на околната среда, с толкова пушек гората ще се справи без проблем говоря за усещането у хората които са излезнали освен да дават газ,но и да подишат чист въздух Това също е важен момент в сравнението между 2т и 4т ...... за мен естествено.
                Стефан Дянков

                Коментар


                • #83
                  До: KTM EXC 200

                  Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                  Всеки тук говори за цени на моторите,за цени на поддръжката правят се всякакви сравнения ,а никой не споменава за "удоволствието" да срещнеш повече от един 2т в гората,чувството е че си попаднал в задръстване сред Трабанти.Все пак за мен карането на мотор не е само даване на газ,а начин да избягаш от мръсотията в града и да отидеш сред природата да дишаш чист въздух,мисля всички ще се съгласят с мен.А като има няколко 2т наоколо, макар и да са най-скъпите и чисто нови КТМ каращи с най-скъпите синтетични масла{не искам да обиждам никой собственик на 2т}Не говоря за замърсяване на околната среда, с толкова пушек гората ще се справи без проблем говоря за усещането у хората които са излезнали освен да дават газ,но и да подишат чист въздух Това също е важен момент в сравнението между 2т и 4т ...... за мен естествено.
                  Не се сърди,ама и Хитлер така си е казвал сигурно:да взема да попремахна евреите и другите там гадове (2-тактови) които не са арийци, че ми понамирисват и ми развалят спокойствието.Довода ти ми се вижда неуместен малко!

                  Коментар


                  • #84
                    До: KTM EXC 200

                    Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                    Така-а-а,
                    Краси, значи по 30 гр. на литър бензин, един литър масло отива за около 30 литра бензин, т.е. за около 300 км. или 2 литра масло на 600 км.
                    Аз сменям масло в двигателя на четиритактовия на 500-600 км и отива 700 гр. На скоростната кутия го сменям на две смени на картерното, а може и на три.
                    Освен всичко това, двутактовият харчи определено повече от аналогичния му по мощност четиритактов !
                    Сега сметни за 10 -15000 км вредата от "ползата"
                    Май нещо сметките не излизат ...
                    И клапани и бутало да смениш, пак не излизат както Митков ги е написал.

                    Не става въпрос за това, което съм написал до тук, защото всичко така изчислено мен хич не ме интересува, но щом го поставяш тоя въпрос, искам да ти отговоря реално.
                    Иначе за другите неща по възможностите като цяло, които вече сме си говорили в други теми, сме стигнали до съгласие и нямам нищо против !

                    Жорка не го поставям този въпрос за да се дракаме или спорим.
                    ясно е че няма евтин вариянт, караш ли мотор се оръсваш яко, дали ще е 1000 или 1500 лв все са си пари, за някой много за други малко.

                    Сега аз ще напиша как стоят нещата при мен.
                    1 литър масло синтетика, което аз купувам от 2 години и съм убеден в качествата му струва 20 лв. и слагам по 20 гр. на литър което е предостатъчно за моя тип каране и за смес с такова масло. пробвал съм и 30 просто мотора се задъхва и неможе да работи нормално, за крос може и да е добре по 30 но аз немога да кажа точно. мотора ми гори между 8 и 10 в зависимост от карането. значи с 1л масло минавам гарантирано 600 км (практически ) а не 300. маслото в скоростите и аз го сменям на около 1500-2000 км. така че до тук сме на долу горе едно ниво по отношение на маслата.
                    Разликата би се получила основно от икономия на гориво при 4Т мотора. Вярно е че ти караш много, 10-15 000 км на сезон но повечето от нас не минават повече от 5000.
                    Незнам колко горят спортните 4Т ендура, чувам разни приказки, от 4/100 което ми се струва абсурдно до 7-8/100.
                    за накрая ще ви припомня един факт от последните месеци в мотокроса. една от причините да се върне класа 125 2Т от 2009-та, е тази че там карат основно състезатели които тепърва ще се утвърждават в спорта и основните им спонсори са мама и тати. в един момент се оказало че откакто се карат 250 4Т оръсването на родителите им станало в пъти по голямо и за някой дори непосилно което разбира се довело до тази промяна.

                    затова нека всеки сам си прецени и да смята кое е по на сметка.

                    мен лично емоцията и удоволствието от карането на 2Т мотор е по силна отколкото на 4Т. разбира се пълно щастие нямя, едното за сметка на другото.

                    по отношение на мнението на diskusa искам да кажа че аз съм изключително внимателен когато минавам покрай туристите в гората и гарантирам че изобщо не се чувстват като в задръстване около трабанти, на ниски обороти нито има пушек и миризма нито шум, така че това не е основателна критика, плюс това избягваме да караме по маршрути където има туристи. Знаем колко колеги с 4Т са със супер отворени асупуси, гърмящи и тресящи гората 10 мин преди да се появят, това сигурно е още по неприятно за хората. ама хайде да не влизаме в такива подробности. който има съвест ще има тия неща в предвид.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #85
                      До: KTM EXC 200

                      Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                      ...
                      Съжелявам, че трябва да ти го кажа направо, но Honda-та която ми е като по-малък брат /на 18 години е/ не пуши почти, дори когато я форсирам. Въпрос на поддръжка и масло!

                      Коментар


                      • #86
                        До: KTM EXC 200

                        Първоначално публикуван от AICBERG Преглед на мнение
                        Не се сърди,ама и Хитлер така си е казвал сигурно:да взема да попремахна евреите и другите там гадове (2-тактови) които не са арийци, че ми понамирисват и ми развалят спокойствието.Довода ти ми се вижда неуместен малко!
                        Е ти пък сега далеко отиваш в сравненията! Според мене Дискуса е отчасти прав - наистина не е приятно да дишаш двутактовата пушилка (па макар и с мирис на ягоди - маслото Ипон), но пък всеки може да си избира с кого да кара в гората! Свободни хора сме!
                        Все пак да се върна на въпроса засегнат в предишния ми пост - разликата между твърдението на Жоро Хаджиев и твърдението на Митков е огромна! Ако е прав Жоро Хаджиев за 15000 км. то даже и човек като мене (дето е на заплата) може да си позволи да поддържа такова 4Т ендуро, защото тия километри за мене са 2-3 години каране! Но ако е прав Митков за 100-те моточаса (около 3-4000 км. по мои сметки) то аз хич не ща и да чуя за такова ендуро-изедник дето ще ми изяде и ушите! Засега приемам обяснението на Ива че просто единия има опит с Х а другия с R модела на CRF250, но пак ми се вижда голяма разликата! От други теми, ако правилно съм разбрал, разликата между двата модела е само в 2 от клапаните и разпределителения вал, което означава различна крива на мощността, но еднакви работни обороти! Та откъде тогава тия разлики в износването на буталото?
                        Все пак представа за тия мотори градя единствено от форума, по нашия край не познавам никой да има такъв мотор, та затова толкова питам.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #87
                          До: KTM EXC 200

                          относно разходите..при 4т са поне 2 пъти повече и жоро колкото и да обяснява..си е все тая
                          ами че нали точно заради разходите пак връщат 2 тета по състезания на запад..прочетете малко из нета и специализираните издания..проблема се разисква много сериозно навсякъде

                          освен това той сравнява 250Х модела който е ендуро модел и по характеристики не може да се мери с въпросните 2т за които говорим
                          ..един 200ехс е 45-6 коня..доста повече от един 250х

                          по скоро 200ехс би трябвало по данни да се сравнява със 250R модела..последно като дадох на бучака да го пробва и той това каза че върви като 250 кросов 4 тактов мотор..а разходите в сравнение с 250 4 такт и 200ехс са огромни

                          ..слагате горенето на бензин като фактор ..а забравяте да сметнете..СТОЙНОСТТА НА ТРУДА ПРИ ВЪПРОСНИТЕ РЕМОНТИ както и сложността им ..а това е КЛЮЧОВО важно
                          4т може да гори малко но нито жоро нито някой друг с нормални технически умения и обикновенни инструменти може да се справи с ремонтите по 4т ..те трябва да си се извършват от специалист със доста инструменти и добър сервиз..при 2т ..буталото се сменя за минути дори и в най долнопробния гараж с 2 ключа и едни клещи ..и всеки може да го направи и сам /в една подобна тема механика на джовани сала бе казал че на 2 такта му сменял буталото за 10 минути..преди да влезе в закрития парк/

                          а дори и да забравим цената за майсторите..то такива и не навсякъде има..в малки градчета като нашия например..кой да ми оправи 4 такта..трябва да ходя да го карам някъде..както и жоро а и други си карат мотора ..например чак до троян та митака да им го направи..после чакаш ..ред итн после пари ..и тн..докато 2такта ..слизаш в гаража мац мац на 2 на три и вече е с ново бутало ..не зависиш от майстори и тн

                          аз например като имах хонда срф..ами на всеки 10 часа ходех при братчеда /щото се е специализирал / да и проверява клапаните..че като трябва и някой да се регулира..айде почва се търсене на пулове по софия../добре че събин имаше комплект пулове та помагаше../..и мотане напред назад загуба на 1 ден че и 2 минимум..отделно пътни разходи до там и обратно и тн..докато в това време можеш да караш или да свършиш 100 други неща..айде моля ви се ..обмислете нещата по добре..за по отдалечени райони и ако нямате майстори и дилъри на части под ръка..2т си е много по добре


                          ПП..аа и щях да забравя-30мл масло на литър..просто няма нужда да се слага от новите синтетики/въпреки че много хора слагат по толкова и от там идва и пушенето/..а и не струват 20лв литъра ..а доста по малко..не винаги най скъпото е най добро
                          Последно редактирано от mitkov; 21-11-07, 10:23.

                          Коментар


                          • #88
                            До: KTM EXC 200

                            Митков, защо говориш глупости пак и се заяждаш заради спорта
                            Мойто било ендуро, а неговото лайняно 200 сигурно е ракета ?!
                            Щом така върви го сравнявай с КТМ 450 ЕХС, а не с CRF 250 R, тъй като нали си е ендуро ? Тук говорим за ендуро мотори и остави кросовите настрани !
                            Знам, че кросовите 250 4Т имат проблем с клапаните, но гарантирам, че при правилна подръжка CRF 250 X изкарва с едни клапани и едно бутало 10-15 хил. километра без проблем. Освен това уязвими са само всмукателните клапани Вече карам втори сезон с тоя мотор и стоя твърдо зад думите си на основа на практиката, а ти изкарай 15000 за сезон и тогава говори така смело. Не значи, че един мотор като стои 4 години в гаража е много здрав, нали ?!

                            Ми забрави да калкулираш в разходите и закуската на ЛУК ОЙЛ в Габрово, като ходя един път в годината в Троян при Митака. Аз ходя там поне 5-6 пъти, защото ми е приятел или защото има някакво мероприятие, или когато ходим да караме там, а то е доста често.

                            Не мога да разбера и защо е тази проверка на клапаните постоянно ???
                            Ми то си има ясна симптоматика при затягане на клапани и аз знам един случай на 10, когато хващат клапани в началото на вкопаването. Всички останали ги разбират едва след затягането, което е дошло малко след прегледа им.
                            След като поутихне двигателят и се затрудни паленето, то е ясно за какво става въпрос. Тогава спирай мотора, слагай два всмукателни клапана в джоба и тичай в Троян. Клапаните, които Митака ми сложи в началото на тоя сезон не съм ги проверявал изобщо, защото знам, че ще ме изкарат един сезон спокойно, макар че мога направя проверката и сам с един ключ, една пластина (без клещи) и с моите технически познания и на пътя. Дойде ли работата до регулировка на клапани, пиши ги след по-малко от 1000 км заминали !

                            За разхода на гориво няма какво да говорим. Последния КТМ 525 ЕХС, който взехме харчеше 6 на 100, а знаеш как върви той поне.
                            Аз както казах не издребнявам толкова, но направи една проста сметка! Само този мотор, който е далеч по-мощен от твоето електрическо моторче ти дава икономия за сезон минимум 400 литра бензин Х 2 = 800 лв. Да не говорим, че 525 се товари далеч по-малко и въпроса за клапаните не стои пред него след края на сезона въобще

                            Саунда и замърсяването са други теми, но да не забравяме все пак, че един на сто карат с ягодов сироп, защото е цифра.

                            Митков, аз не съм дребнав и не си правя такива сметки на стотинка. Аз карам каквото ми харесва и това е, но се дразня, когато истината се изкривява в стил "нащо село най-голямо".

                            Колкото и да ни е тъжно, дори на този етап 2Т е един полулегален мотор, който КТМ сега пробутват с много хватки и неговата забрана напълно е въпрос на малко време в бъдещето
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #89
                              До: KTM EXC 200

                              Може и да бъркам, но тук май сравняваме кон с камила... Ако съм разбрал нещо - евтини хобита няма... Аз лично от това сравнение разбрах следното - ако си по-на "ти" с двигателите и ти се занимава с екстрийми по-добре с лек 2т мотор. Ако търсиш стабилност в поведението на мотора и си готов да отделиш време за ремонти - 4т... до тук само това ми прави по-сериозно впечатление. За вложенията е ясно - ако е по-нов и по-спортен модела е по-скъпо...

                              Коментар


                              • #90
                                До: KTM EXC 200

                                За мен 2Т моторът е 300 ЕХС и такъв ще взема някой ден, ако реша да екпериментирам в областта на цвайките, макар да съм сигурен в това, че всяка година 250 4Т ще се усъвършенстват и ще стават по-яки и по-леки. Ето за пример давам новия 250 4Т - мод.2010, който са дали на Ерик Брандауер да експериментира.
                                Надявам се, че и японците не са съвсем заспали !
                                Ендурото и сексът не са шега работа !
                                -------------
                                Животът се измерва с броят на издишванията !

                                http://sixdayscrazyjob.com
                                http://crazy-job.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X