Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    Някой може ли да ми каже разликата между ЕХС 200 модел 2001 и модела 2007-8ма? Аз карах модела 2001 и ми се стори много нервен! направо като кросов мотор! чудно ми е новите и те ли са такива ?
    [FONT=Arial Black][I]Zara Motors Team[/I][/FONT]

    Коментар


    • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      А сигурен ли си че двигателя, електрониката и ауспусите са били на ЕХС
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        Видео като това е само за гледане,не вадете дивиденти от това какво могат триалкаджиите с ендуро мотори.И Депрес е добър в Дакар ,но триала не му върви.Сигурен съм че и с със скутер Теди ша направи подобно нещо.
        Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
        0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

        Коментар


        • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
          А сигурен ли си че двигателя, електрониката и ауспусите са били на ЕХС
          естественно че са ЕХС целия ауспух е ФМФ! чудно ми е новите и те ли са толкос силни този 2001 е много силен евала!
          [FONT=Arial Black][I]Zara Motors Team[/I][/FONT]

          Коментар


          • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            Силен силен колко да е силен все пак е 200, неможе да върви колкото 250(макар че е близо), камо ли 300. Иначе спрямо 125, разликата е огромна. Като конски сили е долу горе като 125 или 2-3 повече, но за въртящия момент неможе и сравнение да става.
            Веднъж съм карал по стар модел 200 и наистина много по прилича на кросов мотор отколкото моя от 2007-ма. Явно с годините са ги "вкултурили" малко за да се води ендуро, а не крос с фар, стоп и стъпенка за подпиране.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • До: 2010 KTM 150 XC - Race Test ( превод )

              Този мотор /150хс/ ми е фаворит. Има всичко което ми трябва да има един мотор като за мене За разлика от Джими Люис аз имам една забележка - височината на седалката е за мутанти с крака по 2 метра. Височина на седалката 985мм не ми е по вкуса. Само за сравнение ще спомена, че на Хонда ЦРФ250Х е 958мм или около 27мм по-ниско. Дори на най-високия ЦРФ450Х се сяда на 963мм от земята. На КТМ-а обаче седалката няма толкова дунапрен даже, че да си го направи човек да може да стига земята.
              Въпреки всичко модела го слагам в категорията "мотор-мечта"

              п.п. На въпроса какво щеше да е ако беше 175сс отговора който ми идва е - ами слабо ХС200
              Последно редактирано от mitkov; 30-12-09, 08:23.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                Весела Коледа на всички Напоследък хич нямам свободно време, защото в университета ме разкатават, но успях да намеря няколко часа. Ето следните допълнения:

                Малко глезотийки(бях в един сервиз на приятели на баща ми и го видях захвърлено и го взех на аванта)


                Буталото го имам от 20тина дена ама няма време(дойде от ктм). Свалянето на старото, слагането на новото ми отне 15мин(за пръв път правя нещо такова...), а и лагера смених. Обаче с тия стоперки на буталния болт съм се видял в чудо и искам да ви попитам има ли някакъв чалъм за слагане без да се извади някое око, да се надраска буталото или да си ударим пръстите(много ще съм ви благодарен за някой съвет).




                Пристигнаха малко джунджурии(пружини за клапата, оплътнения, винче за въздуха и винт за клапата и 1-2 пилот джета)
                Последно редактирано от nk_dimitrov; 25-12-09, 11:31.
                09 YZ290F Athena BB

                Коментар


                • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  Не мога да сложа стоперките....Вчера се опитвах сигурно 1 час и просто немога...Всичко имам ама съм бесен, че не мога да го сглобя, заради 2 кръгчета по половин грам....
                  09 YZ290F Athena BB

                  Коментар


                  • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Е кое му е сложното ?
                    свиваш ги до размера на отвора внимателно, и след това ги натикваш в канала.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      Може и да вкараш единия край в канала и после другия. Става лесно с пръсти без инструменти!
                      Успех!
                      Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                      Коментар


                      • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        Не ми се коментира, защото ще ме нападнете, но тези, които са ми дали са толкова яки, че освен да се извиват с клещи, на ръка е непосилно. Никакъв шанс да се напъха на ръка...Едното го вкарах, когато буталото беше свалено, но 2рото е голяма мъка. Клещи, отверки, каквото имам...Дори да трябва само единия край да го донапъхам с отверка не мога, напъвам колкото мога, но не помръдва. То е ясно, ще се поизмъча и ще стане, ама колко съм викал в мазето, не е истина. Поздрави!
                        09 YZ290F Athena BB

                        Коментар


                        • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Тези "стоперки" се казват зегерки

                          Правилния монтаж/демонтаж се прави със зегер-клещи.
                          Зегерките се доста видове, и клещите са доста видове.

                          Освен зегер-клещи, по нашите ширини се използват и... обикновени клещи, отвертки, шила, всякакви подходящи по форма и размер железа, вкл. и човешки пръсти

                          С подходящ инструмент е много лесно.

                          При липса на такъв, има зегерки, които са способни да ти скъсят живота.
                          Само пази да не си надраскаш буталото...

                          Коментар


                          • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Извинете че и аз се отплесвам, но какво представляват зегер клещите за тези зегерки на буталото?Поне на мойте бутала до сега зегерките не са имали ушенца къде да пъхнеш клещите и понякога и аз съм изпитвал доста затруднения при поставянето им.

                            Иначе гледам първо да поставя единия край в отвора на буталото, после го държа да не изскочи и с отвертка примерно внимателно натискам другия край надолу и навътре да влезе и той в отворчето.После може или пак с отвертката или вземем подходяща тръбичка или камък (за инструмент) и леко чуквам зегерката докато си влезе в каналчето и готово.Обезателно слагам и парцал отдолу под буталото, че при евентуално изпускане да си намеря по-лесно зегерката. (не че един път не я бях изпуснал вътре при коляновия вал, но си излезе лесно без разглобяване)
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              До сега никога не съм карал 2т след 2000г,наистина ли са толкова леки и се карат по лесно....няма и от кой да взема че да пробвам,в съзнанието ми все напира искането на оборот при 2т/а не както при 4т от 0та/,а когато той дойде става неконтролеруемо отзад,а тук все говорите дори и за ниски предавателни числа и ендуро вариянтите как били меки и се карали лесно.....човек трябва да пробва от всичко,и тогава да избира и да има мнение май

                              Коментар


                              • До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Грешката ти е,че когато чуеш 2Т,първо в главата ти идват DT и подобни мотори,качи се на едно EXC двутактово,ще видиш че разликата с 4Т е минимална!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X