Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

    Виновника за кипенето се оказа термостата, не отваряше напълно дори и при 100градуса. Отвараше наполовина и това е пречело на добрата циркулация на мотора. За сега проблема е решен. Но все пак ще му направя едно преливно казанче ей така да направя една проба, защото си намерих едно казанче останало от друг проект. Което е супер компактно и събира към 200 грама, напълно достатъчно. Ще го поставя при въздушния филтър, така и така нямам акумулатор и место бол
    Като го започна ще снимам да покажа.

    Пепо - тя Ямахата дойде обслужена от - до. Просто случих на мотор за което правя евала на предишния собственик. И му благодаря че се съгласи да ми я продаде защото много врънкане падна докато я взема

    Мимо90- Гардовете ги взех от един виден Ямахаджия от кв. Горубляне. Има още един комплект цвят оранжеви. Спазарихме ги на 200 пари. Бях при Еди и той ми каза че очаква най рано след 20 март, да дойде доставка на гардове, а не ми се рискуваше да карам без тях. Цените бяха близки и затова си взех от Методи.
    Който оцелее ще закусва!

    Коментар


    • #47
      От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

      Днес покарах мотора, времето като цяло е доста по топло от когато карах и вреше. Едно деление на иглата надолу, без термостат, нов антифриз и с преливно казанче, за 40 мин. мъчене нарочно на бавни скорости и работа на място, даже и не напълни казанчето. Нямаше помен от извиране.Надявам се за сега този проблем да съм го решил.
      Който оцелее ще закусва!

      Коментар


      • #48
        От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

        Днес ми се отвори малко свободно време, отскочих до вторичните, които са на 50м. от мен и си взех един лист неръждавейка.И за час време сътворих първия си гард за гайдата

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140324_130148.jpg
Прегледи:1
Размер:55.7 КБ
ID:5573010Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140324_130154.jpg
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:5573011Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140324_130859.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5573012Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140324_155957.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5573013Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140324_171001.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5573009

        За час време толкова. FMF-а вече е на по сигурно
        Който оцелее ще закусва!

        Коментар


        • #49
          От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.



          Гледам това клипче и си мисля - "Къде са тия............къде съм аз"

          Много е добре направено и си заслужава да се гледа, може да му отделите 30мин. от живота на Ендуриста
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар


          • #50
            От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

            Гарда е станал супер
            Пък за пичовете от клипа, ко да кажа. Каране , каране и пак каране. И да експериментираш постоянно.
            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

            Коментар


            • #51
              От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

              Чефчо мъчим, мъчим ама нещо не ги достигаме. Само на паданията не може да ми се опрат. Там съм силен
              Който оцелее ще закусва!

              Коментар


              • #52
                От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                Днес отново имах 1 час дупка, докато чаках части за една Хонда и реших да направя още една екстра към тая цвайка

                От останалата ламарина си спретнах една стойка за ГПС-а.... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_173508.jpg
Прегледи:1
Размер:46.6 КБ
ID:5574606Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_173517.jpg
Прегледи:1
Размер:46.7 КБ
ID:5574607Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_173525.jpg
Прегледи:1
Размер:46.0 КБ
ID:5574608Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_174034.jpg
Прегледи:1
Размер:61.2 КБ
ID:5574609Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_181140.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5574610Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_181157.jpg
Прегледи:1
Размер:57.7 КБ
ID:5574611Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_181924.jpg
Прегледи:1
Размер:57.3 КБ
ID:5574612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_181927.jpg
Прегледи:1
Размер:57.1 КБ
ID:5574605

                Един приятел ми беше направил от дърво 1:1 с ГПС-а за да го ползвам като калъп, от състезателната ни остана Лексан като подменяхме стъклата...и си бях направил една стойка напълно прозрачна, но нещо не ме кефеше и днес седнах и за час време си спретнах тази стойка от неръждавейка. На последните снимки съм и теглил един грунд, утре я пръскам с едно спрейче да добие "метален" цвят. Буфкам скобите за кормилото и съм готов.

                Баси аз провече правя от колкото да карам тоя мотор

                Най ме е яд че още не съм свикнал на мотора и ще изпусна откриването в Кърджали....
                Който оцелее ще закусва!

                Коментар


                • #53
                  От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                  Преди да си взема цвайката, някой хора ми казваха че тоя мотор не е точно мотор за каране а само за трасе и т.н после като го взех ми казаха, че крива работа е това да бъркаш маслото (пълни глупости установих )
                  После ми казаха че ватата на аспуха трябва да се сменя на всеки 3 карания щото се задръства от маслото и капело от неам си къде и тинтири минтири....после мотора умира като се задръсти и т.н и т.н аз развих една такава параноя да не окъсам някъде...и сън не спах докато не отворя тоя аспух, да видя ко е вътре и що при мен не капе масло, а на другите им капе

                  Е днес пих два валидола и реших да рискувам да отворя

                  Вътре намерих това - ВАТА.. - бях в шок...щото поне 2-ма каращи такива, дето ми караха мотора ми казаха че на 1000% тоя аспух няма грам вата и е много зле положението еми вижте сами

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140331_184201.jpg
Прегледи:1
Размер:116.6 КБ
ID:5575804Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140331_185546.jpg
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5575805Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140331_185550.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5575806Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140331_185603.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5575803


                  Май има ВАТА - е верно малко опушена ама няма и следа от МАСЛО, а няма защото едни други двама дето не са ми карали мотора и даже са го виждали само на снимки ми дадоха един акъл, дето си го спазвам от ден първи на тоя мотор и май май ще се окажат прави...те си зная кои са и да ме извиняват, че ги тормозя по телефоните амааааа явно има за какво Познават по добре от ония гледачки по канал 3 . Тенкю пипъл, вие си знаете

                  П.С Щях да пропусна и още един човек дето ми е помагал в нужда винаги, обаче той ми кара мотора в базата и потвърди думите на другите две гледачки че мотора си е читав... Та ей тия тримата явно си разбират от работата и мога да им се доверя на 100% на това което ми казват.
                  Последно редактирано от БИЖО БИЖЕВ; 31-03-14, 21:50.
                  Който оцелее ще закусва!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                    Бижо и аз така я смених мойта, без да има защо (без някой да ми е давал акъли де). Викам си айде да я сменя, тя вътре беше перфектна.
                    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                      Метал около антената на GPS-a не е добра идея...
                      A Lone Rider

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                        Колега, помислил съм..има подложка която я няма на снимката щото ме домързя да снимам .
                        Макар че с едно момче с което карах преди време за 2 години в напълно гола метална стойка абсолютно нищо не му стана на ГПС-чето.
                        Обаче аз си вързах гащите

                        Чефчо, аз моята не я смених, прецених че ще изкара още. Ще видя до кога.
                        Който оцелее ще закусва!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                          Браво за труда и мерака, който имаш, за да поддържаш мотора. Наистина това е правилния начин.
                          Един въпрос относно gps-a. Какво може да му стане , ако има метал около антената?
                          И още едно въпросче, как се представя с разхода мотора, просто от любопитство?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                            Тъй като GPS-а е пасивно устройство, повреда в него едва ли ще настъпи. Иначе ефектите от обличането на антената са: разсъгласуване, промяна на диаграмата на насоченост, интерференция на приемания сигнал. В резултат може да се очакват по-ниска точност и по-труден захват на координати.
                            A Lone Rider

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                              Колеги, не издържах и закарах мотора до състезанието в Кърджали, и понеже бях изпуснал записването защото нямах и идея че ще карам изобщо направих следното. Тръгнах след състезателите, малко преди да тръгнат джиповете и АТВ - машините. Карах с идеята да не преча ако ме застигне някой и все пак да тествам мотор в малко по различно темпо от съботно неделните разходки.
                              Карах по следите до едно място и после се присъединих към един от организаторите който караше по трасето да събира и помага на закъсали (ако има) състезатели, за щастие нямаше, освен една жена на която помогнахме и продължихме до края.
                              Целият трак е около 70км. Чинела или Трипера може да кажат по точно защото те караха също и вероятно знаят по добре, аз не го записвах.
                              Горивото ми стигна и дори остана ( за моя изненада) после покарах в района още около 10-15мин. и тогава минах на резерва. Вероятно ще стига за 70-75км. което е много добре за цвайка.
                              Никъде не ми е кипял от което също съм доволен. Тръгнах на 8.0 моточаса, прибрах се на 15.5 часа. Това е на кратко
                              Който оцелее ще закусва!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                                Като карах по трака, ми блокира задната спирачка защото все пак цвайките нямат моторна и често се ползват другите две, та задната блокира и днес се хванах да сменя течността, защото я бях забравил на предишното обслужване. Лагерите на отпред на "тройниците" заедно със семеринга и унибала на задното окачване + неговите семеринги. Направил съм снимки на всичко но довечера ще качвам на спокойствие.
                                Предстои да сменям верига с пиньони и се чудя какво да сложа. Сега съм с 13/51 конфигурация и се чудя за 14/50 че понякога ми идват криви скоростите..
                                Който оцелее ще закусва!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X