Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Харесах едно KAWAZAKI kdx 200-1994г.Някакви мнения или съвет?

    Мотора ми се струва читав,а и за 2200 какво по добро може да се намеди.Дайте малко акъл че съм новобранец малко.До сега съм се занимавал само с руски машини.

    Коментар


    • #47
      До: Харесах едно KAWAZAKI kdx 200-1994г.Някакви мнения или съвет?

      Слушай лагерите на коляновия вал дали не са разбити,виж дали държи стабилни обороти когато е на неутрална(в смисъл дали не играят),провери като го подкараш дали отваря клапите във високите,виж дали капе масло от предния зъбак,ако си около 70-80кг трябва лесно да го вдигнеш на задна,ако има мощ разбира се,сложи си ръката отзад на ауспуха даи газ виж дали хвърчи масло отзад,погледни буталото през отвора на цилиндъра виж дали е опушена полата,светни с телефона виж цилиндъра дали не е надран,провери въз,филтър в кво състояние е,виж прдницата да не е изпуснала,мазни ли са коловете,трябва да пали лесно ако всичко му е в ред,гледаи за разбити лагери и.т.н

      И наи добре ако не разбираш вземи някои които разбира,ако си близо до Пловдив намери в обявите моя КДХ иди погледни този обади ми се ела,ще те пусна да покараш за да сравниш единия с другия.

      П.п Ако е читав двигателя трябва да работи като на нова МЗ-ка........

      Коментар


      • #48
        До: Харесах едно KAWAZAKI kdx 200-1994г.Някакви мнения или съвет?

        Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
        Слушай лагерите на коляновия вал дали не са разбити,виж дали държи стабилни обороти когато е на неутрална(в смисъл дали не играят),провери като го подкараш дали отваря клапите във високите,виж дали капе масло от предния зъбак,ако си около 70-80кг трябва лесно да го вдигнеш на задна,ако има мощ разбира се,сложи си ръката отзад на ауспуха даи газ виж дали хвърчи масло отзад,погледни буталото през отвора на цилиндъра виж дали е опушена полата,светни с телефона виж цилиндъра дали не е надран,провери въз,филтър в кво състояние е,виж прдницата да не е изпуснала,мазни ли са коловете,трябва да пали лесно ако всичко му е в ред,гледаи за разбити лагери и.т.н

        И наи добре ако не разбираш вземи някои които разбира,ако си близо до Пловдив намери в обявите моя КДХ иди погледни този обади ми се ела,ще те пусна да покараш за да сравниш единия с другия.

        П.п Ако е читав двигателя трябва да работи като на нова МЗ-ка........
        Много изчерпателно.Направо не очаквах нищо подобно.Евала ти правя.Жив и здрав!

        Коментар


        • #49
          До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

          Всичко дотук е така, искам да допълня един акцент.... продавача, дали е джамбазин, защо иска да се оттърве от машинката ...
          има хора от които бих си купил мотор без да погледна, защото знам,че са добронамерени професионалисти. Доверявам се на добронамерените професионалисти за всичко в ежедневието, в което аз не съм професионалист...
          Далеч се стига не като се бърза, а като не се спира...

          Коментар


          • #50
            До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

            прав е Митака,гаранция няма при 2 ри те употреби
            Последно редактирано от mitkov; 24-02-09, 20:10.

            Коментар


            • #51
              До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

              Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
              ..по принцип ..жестоката истина е че..трябва и няколко пъти да се понабуташ с някой мотор за да добиеш опит и да се понаучиш
              Това е 100% така, лошото е, че има хора на които след няколко набутвания ще им мине мерака.

              Нека и аз да добавя нещо в темата, базирано на вече малкото натрупан горчив опит .......
              Винаги сваляйте пластмасовите протектори отстрани на резервоара и пълнете въпросния ДО ГОРЕ, за да проверите за налични пукнатини или опит за неграмотно залепени такива! За охладителната система и антифриза мисля, че важи същото правило, добре е като се отиде да се гледа мотора да се провери нивото и след огледа, теста и цялото суетене около мотора, което ще продължи поне час да се провери отново нивото и по този начин да се установят евентуални течове.
              2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
              2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
              2007 HOMDA FMX 650

              Коментар


              • #52
                До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                Драги съфорумници искам да ви дам един съвет не, че цената на мотора е маловажна, но клиентите в България гледат основно това не мотора които им се предлага от там търгуват и вашите неволи а после търговците са ви виновни не, че защитавам някои колеги но е така и въпроси защо Африка Туин в Европа струва 3000 евро а в Бг.3500лв. са лесно обясними време е да започнете да оценявате стоката която се предлага а не да мислите че светът е длъжен да се съобразява с вашите 1000лв. а когато нямате пари което се случва на всеки да не сте така арогантно взискателни и претенциозни защото без пари мама на тате не дава
                Последно редактирано от Chinela; 12-07-09, 19:55.

                Коментар


                • #53
                  До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                  Проблема е ясен, всичко е от безпаричието, и макар че много хора го осъзнават пак си купуват разни трошки за по 2-3000 лв. карат го 5 пъти и влиза в бокса за основен ремонт, нариват една камара пари, 1000-2000 лв и после пак карат стар мотор който каквото и да го правиш пак си е стар. А ако се замислиш реално с тия пари за мотора и ремонта след това, събрани заедно, ще си вземеш мотор който е в идеално състояние и ще караш а няма да правиш ремонти и да ти текат лигите като минат мотористи покрай теб.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #54
                    До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                    Проблема е ясен, всичко е от безпаричието, и макар че много хора го осъзнават пак си купуват разни трошки за по 2-3000 лв. карат го 5 пъти и влиза в бокса за основен ремонт, нариват една камара пари, 1000-2000 лв и после пак карат стар мотор който каквото и да го правиш пак си е стар. А ако се замислиш реално с тия пари за мотора и ремонта след това, събрани заедно, ще си вземеш мотор който е в идеално състояние и ще караш а няма да правиш ремонти и да ти текат лигите като минат мотористи покрай теб.
                    браво колега точно това имах предвид да кажа на колегите че евтини 2т моторчета за по 1000 1500 и хубави не существуват и после се пишат мнения че маисторите били такива оннакива а търговците още по зле от съдрана кожа тъпан не става

                    Коментар


                    • #55
                      До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                      Случайно попаднах на темата и незнам дали е уместно да задам вупроса си, но понеже виждам, че има много компетентни хора и изчерпателни отговори реших да пиша тук.
                      Значи аз закупих моя мотор 2т 125 с.с втора употреба тогава не бях много запознат с ендуро машините, но до сега придобих значителен опит. И мога да се похваля ча машината ми излезе много спулочлива, но все пак я купих от човек маняк, който премина на атв.
                      Имам намерение да си взимам по голям и по нов, но предполагам, че пак ще взема употребяван поради финансови причини.
                      Самоче в момента ме мачи мисалта дали да не си продам този мотор за да си взема кола, или да си го пазя(все пак имам и по малки братя те да го карат) понеже сам абсолютно доволен от мотора, и незнам дали после няма да попадна на някой боклук или да рискувам и каквото стане. Сигурно има и други хора из форума, които ги е терза същя випрос та ще помоля някой ако може да ме посаветва и даде малко акъл и още веднаж се извинявам ако спамя темата.
                      Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                        Първоначално публикуван от Ali_007 Преглед на мнение
                        Случайно попаднах на темата и незнам дали е уместно да задам вупроса си, но понеже виждам, че има много компетентни хора и изчерпателни отговори реших да пиша тук.
                        Значи аз закупих моя мотор 2т 125 с.с втора употреба тогава не бях много запознат с ендуро машините, но до сега придобих значителен опит. И мога да се похваля ча машината ми излезе много спулочлива, но все пак я купих от човек маняк, който премина на атв.
                        Имам намерение да си взимам по голям и по нов, но предполагам, че пак ще взема употребяван поради финансови причини.
                        Самоче в момента ме мачи мисалта дали да не си продам този мотор за да си взема кола, или да си го пазя(все пак имам и по малки братя те да го карат) понеже сам абсолютно доволен от мотора, и незнам дали после няма да попадна на някой боклук или да рискувам и каквото стане. Сигурно има и други хора из форума, които ги е терза същя випрос та ще помоля някой ако може да ме посаветва и даде малко акъл и още веднаж се извинявам ако спамя темата.
                        Колега, едва ли има някой, който би могъл да ти даде съвет, особено като се има предвид, че ти не си изяснил за себе си желанието, а именно, да си вземеш по голям мотор или кола! Но моят съвет е, след като си толкова доволен от него, вземи си го остави, защото едва ли ще му вземеш кой знае колко пари, още повече както казваш, имаш и по малки братя, които несъм нено ще му се радват!
                        Поздрави: Николай Георгиев
                        KTM 400 EXC

                        Коментар


                        • #57
                          До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                          Бях чул, че 2т трябва да гасне докато работи на едно мястно или нещо такова.. ?! Някой може ли да обясни подробно.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                            Първоначално публикуван от iskamzob Преглед на мнение
                            Бях чул, че 2т трябва да гасне докато работи на едно мястно или нещо такова.. ?! Някой може ли да обясни подробно.
                            Аз знам, че трябва да работи леко на високи обороти преди да е загрял, а когато загрее малко трябва да си работи на место на малки обороти нормално без да гасне. Но все пак нека някой които е по компетентен ако може да обясни
                            Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                              Аз знам че когато е много загрял гасне ако не му се подава гас поне при мен е така колкото по загрял е толкова повече му падат оборотите мисля че е нормално за по-старите машини

                              Коментар


                              • #60
                                До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                                Здравейте!
                                Отгоре има малко отклонения от темата, ама нищо. Нали за това е направен сайт - а - за споделяне на мнения, внечатления и т.н.
                                Но нека си дойдем на думата за основните проблеми при закукуването на мотор 2 - ра употреба. Като цяло проблеми се появават от несериозно отношение към машината и слаба поддръжка:
                                1. Нередовно проверка на маслото в двигателя(или дългото му ползване в следствие, от което става рядко и губи част от мазителните си свойства), след което става следната ситуация - отива човекът в сервиза и казва - "ми аз си карах и то спря изведниж и до там" - и се почват основни ремонти. Основната причина - след като маслото спадне под означените мъ граници, двигателят започва да загрява, което се получава не нормална работа на двигателя. Отиват бутала, сегменти, лагери и да не изброявам още, че ще трябва да пиша още един цял пост.
                                2. Много хора пипат дори и да не трябва като казват - "абе я дай да видим свещта". При което той си кара мотора, спира, развива слещта, позачиства я леко и започва той уж леко да я навива - да ама не. Свещите се пипат само при студен или съвсем леко загрял двигател, тъй като, особено при по - новите модели мотори и коли, за олекотяването на мотора като цяло се използват по леки части - примерно алуминий. И да се върнем - почва човека да навива на топъл двигател при което резбата заминава. И този "ремонт" като се направо няколко пъти без да има причина, собственикът казва - "ами тя пустата му свещ спря да се завива и взе да пада". И оттам сваляй глава, носи на стрягар, та прави втулки и резби.
                                3. Редовно каране на меки гуми - после луп в дупката и - "а, ами тя каплата се е изкривила", и като сложиш, че като излезнеш не влизаш в една или две по - яки дупки - лошо. Резултатът е лош - яко криви капли и често пукане на гуми.

                                И точно заради това реших да напиша този пост. Така че като решите да си купувате мотор 2 - ра употреба - моля Ви оглеждайте го добре. Естествено не всичко може да се види за час или два, но поне основните възли : капли, гуми, звук и работа на двигателя, изправност на ел. инсталацията и т.н.
                                От мен чао.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X